Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a Workaway-el? Lehet a megadott óra számon felül munkát vállalva zsebpénzt kérni? Gond, ha az ember munkaidőn kívül eljár a városba szívességi munkát vállalni? Ahány ház annyi szokás? Mégis, hogy veszi ki magát?

Figyelt kérdés
2014. szept. 1. 20:50
 1/4 anonim válasza:

Lehet, de adóköteles.A szívességi munka, "kaláka" munka nem tilos, de ellenőrizhetik. Jó ha tudod, hogy a Kaláka munka: családi vagy baráti kötelék alapján végzett ingyenes, szívességi munka, nem folyamatos munkavégzés, hanem alkalmi, egyszeri segítség.Már a természetbeni juttatás (szállás, élelem) is ellenértéknek minősül, és szabálytalanná teheti a foglalkoztatást!Egy munkaügyi ellenőrzés során mindig a foglalkoztatónak kell bizonyítania

Idénymunkás (akár rokon vagy barát is) legálisan és könnyen foglalkoztatható egyszerűsített foglalkoztatással


Forrás: [link]

2014. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez is nagy segítség. Ez tehát a Workaway-re is vonatkozik. Nem tudod mi az "egyszerűsített foglalkoztatás" angol megfelelője, ha van?
2014. szept. 7. 21:47
 3/4 anonim válasza:
Nem tudom, hogy náluk létezik-e ilyen egyáltalán, mert lefordítva simplified employment lenne, de erre rákeresve nem találtam semmilyen leírást, szabályt.
2014. szept. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az én tapasztalataim alapján erre nem igen volt lehetőség, persze lehet, hogy egy egy helyen van. Itt a szabadidőben inkább az egymás és a környék megismerésére, együttlétre fordítottuk az időt a "vendéglátókkal", önkéntesekkel. Ott plusz munkát pénzért nem lehetett volna vállalni, egyik hely sem volt túl módos, volt, ahol a munkaórákon felül is főztünk, játszottunk, ez nem "munka" volt, mindenki részt vett benne.
2016. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!