Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha az ember 40 év felett...

Ifritandris kérdése:

Ha az ember 40 év felett kiutazik külföldre dolgozni, és le is telepedik, akkor az ottani nyugdíjkorhatár elérése után miként alakul a nyugdíja?

Figyelt kérdés
Nem találtam ilyen kérdést ezért írom ki, hátha van olyan, aki kompetens meglátást, normális és tényként kezelt információt tud adni. Ha kint nyugdíjba megyek, akkor az itthoni ledolgozott évekkel mi lesz? Haza kell utaznom, itthon el kell intéznem, nyitnom kell egy számlát, és oda utalják majd ezt a "két évtizedet", melyet kint felhasználhatok? Vagy kintről is majd elintézhetem? Tényleg nem tudom. Ettől azért fél az ember, mert 40 évesen ahhoz fiatal az ember, hogy ne merjen változtatni, vagy belevágni ilyen nagyszabású dolgokra. De ha eljön a nyugdíj, akkor könnyen megeshet, hogy odakint nem tud magának irdatlan nagy egzisztenciát teremteni, hogy a nem olcsó megélhetés alatt kénytelen vagyok magamat eltartani valami tartalékból, mert nem, vagy csak alig lesz nyugdíjam...

2014. aug. 1. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben fogok járni, és mivel én kint vagyok már egy ideje, így most kezdek utána érdeklődni, hogy is van ez. Egyenlőre csak annyit tudtam meg, hogy Angliában is 65 éves kortól lehet nyugdíjba menni, és itt is van kötelezően ledolgozott évek.
2014. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ismerek olyat aki 60 évesen ment ki külföldre dolgozni. Megkapta az állampolgárságot 1 év után aztán dolgozott asszem még 5 évet és alanyai jogon járt neki nyugdíj. Ott abból éppen nem halt volna éhen de inkább hazajött itt meg dőzsi dőzsi van havi 1000 euróból.
2014. aug. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

EU-n belul attol a tagallamtol kapod a nyugdijat ahol a legtobbet dolgoztal, de a szolgalati idobe beszamit a masik tagallamban ledolgozott ido is. OEP honlapjan keresd meg a tajekoztatot.


Egyebkent en annyira nem aggodnek, egy nyugati nyugdijbol meg akkor is boven meg lehet majd elni otthon, ha ottani mercevel merve nem magas. Nyugdijaskent meg ugye erdemesebb hazajonni, mert olcsobb az elet.

2014. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


Hogyan számítják ki a nyugdíjat?


1. lépés — Országra vetítve

Amennyiben Ön egynél több uniós országban dolgozott, az egyes országok nyugdíjhatóságai először saját szabályaik és az Ön ott befizetett járulékai alapján számítják ki a nyugdíját (ez a független ellátás).


2. lépés — Az EU egészére vetítve

Ezek után az egyes országok összeadják a különböző országokban töltött járulékfizetési időszakokat, és kiszámítják, milyen összegű nyugdíj járna Önnek, ha ezeket a járulékokat az adott ország saját rendszerébe fizette volna be.

Ezt az összeget ezután úgy igazítják ki, hogy tükrözze azt a tényleges időt, amelyet Ön biztosítottként az adott országban töltött (ez az ún. arányos ellátás).


Eredmény

Ezt a két összeget összehasonlítják, és Ön a kettő közül a magasabbat fogja kapni.

2014. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

" Nyugdijaskent meg ugye erdemesebb hazajonni, mert olcsobb az elet."


Viszont az egeszsegugy meg sokkal szarabb lesz mint kulfoldon, es az pont egy nyugdijasnak nem mindegy.


Ha en kint maradok nyugdijaskoromig, akkor eszem agaban sem lesz hazakoltozni. A lanyom amugy is nagy valoszinuseggel mar itt fog maradni, itt lesz csaladja, minek mennek haza?

2014. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolso: az allami egeszsegugy lehet. De van fizetos is, azt meg nyugati nyugdijbol szepen ki lehet pengetni.


Megugye kinti penzbol az otthoni ingatlanarak is vicc kategoria, ha betoltom a nyugdijat, veszek otthon egy hazat.


Ha addigra sikerul osszekaparnom egy kinti lakast, azt majd eladom, fele a gyerekeknek eletkezdesre, a maradekbol meg meg mindig futja otthon egy szep kenyelmes hazikora.


Mi a retekert maradjak kint, amikor egyedul az kot ide, hogy itt normalis fizetes van?

2014. aug. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hat ha teged csak az kot oda, akkor nyilvan menj haza, engem nem csak ez kot ide, hazam meg mar itt is van.
2014. aug. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Édesanyámmal még az "átkosból" jöttünk ki, ő akkor 50 éves volt. Dolgozott itt 12 évet, akkor nyugdíjba ment. Nem kellett hazamennie ahhoz, hogy megkapja az otthon ledolgozott évek utáni nyugdíját, innen intézte, és szó nélkül megkapta, pedig Magyarország akkor még nem is volt EU tagállam.

Itt kapott egy x összeget az itteni - elég jól megfizetett - munkájáért, ehhez jött a magyar nyugdíj euróban. Nem volt túl sok, de a kettőből aránylag elég rendesen meg tudott élni.

Itt a lényeg az volt, hogy az összes megkövetelt negyedéve (itt ugyanis "trimeszterekben" számolják ezt) meglegyen, akárhol is dolgozta le ezeket. Ez pedig nála megvolt.

Ennyit tudtam saját tapasztalatból hozzátenni a kérdéshez.

2014. aug. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kanadai szabalyok bonyolultak, de az OAS -t 67 eves korodtol kapod es 10 evet kell Kanadaban elni hogy megkaphasd Kanadaban es 20-at hogy Kanadan kivul. Ezenfelul meg jar a CPP is, attol fuggoen hogy mennyit fizettel be, de 20 ev alatt siman maximalhatod azt is.


A ketto egyutt nem sok (kanadai viszonylatban) viszont minden evben lehetoseged van felretenni nyugdijra max 23-24e (ez minden evben novekszik) ugy hogy leirhatod az adoalapodbol. Ha ezt eloadod 25 evig akkor a magannyugdij+a ket allami program egyutt mar nagyon kenyelmes.

2014. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolso, akkor te nyilvan meg a szuleiddel laksz igaz, mert ha elkoltoznel toluk, azzal rutul megtagadnad es elarulnad oket? :)
2014. aug. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!