Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik már voltak au-pairek, ti...

Akik már voltak au-pairek, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de elmagyarázom a helyzetet. Szóval, most végeztem a gimiben, felvételiztem az egyetemre, de szeretnék halasztani (már ha felvesznek), mivel szeretnék egy kicsit másképp tanulni, világot látni. Angolul már egész jól tudok, most voltam felsőfokú nyelvvizsgán, remélem, hogy össze is jött, ezért gondolkoztam azon, hogy nem Angliába megyek... Van is néhány család Franciaországban és Svájcban például akik nagyon aranyosnak tűnnek, és úgy tűnik, hogy szívesen látnának, viszont valahol mégis London felé húz a szívem (sok barátom van kint, és szeretem is, mint várost). Voltam már néhány helyen (Franciaországban, Görögországban, Németországban, és ugye Angliában), tehát nem feltétlenül az lenne a lényeg, hogy egy számomra teljesen új országot ismerjek meg.

Tehát, ti mit tennétek a helyemben? Elmennétek Angliába ahol már nem sokat tudtok nyelvet tanulni (vannak angol rokonaim, tőlük tanultam részben...), vagy elmennétek valahova máshova? Franciául tanulgatok már egy ideje, de nem lenne az ellenemre a német vagy az olasz se... Csak érdekelne az, hogy ti mit választanátok? (remélem nem volt túl zavaros a kérdés...)



2014. júl. 2. 12:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
Hát mivel angolból már letetted a felsőfokút és elkezdted tanulgatni a franciát, akkor én a helyedben kipróbálnám Franciát :D Sok sikert!
2014. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Megütötte a szemem: "Angliába ahol már nem sokat tudtok nyelvet tanulni". Angoltanár vagyok, de a nyelvet halálomig fogom tanulni. Már tanár voltam, mikor kiköltöztem Angliába, és rengeteget tanultam kint is.


Hogy a kérdésedre válaszoljak: nem döntenék, csak a sorrenddel kapcsolatban! :) Magyarul "kipróbálnék" annyi országot, amennyit csak tudok. Jómagam csak Angliát tudtam megtapasztalni, de ha újrakezdhetném, más országokban is élnék.

2014. júl. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, elég hülyén fogalmaztam meg, bocsánat érte. Szóval, úgy értettem, hogy új nyelvet nem tudok kint tanulni, ami ugye kellene (pl. diplomához). Azzal teljesen tisztában vagyok, hogy a nyelvet sokáig tanulja az ember (még egyszer bocsi a hülye kifejezésért, egyszerre írtam ezt meg az egyik levelet angolul), csak próbálom racionálisan látni és úgy érzem, hogy ha pl. nyelvvizsgák számának szempontjából nézzük, akkor tényleg előnyösebb lenne máshova menni...


A több ország kipróbálásán gondolkodtam én is, csak ugye sok helyre nem 1-2 hónapra kell az ember, hanem egy évre, és ugye azért az egyetemet is el kellene végezni (mondjuk hozzáteszem, hogy álmom az, hogy Angliában tanuljak tovább...)

2014. júl. 2. 13:13
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem tudsz dönteni, akkor szerintem országtól függetlenül keress fogadócsaládot, és menj a legszimpatikusabbhoz függetlenül attól, hogy hol laknak!
2014. júl. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ahhoz a családhoz menj, amelyik a legszimpatikusabbnak tűnik. A felsorolt országok közül bármelyik jó választás, de azért a város sem mindegy, hogy hová.
2014. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet, hogy ez lenne a legjobb megoldás... Most (talán) találtam egy aranyos svájci családot, volt egy apróbb félreértésünk (elfelejtettem átírni a profilomat amikor eldőlt, hogy mehetek egy évre), de ők tényleg nagyon bejönnének, ráadásul még franciák is! Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, elég nehéz dönteni, de tudom, hogy mindent át kell gondolni:) Szerencsére a szüleim támogatnak, szóval csak lesz valami :D
2014. júl. 2. 14:44
 7/12 anonim ***** válasza:
4%
Én a helyedben nem halasztanék. Fontos, hogy legyen a kezedben egy diploma. Kalandozni, tekeregni azután is lehet, fordítva már nehezen fog menni.
2014. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg ne hallgass az utolsóra, még az egyetem előtt menj ki. Főleg ha "állami támogatott" képzésen fogsz tanulni, mivel a röghöz kötés miatt egyetem után már nem nagyon lesz lehetőséged fiatalon világot látni.
2014. júl. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most (talán) találtam egy aranyos svájci családot" és még franciák is ""


Ez szuper, ide kellene menned, én ide mennék, de jó is lenne !!!

2014. júl. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egyre jobban hozzájuk húz a szívem, a kislány egy tünemény, 'interesting'-nek titulálták a profilom, és mondták, hogy majd hamarosan írnak hosszabban. Felmerült egy hollandiai brit család is, nagyon aranyosak, de egyenlőre azokkal szeretnék foglalkozni, akik előttük írtak nekem vissza. A gond az, hogy van amikor 1-2 hétig semmi hír nincs róluk, lemond a családról az ember és keresne másikat: akkor HIRTELEN megjelennek (mondjuk most már észrevettem, hogy ez általában szerdán-csütörtökön történik, minden családnál... Az biztos, hogy megyek, kicsit félek, de szerintem megéri. Egyetemre utána is tudok menni, és így legalább majd elmondhatom magamról, hogy volt egy 'kalandos' évem :)

Köszönöm a válaszokat :)

2014. júl. 3. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!