Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nagy álmom, h. szeretnék...

Nagy álmom, h. szeretnék kiutazni Ausztriába, ott élni és dolg-ni. A férjem hallani sem akar róla. Hogy győzzem meg?

Figyelt kérdés

Feladnék itthon mindent. Házat, eddigi életemet, hárman - egy másfél éves kisfiúnk van - elmehetnénk, és új életet kezdhetnénk. Nyílván előre eltervezve, valamilyen szinten bebiztosítva magunkat.

Úgy érzem ha maradok, elveszek a süllyesztőben. Nem látok lehetőséget M.o-ban. Sajnos. Tényleg nagyon sajnos...


2009. dec. 29. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkára gondolsz? Tökéletesen beszéled a német nyelvet? Én Ausztriában lakom, és itt sincs sokkal több lehetőség, mint Magyarországon, akik magyarokat ismerek, vendéglősök, bolti eladók, de ezekből sem kell már szinte senki. Inkább az osztrákok kapák a munkákat. Ha van házatok, el tudjátok magatokat tartani azt mondom maradjatok otthon.
2009. dec. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
10 éve élek német nyelvterületen, mérnöki diplomám van, fejlesztőként dolgoztam, folyékonyan beszélek németül és angolul. Már lassan egy éve keresek állást Ausztriában és semmi. Ilyen durva a helyzet jelenleg. Remélem, lesz jobb is, és nektek is összejön.
2009. dec. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ffú német nyelvvizsgám van, műszaki ter-en szerzett diplomám. Igazából nem számítana, hol sikerülne elhelyezkednem... Elmennék én takarítani is, nem szégyen a munka.

És azért válaszolók, ti is kimentetek, és kint vagytok.

Ha egy éve nem találsz munkát, miért nem jöttél haza?

2010. jan. 3. 10:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki nem próbálkozik, annak semmi nem is sikerül... Én 30 éve nem élek Magyarországon. Sehol nem egyszerű a világban érvényesülni, de mióta a "gondoskodó szocializmus" véget ért, azóta a magyaroknak is meg kell szokni, hogy kockázatvállalás nélkül szerencse sincs. Ha jól tudsz nyelvet, jó szakmád van, vágjatok bele. Talán ne a ház eladásával kezdjétek, de utazz, keress munkát és ha valami összejön, csábítsad magaddal a férjedet is...
2010. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha egy éve nem találsz munkát, miért nem jöttél haza?"


Mert úgy érzem, ha visszamennék, elvesznék a süllyesztőben. Nem látok lehetőséget Magyarországban. Sajnos.


Szóval tudod te is :)


Egyelőre szerencsére nem vagyok rákényszerítve, hogy mindent elvállaljak, meg az önéletrajzban sem igazán mutatna jól. De előfordulhat, hogy inkább alkalmi munkát keresek. Sokan kint vannak, úgyhogy próbálkozni kell. Előbb-utóbb csak összejön valami. Amikor először vállaltam munkát külföldön, még sokkal jobb volt a munkaerőpiaci helyzet.

2010. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Gondolom, most még otthon vagy a kicsivel.Ha a kisgyereket is viszitek, lesz számára bölcsőde vagy mi lesz vele, amig dolgoztok? Mit csináltok, ha beteg lesz és nem mehet közösségbe, nektek viszont dolgoznotok kell ? Mielőtt elindulnátok, gondoljatok végig minden kérdést, mert ha mindent feladtok és mégis haza kell jönnötök, sokkal rosszab helyeztbe kerülhettek. Melyek a férjed indokai? Egy kisgyerekkel új országban új életet kezdeni, mikor az első perctől kezdve bizonyitani kell a munkahelyen, miközben mindent akkor kell feltérképezni, kialakitani,hát nem tudom.A gyerek még nem beszéli a nyelvet, hogy fogja megérteni a sok idegen embert? Mondd, hogy gyáva vagyok, de én csak akkor mennék, ha már mindent megszerveztem, biztositottam és kicsi a "bukás" esélye. Azért sok sikert kivánok!!
2010. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!