Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy sok...

Hogy lehet az, hogy sok mindenkinek nincs zöldkártyája és mégis kint él Amerikában? És van lakása és stb?

Figyelt kérdés
2014. szept. 21. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak 1 rokonom él kint illegálisan. Feketén dolgozik, lakást bérel. De ahogy meséli, retteg, hogy valaki lebuktatja, és attól is fél, hogy beteg lesz vagy valami baleset éri. Ugyanis egészségbiztosítása nincsen, így ő nem igazán tud orvoshoz fordulni. Nem is olyan régen mesélte, hogy az egyik magyar kollégáját aki szintén illegálisan volt kint már lassan 6 éve, elütötték. Egy kisebb vagyon volt a kórházi költség, és utána ki is toloncolták.

Így én nem is tudnék kint élni..

2014. szept. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
aki régebb óta, úgy a 90-es évek közepe óta feketén van kinn, annak még vannak kapcsolatai, és akkor még könnyebb volt papírokat szerezni. manapság már nehezebb.
2014. szept. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Aki régebben van kint, annak már vannak kapcsolatai. Ha nincs munkája, akkor rajtuk keresztül találhat. A lebukástól csak akkor kell félnie, ha valami törvénytelenséget követ el, vagy valamelyik jóakaró magyar feljelenti. Habár most már a feljelentőnek le kell szurkolni 5.000.- dollárt, és ha nem igazolódik be a vád, megbüntetik.

Rokonom és ismerőseim is vígan élnek kint már 8-10 éve, és havonta küldenek pénzt az itthoni család tagjaiknak.

Akik most mennek ki, nincs ismeretségük, azoknak lehet nehéz a kinti élet.


Általában ketten bérelnek egy lakást. Ha elég tájékozott, akkor illegálisan kint élő is köthet egészségügyi biztosítást, és nem kerül pénzbe az orvosi-kórházi ellátás.

Csak ezt nem mindenki tudja.

2014. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát figyu, ha már kijutsz, akkor minden megoldható, csak tudni kell hogyan. A lebukás esélye kicsi, de persze benne van a pakliban. A kérdés az, hogy megéri e kint lenni feketeén úgy, hogy lakást nyilván találsz, munkát csak olyat, amilyet, nincs biztosításod, nem hagyhatod el az országot stb. Tehát Amerika legalját képviseli az ember. Egy illegális bevándorló.

(Hozzáteszem, hogy én is voltam ebben a cipőben és nagyon is szerettem, de akkor még fiatal voltam és meggondolatlan :) életem végégig nem csinálnám)

2014. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!