Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utaztatok már hálókocsis...

Utaztatok már hálókocsis vonattal vagy fekvőhelyessel? Milyen volt?

Figyelt kérdés
Készülök az első fekvőhelyes vonaton töltött, ott éjszakázós utamra. Mennyire biztonságos a rendszer? A higiéniai körülmények milyenek (WC, zuhanyzó, folyékony szappan...)? Ha raktak be hozzátok szobatársat, milyen volt? Nem ért titeket kellemetlenség az úton? Esetleg valami info, amit okvetlenül tudnom kell? :) Budapestről Bukarestbe mennék, ha valaki járt arrafelé, plusz pont. :) Mindenkinek a válaszát nagyon köszönöm! :)

#utazás #vonat #éjszaka #hálókocsis #fekvőhelyes
2014. ápr. 23. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Többször is utaztam már, Budapest-Berlin és Budapest-Lvov járatokon. Nagyon jó, olyan mintha hajóznál vagy valami sci-fiben űrhajóval utaznál, mindig a legolcsóbb kategóriát választottam, ez a berlini vonaton a 6 ágyas fekvőhelyes kocsi, a moszkvai tisza-expresszen (amivel Lvov-ig utaztam) meg a 3 ágyas hálókocsi.


Mindig jó társaságot fogtam ki, vegyes korcsoportokban, akikkel jól kijöttünk, a hosszú vonatút légköre miatt valahogy eltűnik a távolságtartó magatartás az emberek között. A WC, zuhanyzó jó volt, mindig volt szappan vagy folyékony szappan is, az orosz vonaton még saját kis mosdókagyló is volt a 3 ágyas hálókocsiban.


Csak akkor szállhatsz fel a vonatra, ha van jegyed, tehát nem tud akárki fellépni egy kisebb állomáson se, tehát ha pl. hosszabb ideig áll valahol a vonat, nyugodtan leszállhatsz a csomagod nélkül venni az állomás büféjében valamit, estefelé jön a kalauz és lenyitja az ágyakat, majd mindenkinek kiosztja az ágyneműt és a párnákat, amikkel magának kell megágyaznia és reggel ébredés után elágyaznia is.


Ha a vonat a határhoz ér, felszállnak az őrök és pl. éjjel kopogtatnak az ajtón, ilyenkor felkelsz, átnyújtod az útleveled, megnézik, visszaadják és alhatsz tovább.


A bukaresti vonaton még nem jártam, de azt hallottam, hogy azon elég modern háló és fekvőhelyes kocsik járnak,


Az Ister nevű vonatról pl. itt van pár kép:


[link]



Tapasztalatom az, hogy sokkal kellemesebb utazási forma, mint repülni, pl. nem kell végigmenni a stresszes becsekkoláson, ellenőrzésen, ahol mindenkit potenciáis terroristának néznek, bármit felvihetsz magaddal, este bealszol, reggelre ott vagy.

2014. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig több mint 60 éjszakát töltöttem hálókocsis vonatokon, és mindig maximálisan meg voltam elégedve velük. Rengeteg útvonalon utaztam már ilyenekkel, így egy átlag magyarhoz képest elég nagy rálátásom van a témára. Szerintem nagyon jó módja ez az utazásnak, jól teszed, hogy így utazol. Az előző hozzászóló már leírta a gyakorlati tudnivalókat.
2014. ápr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Egyszer voltam, Budapest-München, minden állomáson ahogy megállt a vonat felébredtem, soha többé.
2014. ápr. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Eddig négyszer utaztam hálókocsival.

A higiéniai körülmények szerintem tökéletesen rendben voltak, semmi kifogásom nem volt ellene.

Biztonság: az is rendben volt, de biztos ami biztos, mi vittünk egy láncot lakattal amivel az ajtót pluszban lezártuk. Ezt egy kolléga javasolta, aki maga is dolgozott hálókocsin. Bár jellemezően több zár van a fülkeajtón, sőt, egyszer a csehektől olyannal jöttem amin kódkártyás volt az ajtó...

2014. ápr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenkinek nyomtam egy zöld kezet! :)
2014. ápr. 29. 19:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont holnap utazom legközelebb hálóval, Berlinbe :)
2014. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó utat neked! :)
2014. ápr. 29. 22:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Ister fekvőhelyes kocsija gyenge közepes minőségű, de a célnak teljesen megfelel: kipihenten érkezel Bukarestbe. Amit nem írt senki, de még fontos lehet: Zárd a fülkeajtót éjszakára! Ehhez általában 2 külön zár is van (egy hevederzár és egy lánc vagy kallantyú). Ez feltétlenül szükséges, de nagyjából elegendő is ahhoz, hogy biztonságban aludj.
2014. máj. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!