Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tudtok olyan jelentős várost,...

Tudtok olyan jelentős várost, amely mellett nincs folyó/tenger/óceán/tó?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkozom már egy ideje, hogy létezik-e ilyen, de rájöttem, hogy nem. Szerintetek se?:D
2014. aug. 26. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Eletunk alapja a viz. Amennyiben nincs lehetoseg ivoviz ellatasra, normalis dolog, hogy nem fognak alapitani egy telepulest. Mondjuk ettol fuggetlenul a sivatagos orszagokban megkockaztatnam, hogy van ilyen varos(bar nem feltetlenul jelentos).
2014. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Las Vegas.
2014. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom nagyobb tavakra és folyókra gondolunk.


Fővárosok:

Madrid

Santiago de Chile

Mexikóváros (kisebb tavak)

Bogotá

Pretoria

Denver

Bogotá

Ankara

Teherán

Abuja

Guatemala

Jeruzsálem


Nagyvárosok:

Dallas

Ürümcsi

Milánó

Nagpur (a folyó kb 5 km-re van, a város látványosan nem a folyó mellé épült)

Belo Horizonte

Johannesburg

Las Vegas (kb. 20 km-re a Colorado folyó)



A felük kb. egyből beugrott, a többin gondolkodnom kellett. De beugrott egy csomó olyan is, amiről azt hittem, nincs köze a vízhez, aztán térképen rázoomolva kiderült, hogy mégis van

2014. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 The answer ***** válasza:
Vegas jó válasznak tűnt elsőre, de nem írtad le milyen távolságban ne legyen víz. Ugyanis előbb-utóbb a Föld bármely pontjáról eljutsz egy olyan helyre, ahol van víz. A távolság relatív, adj egy pontos értéket és írunk példákat ilyen városokra. Legyen mondjuk 10 km? 50 km? 100 km?
2014. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is kapásból Vegas ugrott be. De kb 20km-re van víz. Tényleg jó lenne pontos táv.
2014. aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Felcsút
2014. aug. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Európában pl. Szófia és Tirana. Mindkettő főváros.
2014. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jók a válaszok, köszönöm. egyébként a közvetlen közelére gondoltam, tehát hogy mindenképpen a város része legyen a víz. nem is tudtam, hogy ennyi van, én azt tippeltem volna, hogy nincs egy se, ami ilyen jelentős, mégsincs víz.
2014. aug. 29. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!