Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan nyugtassam meg a...

Hogyan nyugtassam meg a férjemet, hogy ne aggódjon ezen, majd idővel alakul?

Figyelt kérdés
1 hónapos a kisbabánk. Tervezett baba volt, nagyon vártuk, a férjem is teljesen be volt zsongva. Most viszont minden nap azon kesereg (szinte már depresszió szintjére jutott), hogy nem tud mit kezdeni a gyerekkel. Állandóan akarna vele foglalkozni, de azon kívül, hogy nézi, meg néha felveszi, nem tud vele mást csinálni. Szerintem ez tök normális, 1 hónapos gyerekről van szó, mi mást tudna tenni?? Mégis akkora lélektani problémát csinál belőle, hogy már kezdek kétségbe esni.Próbáltam bevonni a teendőkbe,de: pelenkázást nem bírja megcsinálni, öklendezik közben. Van tejem, szoptatom a kicsit, így az etetés is kilőve. Fürdetni nem meri, csak asszisztál közben (oda adja a cuccokat, amit kérek tőle). Ráadásul nagyon jó babánk van, sokat alszik, keveset van ébren. Alvás közben szokta bámulni, meg körülöttem téblábol amikor etetek/fürdetek/pelenkázok. Folyamatosan azt hallgatom, hogy mennyire szégyelli, hogy nem tud mit kezdeni a saját gyerekével, rossz apa lesz. Nem érti meg, hogy még csak 1 hónapos a kicsi, nem kell túlreagálni, szerintem tök normális, hogy "nem tud vele mit csinálni"! Ő viszont folyton feszült emiatt, lélektani problémát csinál a dologból. Hogyan tudnám megértetni vele, hogy ez normális, vagy ha szerintetek sem normális, akkor milyen feladatot tudnék neki adni, ha a fent említettekre képtelen?
2014. júl. 31. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ez tök ellentmondás

akar valamit csinálni, de amit lehetne (pelenka, mosdatás) meg nem meri..

lelkileg gyenge a párod

vagy mit gondolt rögtön egy 5 évest szülsz?

2014. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
pszichológus kéne neki
2014. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

meséljen, vagy ha nem fülsértő a hangja énekeljen neki.. ne csak bámulja, simogassa, beszélgessen vele.


ezek az interakciók már most fontosak, a baba halja, érzi látja őt, és így gyorsabban fog fejlődni

2014. júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért is tettem fel a kérdést, mert nekem sem teljesen tiszta, hogy egész pontosan mi a problémája, vagy mit szeretne. Csak azt hallgatom, hogy csalódott magában mint férfi, mert nem tud mit kezdeni a gyerekével. Szerintem túlságosan várta, a családban több 2-5 év közötti gyerek van, akikkel mindig nagyon jól elszórakozik, és annyira be volt zsongva, hogy most végre lesz saját gyerekre, most meg csak tipródik körülötte, mert valamit akar vele kezdeni.... Muszáj valami megoldást találni, mert én már ezt a hisztit nem bírom.
2014. júl. 31. 10:15
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A délutáni sétálás legyen az ő feladata. Nálunk minden délután munka után élvezettel babázik a párom.

Íratkozzatok be babamasszázsra, és Ő tanulja meg.

Este fürdés előtt/után ő masszírozza meg, és ő csinálja neki a mozgáskoordinációs gyakorlatokat.

Ő válassza ki a pelenkát munkából hazafelé jövet és a törlőkendőt, mikor elfogy. Bízd rá, hogy súly alapján melyiket hozza. Fogadd el a választását, dicsérd meg.

Az éjjeli szopiknál ő vegye ki neked a kiságyból a babát, és ő büfiztesse etetés után.

Hetente bízd rá, hogy csináljon egy fotót róla pl az ágyon ugyanott, ugyanabban az időszakban, amit később majd fel lehet használni babaalbum csináláshoz. Szerkesszen belőle videót akár.

Bízd rá, hogy az oltási, és tanácsadási időpontokat tartsa észben, és emlékeztessen rá.

Válassza ki, hogy milyen ruhát adj rá hétvégén, amikor ő is többet van vele.

Kérd meg, hogy töltsön le gyerekdalokat nektek, amiket énelkelhetsz neki, és halkan hallgathatjátok napközben mikor ébren van.

Én így vontam be a párom, és tökéletesen bevált. Mgeszülni, kihordani, szoptatni nem tudjt, de minden másban segített, és segít. Hasznosnak érzi magát a mai napig a kisfiunk körül :)

2014. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Menjen ő vásárolni a kicsinek pelenkát, meg amire szüksége van. Írd neki össze.

Többször küldd le akár takarításra hivatkozva sétálni őket kettesben.

Vagy hagyd őket néha egy kicsit egyedül 1-2 órára. Fodrász edzés akármi ürügyén.


Ha meg ezek után is úgy érzi rossz apa, mondd el neki, hogy te sem csinálsz mást. Egyenlőre ennyi dolog van vele. Sétáltatás, bevásárlás. No meg a legfontosabb, az hogy vigyázni kell rá. Etetni ő nem tud, a fürdetésbe meg ha nagyobb lesz majd beszáll.

No meg mondd el neki többször, hogy jó apának tartod. Ha meg rámosolyog a kicsi, akkor azt, hogy ő is hogy szeret a kezébe lenni, stb.

A férfiak is tele vannak bizonytalansággal az új szerepet illetően, nem csak a nők. Szerencsés vagy, hogy a férjed beszél az aggodalmairól, nem pedig lelép a saját bizonytalansága okán.

2014. júl. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan gyorsan megnő majd, hogy észre sem veszi!

Nyugodtan fürdesse, fogja fürdés közben, ne csak asszisztáljon. Nálunk a férjem fürdeti a gyerekeket, nem is engedi át, ez az egyik közös programjuk.

Ha befejezte a baba az evést, dobjon a vállára textilpelust, büfiztesse!

Hamarosan érdeklődni kezd a baba a világ iránt, többet lesz fenn, érdekelni kezdi a játékok, bőven lesz alkalma bizonyítani apaként.

Értesd meg vele, hogy az apaság éppen úgy, mint az anyaság, örök életre szól. Most még a gondozáson van a hangsúly, de hamar elkezdődik a nevelés, ahol mind a kettőtökre szüksége lesz a gyereknek.

2014. júl. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pelenkázni tanuljon meg! Ne legyen büdös a saját gyereke! Ha veled valami történik (betegség, kórház, stb) akkor a gyerek a saját termékében fog ülni, mert apu rosszul van?

Fürdetést csináljátok ketten. Ő fogja a gyerkőcöt, te meg mosdasd le. Ha már belejött, hogy nem ejti el, akkor ő is átveheti az egész procedúrát.

Fürdés előtt lehet olajozni is a kicsit. Azt is apuka megcsinálhatja, a babák is élvezni szokták.

Lehet énekelni, ringatni, altatni stb.

Majd ha nagyobbacska lesz és mentek vele házon kívülre, akkor a babkocsi is lehet az ő reszortja.

Ne sírjon, emberelje meg magát ;)

2014. júl. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elso es legfontosabb! PELENKA CSERE!!!!!!! ha ne adj isten barmi van veled ki csereli ki a pelust? ....

(bocsi az offert)

ON:

szerintem fel hogy esetleg elejti,"osszetori",akarmi..

had fogdossa csak,pl amikor megfurdetted ugye bekell kenni,plusz koldok apolas stb... azt csinalja meg o :) azt mar csak megtudja :D had erezze a kez meleget,a szive vereset a pici az apukanak... a pelenkat pedig mint mondtam tanulja meg,ha az o anyja apja is ezt mondta volna akkor mi lett volna? sz.rosan marad a gyerek vagy mi?...

Vagy: a seta,oda is viheti.. egy 1 honapos gyerekkel "nem sok mindent" lehet kezdeni azon kivul hogy eteted,furdeted,pelust cserelsz,es setalni viszed.... Szep lassan beletanul az apa szerepbe :)

2014. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyilván nem olyan egy mondhatni újszülött, mint egy 3 éves gyerkőc. Kicsit még várnia kell ahhoz, addig is beszéljen hozzá sokat és simogassa. :)
2014. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!