Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tengerpartra (Olaszország,...

Tengerpartra (Olaszország, Törökország, Görögország, Horvátország, stb) mennyi pénzből lehet elmenni nyaralni (szállás + útiköltség + költőpénz stb)?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék tengerpartra elmenni nyaralni, kb. 4-5 nap minimum: Olaszországba kb 5 éve voltam, (Lido di Jesolo), az nagyon tetszett. Szívesen elmennék pl. Bibionéba is, azt mondják nagyon szép Észak-olaszországi helyek vannak.


Tetszik még Bulgáriában Sunny Beach (napos part), de annyira szívesen elmennék Görögországba, vagy Törökországba is, Spanyolországba is...


Mennyibe kerül egy tengerparti utazás: 4-5 nap? Nem kell 4-5 csillagos szálloda nekem, 2-en mennénk jövőre. Egy kis apartman tökéletes lenne nekünk.

Ha voltatok tengerparton, légyszi leírnátok, ti mennyit költöttetek a nyaralásra:

- hol voltatok? (Olaszo., Töröko., stb)

- szállás mennyibe került?

- útiköltség?

- költőpénz: kaja, esetleg ruhavásárlás vagy szuvenír, múzeumokba vagy ehhez hasonló helyekre belépő, vagy pl. aquaparkba belépő, ilyesmik.


Én kb. 200.000 körül gondolnám, mindennel együtt (2 főre) ez így reális, vagy nagyon kevésnek gondolom?



2014. aug. 3. 10:48
 1/3 anonim válasza:
En voltam Olaszországban, Horvatorszagban és Spanyolországban is, ha az odajutás költségét (pl repulojegy, vonatjegy) nem szamoljuk, akkor a 200.000 ft realis, de lehet, hogy Spanyolország kicsig drágább.Horvátországban az apartmanok drágábbak, de szerintem ebből az is kijön kettőtöknek, mi Cresen voltunk.Olaszországban és Spanyolországban hotelben laktunk, úgyhogy ott nem tudom mennyi, de Olaszországban egy 2*os hotel nem drágább, mintha egy apartamant béreltek.Remélem tudtam segíteni :) jó utat!
2014. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem írtátok, hogy autóval, vagy mivel mennétek?
2014. aug. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 yakumo18 ***** válasza:

Egy másik kérdező is tett fel hasonló kérdést.


Úgy hogy csak bemásolom ide, amit oda is írtam.


Bár a kérdés nem pontos, mert nem mindegy hogy kocsi vagy busz... Illetve Görögnek melyik részére...melyik hónapban az sem mindegy.


Tavaly Paralian voltunk 10 napos buszos út. Szept.2-án indultunk. Jelzem a hőmérséklet végig 30 fok felett, víz 26 fokos. Egy szem eső nem esett!! Ugyan ebben az időben Horvátban már nem volt ilyen jó idő.

Tehát 4 főnek 10 nap 7 éjszaka,szállással+utazással együtt volt kereken 100.000.- ( Költőpénz ugye egyéni )

Paralia Hellasz északi részén van.


Idén Tolo-ba megyünk (Peloponnészosz félsziget) Augusztus 25.-én indulunk. 4 fő 10 nap 7 éjszaka, szállás+utazással együtt 145.000.- ( Költőpénz itt is egyéni )

Itt meg szinte még úgysem várható eső, eléggé délen van már,Athénon is túl.


Én Hellas fan vagyok, szóval Én rosszat nem tudok mondani róla.


Viszont autóval is voltunk már idén Görögországban, csak akkor ketten utaztunk Parga-ra. Oda 80.000.- volt csak a benzin.


Horvátországban csak egyszer voltam, nekem nem tetszett.

De hát kinek a pap kinek a papné :D


Kicsit kiegészítve, a szuvenírok nem drágák. 1eurotól indulnak. Fakultatív programok ára attól is függ hogy hol szálltok meg, és milyen messzire utaztok.


Ha esetleg lenne bármi kérdésed, akkor privátban nyugodtan írj. Amire tudok, válaszolok :)

2014. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!