Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi a lényege a duty free...

Mi a lényege a duty free shop-oknak?

Figyelt kérdés
Bármennyire próbálom megérteni, sehol sem találok olyan leírást, amit megértek. Ha én külföldön (EU-n kívül) vásárolok valamit duty free shop-ban, mennyivel járok jobban, és miért éri meg nekem? Ha olcsóbb, miért olcsóbb? Nem arról van szó, hogy a külföldi ország helyett a saját országom ÁFA-szabályai szerint adózhatok a vásárolt termék után? Ha igen, hogyan történik az adó megfizetése a gyakorlatban?
2009. dec. 31. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben a boltokban ÁFA és egyéb (pl jövedéki) adóktól mentesen lehet vásárolni.

Azonban ennyivel nem szokott olcsóbb lenni, mert a kereskedők ennek a különbözetnek egy jelentős részét beépítik a haszonkulcsukba.


Ha itt vásárolsz valamit azt nyugodtan beviheted bármelyik országba, nem kell már további adókat fizetni utána.


Ez a lényegük.

2009. dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
szerintem állati drágák a df shopok:O
2009. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!