Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tehet róla az ember, hogy...

Tehet róla az ember, hogy rászokott a cigire, vagy a nikotin a hibás?

Figyelt kérdés

Azt mondják észre sem veszed, és rászoktál!

Ilyen aljas a cigi!


De tehet róla az ember, hogy minden nap el kellett szívnia egy pár szál cigit?

Vagy a nikotin a hibás?



2014. júl. 17. 17:40
 1/8 anonim válasza:
Is-is a nikotin a késztetést fogja megadni, de az akaratod és a döntésed az a tied.
2014. júl. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden az első szál cigivel kezdődik... Onnan indul el a függőség. Ami előszőr "csak" nikotin függőség, de utána kialakul egy mentális/lelki függés is. Azt a sokkal nehezebb megszüntetni...
2014. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nálam kíváncsiságból indult el az egész, majd egyre többet és többet szívtam, aztán pontosan, ahogyan előttem írták, kialakult a nikotin utáni vágy. Az idő múlásával pedig annyira behálózott, hogy amikor próbáltam 1-2 napig nem rágyújtani, rá kellett jönnöm, hogy itt már nem csupán nikotinfüggőségről van szó. Nem tudtam volna elképzelni az életemet a cigaretta nélkül, belevésődött a mindennapjaimba, megszerettem. Talán ez a legrosszabb: megkedveled, úgymond kötődsz hozzá és nem is szeretnéd abbahagyni.

Tehát én úgy gondolom, hogy nem csak a nikotin a hibás. Legfőképpen mi vagyunk azok, mert mi engedünk teret neki.

17/L

2014. júl. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez eléggé boncolgatható téma. Szerintem inkább az ember a hibás. Én anno, csak heti egy szállal kezdtem és bőven elég volt. Aztán, egy hónappal később, hetente kétszer szívtam kb két szálat, s ha egy nap már nem egyet, hanem kettőt szívtam, attól már bűntudatom volt. Aztán jött a tavaszi szünet, s ahogy a haverokkal lógtam, s azt láttam, mindegyik napi 5x bagózik minimum én is valahogy rászoktam, mert megvettem egy zöld Pall Mallt és annyira tetszett, hogy napi 10 elment belőle, s már bűntudat nélkül. Aztán két hónap múlva, jött egy nagy trauma az életemben, s ezt ürügynek használván, mondván a "A cigi megnyugtat" rákaptam a napi 20-25 szálra. Egyszerre elszívok kb ötöt. A harmadik slukknál, már érzem, hogy nem kell, nem kívánom annyira, de egy kis hang azt sugallja mélyen, hogy: szívjad szívjad, mert fasza. Helyesbítek. Nemis annyira fasza, de a szervezetem, már nem elégszik meg a kisebb nikotindózisokkal, s követeli, hogy legyen mégtöbb. A barátaim már könyörögnek, hogy csökkentsem, csak az a baj, hogy nincs is nagyon hozzá akaraterőm, ezért nem megy. Bár, volt már olyan, hogy elhatároztam: ok, most tényleg csökkentünk, s ment. Minden fejben dől el. Ez csak a dohányosok béna kifogása, hogy a nikotin ilyen durván függőséget okoz, s nehéz leszokni róla. Az igaz, hogy durva függőséget okoz, mint pl nálam is, de le lehet szokni, ha az ember le akar. Persze nem állítom, hogy örökre, mert ha egyszer valaki rákapott a cigire, nem lesz az, hogy örökre le tud szokni. Max pár hónapos, éves kihagyásokkal, de a végén, mindig visszatér a cigihez, akár a legkisebb ok miatt, vagy akár ok nélkül.

17L

2014. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyik sem!


Az agy működése a "hibás".

2014. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A döntéseiért minden embernek vállalnia kell a felelősséget.


Hallottad-e kisgyerek korod óta, hogy a cigire könnyű rászokni? Hallottad, minden dohányos ezt mondja.


Hallotad-e kisgyerek korod óta, hogy nehéa cigiről leszokni? Hallottad, minden dohányos ezt mondja.


Pisztolyt tartott valaki a fejedhez, hogy "CIGIZZÉL vagy megöllek!!!" Nem tartott senki, nem késnyszerített senki.


Önként szívtad el az első, a másodi és a sokadik cigit? Te adtad ki a saját pénzed a cigiért a boltban? Igen, senki nem kényszerített.


Ki a felelős? Te, egyedül te.


Éppen ezért CSAKIS TE EGYEDÜL tudod elhatározni azt is, hogy leszoksz, leteszed a cigit.


Tedd meg ezt az elhatározást minél hamarabb. Vedd a kezedbe a saját életed, ne hagyd, hogy egy ostoba függőség a markában tartson.

2015. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 6-os válaszra.


Vajon ki döntött volna úgy, hogy rászokik a cigire, ha az előtt még sohasem látott volna olyan viselkedési mintát, amit követhetett volna? Egyszerűbben, DOHÁNYZÓT!


A dohányosság, nem az első cigivel kezdődik, hanem azzal, amikor, a még gyermeki agy, értelmet ad egy (számára) érthetetlen viselkedésnek.


A dohányosságnak semmi köze a döntés(ek)hez!!!


...De azt hiszem, hogy ez neked is, és még nagyon sok embernek is, (még)egy kicsit magas.

2015. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nikotin biokémiailag nem additív!
2015. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!