Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék külföldön dolgozni?

Hogyan tudnék külföldön dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 18 éves friss szakmás fiú vagyok. A szakmám bőrdíszműves, tehát minden ami bőr, ahhoz értek. Viszont ezt a szakmát 1 hónap alatt olyan szinten megutáltatták velem, hogy hihetetlen. Egy cipőgyárban melóztam, és az ottani körülmények nem voltak eléggé megfelelők. Angolul olyan alap-közép szinten tudok, tehát társalgási szinten tudok beszélni angolul viszont papírom nincs róla. Ezek mellett még a nagyon kedvelt "hobbijaim" közé tartoznak az elektronikai dolgok, számítógépek, telefonok, stb. Értek 1-2 dologhoz, és szívesen elvállalnék bármilyen munkát külföldön, ami jól fizet és nagyjából spórolni is tudok belőle. Van esélyem kijutni? Dániában vannak Magyar rokonaim, akik ott élnek és ott dolgoznak, de sajnos velük ritkán tartom a kapcsolatot, így ebből kifolyólag nem is szeretnék a "nyakukra akaszkodni", csak hogy náluk lakhassak addig amíg nem lesz pénzem lakás bérelni, vagy éppen szállást. Köszönöm szépen ha válaszoltok.
2014. szept. 4. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy melyik külföldi országot részesíted előnyben.

Ha Angliát akkor jó ha tudod:

- itt kint senkit nem érdekel, hogy van-e nyelvvizsga papírod. Senki nem fogja kérni tőled (hacsak nem angol tanár akarsz lenni). Itt a lényeg az, hogy tudj kommunikálni. Értsd meg, hogy mit kérdeznek/ mondanak. Tudj kérdezni, válaszolni, beszélgetni, és tudj kitölteni formanyomtatványokat (vannak munkahelyek ahol teszteket kell kitölteni) Az ez megy akkor nyelvi akadálya nincs, hogy Angliába gyere.


- dicséretes, hogy van hobbid, de ezt sem fogja érdekelni egyik munkaadót sem. Hiába az a hobbid, hogy összetudsz rakni egy számítógépet, vagy tudsz forrasztani. Ha nincs gyakorlatod, ha nincs referenciád, akkor minimális az esély, hogy ilyen munkakörben dolgozz.

-Bőrdíszműves szakma nem rossz, az is jó, hogy dolgoztál cipőgyárban. Akár itt kint is kereshetsz olyan melót amik cipőjavítással foglalkoznak.

De ha ez nem megy, akkor is van számtalan meló ahol nem várnak el végzettséget, szakmai tudást, vagy gyakorlatot.

-Van esélyed kint Angliában dolgozni? Mindenkinek van, aki tesz érte. Neked is van, csak akarni kell.


Na de jön a rossz hír:

18 évesen Angliában a létminimumnál is kevesebbet keresnél, és ez annyira kevés, hogy talán megélni sem tudnál. Neked £5.03/óra lenne a minimálbéred csak.

Lehet számolni, hogy mennyi lenne a bevételed ( heti 20 órával) és mennyi lenne a kiadásod.


De ugye ezt neked kell tudni, hogy mire van igényed, mi érné meg neked. Egy biztos: Esélyed van, mint mindenkinek.

2014. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a választ, valamennyire nyugodt is lettem meg nem is.Igényem csak annyi egyenlőre, hogy enni, ruházkodni, lakni és a plusz dolgokat fizetni tudjam ami internet és tv, meg úgy azok a dolgok amik itthon. Ha kérdeznek tudok válaszolni, és kérdezni is tudok, de ha már biztosan tudom hova, és mikor szeretnék menni, tuti hogy nyelvileg felkészülök erre az egészre. Szívesen kimennék bármelyik Európai országba, de akár távolabbra is. Igen a szakma szép, és gondoltam én külföldi cipőgyárra akár, vagy valami olyan emberkéhez akihez esetleg társulni tudnék munka téren. Köszi a választ még egyszer, a zöld ment. :)
2014. szept. 4. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!