Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen papírok kellenek a...

Milyen papírok kellenek a Magyarországi tartózkodáshoz?

Figyelt kérdés

Egyik kedves ismerősöm,nyáron nálunk lenne 1-2 hetet, de ő külföldön él és külföldi állampolgár.

Amerikai állampolgár, de most Oroszországban tanul.

Azt mondta el kell neki intéznünk egy meghívó levelet, de nem tudom pontosan hol kell ezt elintéznem, illetve, hogy elég-e ez.


Mit tudok tenni? Hova, kihez forduljak?


2014. jún. 19. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

A meghívólevélnél többet te nem tudsz tenni.

A bevándorlási hivatalban kell intézni, ott adják ki, 2 hét alatt van meg és 4000 Ft illeték kell hozzá.

Persze amit a bevándorlásiban be kell nyújtani a meghívó levélhez:

- 3 havi bankszámla kivonat

- munkáltatói igazolás

- tulajdoni lap a lakásról, ahol laksz,

- ha bérled, akkor a főbérlőtől belegyező nyilatkozat, hogy ott lehet nálad a vendég, ha nem bérled, de nem te vagy a tulaj, akkor is kell a tulajtól

- a meghívótt fél útlevél másolata

azt hiszem ennyi. Nem régen csináltattam egyet.

2014. jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy amerikai állampolgár egy útlevéllel turistaként azt a pár hetet itt tartózkodhat vízum nélkül.

Talán három hónap, vagy fél év a szabályok szerint.

2014. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen meghívólevélről beszéltek, egy amerikai állampolgárnak nem kell semmilyen vízum.


If you are a U.S. citizen with a valid U.S. passport traveling for tourism or business, you can apply to enter the Schengen area without a visa for a period of three months within each six months period. If you spend three months in the Schengen area during any six months period, you must wait another three months before you can apply to enter the Schengen area again without a visa. If you do not meet these conditions or plan to stay in the Schengen area longer than three months, contact the embassy of the country where you plan to spend the majority of your time to apply for a visa.


[link]

2014. jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ :-)
2014. jún. 20. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha az illeto mindenkeppen ragaszkodik a meghivohoz akkor valami budos. Vagy nem amerikai, vagy mert a nyakatokon akar elni es ti a meghivolevel miatt kotelesek vagytok eltartani.

Az is igaz, hogy az amerikaiak valoban nagyon buta nep igy a butasaga is allhat mogotte, hogy nem tudja hogyan johet Magyarorszagra.

Allitolag nem kell nekik vizum,...de ha igen akkor azt egyszeru lehet nekik beszerezni.

2014. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
a meghívó levél nem eltartási szerződés, jesszus :D :D a meghívó fél nem köteles eltartani a meghívott személyt, szépen is néznénk ki! :D Szerintem az Oroszoktól tájékozódott ezügyben, hiszen nekik valóban meghívó (vízum) kell ahhoz, hogy Magyarországra jöjjenek! Amerikai állampolgár nem vízumköteles!
2014. jún. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!