Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A nyáron végre el akarunk...

A nyáron végre el akarunk utazni valahova. De hogy kezdjek hozzá? Tovább.

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá.Találomra kiválasztottam egy utazást [link] nem igazán tudom értelmezni,mivel még soha nem utaztam.

Szóval,ha a fenti példát vesszük akkor az teljes ellátás?

Hogy jutok oda?az is benne van az árban?Ha pl repülővel megyek lesz aki vár,vagy magamnak kell eljutnom a szállodáig?Biztosítást hol kötök?

Hirtelen ennyi kérdés vetődött fel,de ha más fontos infótok van,bármi ami az utazással kapcsolatos légyszi írjátok meg.


2009. dec. 22. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Számolatlanul /szerencsére/ utaztunk irodával.

Amit Te választottál, az szállásajánlat, all inkluzív ellátással, ehetsz, ihatsz reggeltől estig, általában egy karszalag jelzi a jogosultságot.

Utazás a Te dolgod.

Amit én/mi választunk az más. Az árajánlatban közlik mi van a feltüntetett árban.

Amit mi választunk üdülés/városlátogatás idegenvezetővel.

Üdülés: árban.. repülő /csak azzal megyünk/, transzfer szállodáig/vissza, szállás félpanzió vagy all. Nincs benne reptéri illeték, biztosítás, útlemondás.. de ezek le vannak írva.

Interneten is megy minden, árajánlat, foglalás, fizetés..

Első találkozás irodával: repülőtéren megkapod az összes papírt /szálloda voucher, biztosítás, repjegy/, leszállsz.. irodai alkalmazott útbaigazít, felültet egy buszra, csapat összejött, elkísér a szállodába, menetközben ismertetés, helyi dolgok, pénz stb. Ad egy fogadási időpontot, megjelensz, elmondja a fakultatív programokat, mész-nem mész, megkapod a telefonszámát.

Üdülsz, kirándulsz. Üzenőtáblán megkapod a visszaindulási időpontot, kimész a szálloda elé, felvesznek, repülőtér, elindítanak, leszállsz, hazamész.

Városlátogatás nagyjából hasonló az eltérések csak a jellegéből adódnak.

Van persze más mód is. Foglalsz szállást, szervezed utadat, programokról gondoskodsz.

Üdv: StMiklos

2009. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez csak egy szállás teljes ellátással, valószínűleg repülőjáratot is szervez oda az iroda, ezt tőlük kellene megkérdezni. A biztosítást is meg tudod kötni az utazási irodában, de bármelyik biztosítóhoz bemész, vehetsz utazási biztosítást. Ha az iroda szervez repülőjáratot, akkor transzfer is van a szállodába, ezért általában párezer forintot kell fizetni. Egyébként a helyedben nem nyáron mennék Hurghadába, mert meg fogtok sülni. Oda ősszel érdemes menni.

Igazából ez csak egy szállásleírás, a meghirdetett utat linkeld be, abból derül ki minden.

2009. dec. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.És melyek azok az utazások amelyeket az első válaszoló írt?Azt hogy keressem?
2009. dec. 22. 17:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nyár, és nyaralni akarsz, akkor pl. Tunézia, a sima Marhaba Sousseban /ez 3*, de van a Marhaba Salem, Marhaba Beach/, Kartago Tours...

De ízlések, igények, pofonok különbözők! Azért a reptéri illeték olykor igen durva, 25000Ft. Többi oké...

[link]

Ebben a szállodában 3* voltam, azután még Tunézia/Mahdia.

De jó volt Törökországban, Görögben is.

Nézelődj, olvass, érts pontosan..

Üdülés mindig, mindenhol úgy megy, ahogy írtam, különbségek vannak, de ez inkább az idegenvezetők /üdülésnél azért ez más a tennivalójuk/ habitusán múlik. Van amelyik kedvesebb, van amelyik részletesebben informál, de a fontos tudnivalókat mindegyik mondja.

Üdv: StMiklos

2009. dec. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem menj el egy utazási irodához, (pl neckerman) mindent elmondanak részletesen , nagyon kedvesek, és az igényeiteknek megfelelően adnak ajánlatokat. Jobb személyesen, mint neten, főképp, ha nem vagy még gyakorlott utazásszervező :) Mindenesetre írj majd hogy mi lesz a végleges az úttal kapcsba :)
2009. dec. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Legelső /stb./ vagyok. Természetesen én is jártam utazási irodában, ma nem kell feltétlenül elmennem. Tudom használni az irodák ajánlatát, pontosan értem, mit kínálnak /nagyjából egy kaptafára működik/, de figyelmesen olvasom az ajánlatot és benne foglaltakat. Ha nem értek valamit, email formájában tudok rá választ kaoni. A kérdezőnek /bár külön nem tértem ki rá/ ötletet adtam, lehet kotorászni az interneten, tájékozódni, "bejárni a világot", de lehet nézelődni a TV teletextében is, onnan szűkszavúan, de ott is van infó.

A saját szervezést csekély angol tudásom birtokában nem tudom megvalósítani, perfekt németemmel meg nem sokra megyek. Londonban sem értem semmit vele az indiai recepcióssal.. Ezért utazok fentiek szerint.

Üdv: Jó utazást! StMiklos

2009. dec. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Még mindig a legelső.. Azután vannak a buszos utak, vállalható az is Görögbe, Olaszba, Horvátba, és az apartmanok. Ezek magánszállások, őnellátással, azaz csak szállást kapsz, de van konyha/sarok/, edény, főzési lehetőség. Rendszerint ehhez kínálnak félpanziót, amit egy közeli szálloda /ahol annak az irodának van szállodás ajánlata is/ éttermében lehet igénybevenni..

Fontos! Pénzed nagy részét, útleveled, repülőjegyed tartsd a szálloda széfjében vagy mindig legyen veled!

Többi dolog kevésbé számít, kár ugyan, de pótolható, ha előbbiek vesznek, oda a nyaralás.

Üdv: StMiklos Jó nyaralást!

2009. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!