Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova érdemes utazni karácsonyk...

Hova érdemes utazni karácsonykor? Angliában van hó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnénk egy nyugodt helyre elutazni pár napra karácsony környékén, nem a bécsi adventi vásár a cél ahol a turisták nyüzsögnek, hanem akár egy kis faluba, ahol még talán él a karácsony szelleme:)

Semmiképpen nem Magyarországra gondoltunk, és olyan hely kellene, ahol azért 99% eséllyel mondható, hogy van hó. London mellett (nem közvetlen közelében) egy falura is gondoltunk akár, de amiket olvastam ott ritka a hó, tehát az nem biztos, hogy jó megoldás.

Ausztriában a hegyekben sokkal valószínűbb a hó, de az annyira nem szimpatikus, még túl közel van..

Akár még a Lappföld is megfordult a fejembe, de oda a repülőjegy sem olcsó és a szállás sem, London ezért tűnt jó ötletnek.


Angliai időjárásról, vagy más helyekről ami karácsonykor alkalmas lenne egy nyugodt kis faházas havas nyaralásnak ha tudna valaki valami információt megköszönném. :)



2014. szept. 19. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Anglia szerintem nem túl jó. Ausztria lenne a legalkalmasabb. Esetleg Svájc vagy Észak - Olaszország.
2014. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugye itt szeretnéd betolni az elmaradt földrajzórákat? :)

Anglia nem megfelelő hely számodra, az óceáni éghajlat - kérlek olvass utána - nem megfelelő erre.

Helyette keress valami olyan helyet, ami barnára van színezve a térképen.

Nem szeretnélek hülyének nézni, de iq70-es kérdésre kb ennyi info épp megfelelő.

2014. szept. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én kint élek Angliában, és igazolom, hogy szokott hó esni. Sőt annyira, hogy egy vidéki kis városkában szinte lebénul a város. Tavaly a fiamnak suliba sem kellett mennie, mert "hirtelen" hó esett. A röhej az, hogy csupán pár centis hóról van szó, ami pár óra múlva latyakká, sárrá változik. Ha igazi fehér karácsonyt akarsz akkor Anglia felejtős.. Mert itt inkább latyakos, esős enyhe havazás van..

Amúgy meg Londonról.. az nem lesz olcsó kiruccanás ha szállást is keresned kell.

2014. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
francia alpok vagy svájc.
2014. szept. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnélek hülyének nézni, de iq70-es kérdésre kb ennyi info épp megfelelő.

"


Kb. a válaszod is ezen a szinten van.

2014. szept. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2: a kérdésemben leírtam, hogy tudomásom van arról, hogy Anglia nem a legjobb megoldás, tehát nem kioktatást kértem, és hallottunk már olyat, hogy olyan helyen ahol mindig jó idő van szakad a hó, máshol meg ahol kellene ott meg nem, mert felborult az időjárás. Egyébként köszönöm a válaszod, de olyanokat kérdezek az angliai időjárásról akik tapasztalatból mondják.


3: Köszönöm szépen, korrekt válasz :) Igazából nem is konkrétan Londonra gondoltam, hanem akár tőle 100 km-re is egy falura, mert a városban egyértelmű, hogy a hó azonnal latyakká válik, és akár egyik nap be lehet utazni Londonba körülnézni. Viszont akkor azt mondod, hogy egész Angliára ez jellemző, tehát nem érdemes ha havat akarok? Szállásokat egyébként néztem már, valóban nem olcsó, de ha nem a luxus a fontos akkor lehet még találni normális áron.


Egyébként azért ilyenek a kérdéseim, mert elképzelés van, de konkrét terv még nincs. Először az volt a terv, hogy nyugis távol eső havas faluban kis faház, amihez Ausztria tényleg megfelelő lenne, aztán jött az ötlet, hogy távolabb kellene menni, megnézni Londont (de ahogy feljebb írtam ott sem a belvárosban, csak maximum egyik nap beutazni).

Láttam valaki francia alpokat írta, de ha már oda mennénk, akkor egyik nap Párizst vennék célba valószínű. Esetleg tudsz valami konkrét helyet, vagy messze esne az Párizstól?

Egyébként tisztában vagyok vele, hogy havat 100%-osan sehova nem lehet mondani és tulajdonképpen a lehetetlent szeretném, Magyarországon sem lehet tudni, lehet idén napsütés lesz egész télen, de lehet, hogy méteres hó. Biztosra csak a hegyekben lehetne menni, ettől függetlenül minden vélemény, tapasztalat, ötlet érdekel. Nagyon tetszene egy kívül eső kis faház amit ellep a hó, amik Ausztriában nagy számmal bérelhetők, de ott a hegytetőn még egy normális kis falu sincs, meg ha már jött az ötlet, inkább felfedeznénk egy távolabb lévő országot, nem azt, ahol már sokszor jártunk.

Anglia mint ötlet a Holiday című filmből jött, persze az csak film.. :)

Pl. ilyen kis falu jó lenne: [link]


Ötleteket szívesen várok aki érti miről beszélek, a negatív kommenteket meg kérem tartsátok meg magatoknak. :)

2014. szept. 22. 11:34
 7/9 anonim ***** válasza:
francia alpok- igen, távol esik Párizstol. Svájc francia része mellett levö környék, ami már Franciaország, ott nagyon szép helyek vannak. Bonneville, Megeve ez a környék. (Megevet én imádom, bár mivel siparadicsomnak számit igy télen elég sok ember megfordul arra, a környéken vannak még kisebb falvacskák nézd meg google térképen)
2014. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esélyes,hogy ilyen falut fogsz találni...
2014. szept. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, erősen gondolkodunk, de a hó miatt lehet, hogy csak Ausztria marad..

Esetleg tud valaki valami jó környéket, vagy jó szállásajánlatokat? Nem egy sima apartmant szeretnék, hanem inkább ilyen faház jellegűt ahol kandalló van és befedi az egészet a hó:) Mivel síelni nem tudunk, ezért nem biztos, hogy olyan helyre akarunk menni ahol tele van síelő turistákkal, inkább olyan ami nyugodt falu, de azért nem baj ha a környéken van valami, vagy legalább szépen ki van díszítve karácsonykor. :)

2014. okt. 2. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!