Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy én egy...

Toth.peter kérdése:

Tegyük fel, hogy én egy Spanyol állampolgár lennék, és kint élnék. Ha mondjuk Barcelonából el szeretnék jutni Gibraltárba (Spanyolországhoz tartozik), akkor kéne útlevél, vagy valamilyen engedély?

Figyelt kérdés
Gibraltár Afrikában van.

2014. máj. 3. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Gibraltár europában van, szerintem nem kell semmi mivel hivatalosan Nagy-Britanniahoz tartozik ami eu-s mint spanyolország, Eu-n belül meg nincsenek határok.
2014. máj. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedben több tárgyi tévedés van. Gibraltár az Egyesült Királyság területe, és Európában van. Mivel az Egyesült Királyság nem tagja a schengeni övezetnek, ezért van határellenőrzés, de elég a személyi.
2014. máj. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De legalább megértettétek a hatalmas bakim ellenére...
2014. máj. 4. 00:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Mint EUs allampolgar -mindegy hogy magyar vagy spanyol - szemelyivel is eleg utazni. Amugy rengeteg spanyol es egyeb orszagbeli lepi at a hatart naponta reggel es este dolgozni, mert Gib-en jobb a fizetes es fontban kapod, viszont a hatar masik oldalan majdnem feleannyiert lehet lakast berelni. Ha a spanyolokra epp rajon a szivatosdi es csomagokat ellenoriznek, akkor gyalogosan is feltorlodik a sor, de amugy annyi az egesz mintha egyik keruletbol atsetalnal a masikba.
2014. máj. 4. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elso: utlevel/szemelyi kotelezo, mert ellenorzes van. Mas kerdes, hogy nem nezik olyan tuzetesen, eleg fellibbenteni, de en egyszer veletlenul nem a fenykepes oldalon nyitottam ki es megallitottak.

Gibraltarrol Spanyolorszagba meg gyakran van csomagellenorzes, nekem egyszer a dzsekiben a hatamat is megfogdostak, hogy nincs-e ott cigi (a csempeszek kedvelt helye). Aki gyanus azt kuldik motozasra, EU hatar ide vagy oda.

2014. máj. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Így van, ahogy fentebb írták. Mindenkit ellenőriznek, ha spanyol, ha nem. Személyi nekünk (EU-soknak) elég, amúgy meg útlevél.
2014. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van ellenőriznek! Megkérdezik, hogy van-e vámolni való, majd átnézik a csomagod.
2014. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"el szeretnék jutni Gibraltárba (Spanyolországhoz tartozik)"


Kezdjük ott, hogy Gibraltár brit koronagyarmat.

2014. aug. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!