Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen nemetorszagba lakni?...

Milyen nemetorszagba lakni? Pro es Kontrakat kerek .

Figyelt kérdés

2014. aug. 16. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Pro:


- jó fizetés

- kiszámíthatóbb élet


Kontra:


- magas megélhetési költségek

- zárkozott, hideg emberek

- magas adók

2014. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Magas megélhetési költségek? Mit értesz ez alatt? Az élelmiszerek olcsóbbak mint odahaza. Ugyanúgy a LIdl-be járunk, mint ahogy otthon tettük, és tök jó árak vannak. Sokszor innen viszem haza a moszószereket a hazaiaknak, meg az élelmiszereket, mert messzemenően jobb a minősége, és olcsóbb :)A gyerekeimnek a gyógyszerei, ha orvoshoz kell menni INGYENESEK. (otthon egy csomó pénzt otthagytunk a gyógyszertárban ha csak megfáztak) A helyi strandon a belépő (élménystrand!) 6 euró, két felnőtt két gyerek, és még sorolhatnám...

Hideg zárkózott emberek? Mi is Németországban élünk már egy ideje, és véleményem szerint sokkal kedvesebbek, mosolygósabbak az emberek. Megyek az utcán, és ismeretlenek köszönnek, üdvözölnek. A boltban mindig mosolyognak a pénztárnál... ahova költöztünk lakásba, itt a lakótársak is nagyon aranyosak, rögtön befogadtak minket. Én szeretek itt élni, és csak jót tudok mondani.

2014. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
egyetertek veled , a tesom mar kin lakik es ahanyszor megteheti kuld nekunk haza mosoport , edeseget es meg sorolhatnam . azert kuldi mert ott olcsobb es sokkal jobb minosegu :)
2014. aug. 21. 09:32
 4/4 anonim válasza:
Második vagyok. Igen, ez így van. A magas adókkal egyetértek, azok tényleg magasak :) De ki lenet bírni. Még a ruházkodást nem említettem, az is sokkal olcsóbb szerintem mint odahaza. Szóval arányait tekintve, még ha vannak is olyan dolgok, amik itt húzósabbak, sokkal jobban meg lehet élni mint otthon. Nem mondom azt, hogy nem hiányzik Magyarország, mert igen, és az ember úgymond kettős életet él, de a gyermekeinknek biztos jövőt szeretnénk, elsősorban ezért maradunk...
2014. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!