Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Romániában miért van ennyi...

Romániában miért van ennyi olvasás-íráastudatlan ember, akik egyáltalán nem jártak iskolába, és egy osztályuk sincs?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert jártam napszámba, sok románnal melóztam eggyütt, és írni-olvasni egyáltalán nem tudtak, vagy csak 8 vagy annál kevesebb általánossal rendelkeztek. az egyikük ráadásul erdélyi magyar volt, csak nem járt iskolába, volt hogy én segítettem neki számolni, kitölteni a jelenlétijét. Ez miért van? Miért nem jártak iskolába? Tényleg ennyire rossz ott az oktatási rendszer? Mert én azt hallottam h a román gimik (líceumok) erősebbek mint a magyar gimnáziumok.

2014. jún. 7. 13:22
1 2
 11/13 anonim válasza:
91%
Szerintem ember függő, hogy ki mennyire veszi komolyan a tanulást. Viszont azt én is elmondanám, hogy az ottani oktatás erősebb (konkrét példa: nézzetek meg egy magyar matekérettségit és egy románt egyből látszani fog a különbség).
2014. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
21%

románia nagyon le van szakadva több területen is, ezért fosik nyugateurópa is tőlük, a schengeni határt se merik magyarországon túlra tenni, a legtöbb rablást, betörést román bandák követik el ausztriában, németországban

iskolázottság nagyban elmarad a többi európai országtól, képességekben is gyengébbek a románok


"A 90-es években végzett UNESCO-felmérések a legmagasabb analfabetizmust Afganisztánban találták (82%). Európában Portugáliában volt legmagasabb az analfabetizmus (21%), ezt követte a volt Jugoszlávia (10%), más dél-európai országokban (Görögország, Olaszország, Spanyolország) 5-6%. Kelet-Európában Romániában mérték a legnagyobb arányt, a többi országban 1-2%"

2014. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ez a portugál 21% kicsit meglepett. :O


" Elmennél Bukarestbe, a pofád leszakadna.Bizonyos szempontokból leveri Pestet."


Igen, Bukarest veri, és? Az ország nagy része meg tök csóró. És nem annyira, mint itthon a szegény falvak hanem jobban. Átlagban azért még előttük vagyunk tehát.

2014. szept. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!