Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Török lírával kapcsolatos...

Török lírával kapcsolatos dolgokról tud-e valaki? Török lírát szerettem volna venni pénzváltónál. Kis telefonálás és tanakodás után azt az infot kaptam, hogy az európai bankok betiltották (! ) a török líra forgalmazását.

Figyelt kérdés
Aztán átmentem OTP bankfiókba,mert a honlapjukon volt aznapi érvényes vételi és eladási árfolyam.és kérdésemre kis telefonálgatás után ugyanazt az infot kaptam.Kérdésemre,hogy miért,azt a választ kaptam,hogy nem áll módjukban felvilágosítást adni.Akkor most mji tévő legyek?Kp nélkül mégse érdemes elindulni,állítólag az USA dollár eleve bukta,mert rosszul váltják.

2014. okt. 9. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Kint tudsz kivenni ATM-ből.
2014. okt. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyaralohelyre mész? Mert a dollárt es az eurót mindenhol elfogadják, ha nem tetszik az ár amit mondanak, akkor lealkudod. :-)

En többször voltam törökbe, azt sem tudom hogy néz ki a török pénz, csak euróval fizettünk.

2014. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt még 2 pénzváltónál ír árfolyamot, de azért érdemes őket felhívni mielőtt odamész.


Amúgy meg vagy kártyáról vegyél ki pénzt, vagy ott válts be eurót/dollár. Én mikor kint voltam és euróval akartam fizetni, mindig nevetséges árfolyamon akarták váltani, szóval mindenképp számold át, mert lehúznak.

Meg kis közértekbe, utcai kebabosnál stb. alapból nem fogadnak el más valutát.

2014. okt. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálam volt valamennyi euró. Azt tudom, hogy mikor leszálltam a vonatról az első ATM-ből vettem ki pénzt. Pár nappal később váltottam egy váltónál eurót lírára.


Isztambulban voltam

2014. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 PetraBee ***** válasza:
Ha nem akarsz felesleges köröket futni, vegyel eurot a magyar repteren levö penzvaltonal (vagy akarhol mashol), majd azon török lirat a török repter penzvaltojaban. En mindig a reptereken valtok, nekem igy a legegyszerübb, leggyorsabb.
2014. okt. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pont a reptér az egyetlen hely, ahol nem ajánlott váltani...

Ha 300 az euró, ott kb 250-ért veszik és 350-ért adják.


Egy átlagos pénzváltónál pár forint az árfolyam különbözet, de még egy drága helyen is max 15-20 forint. A reptéren meg 100 forinttal dolgoznak.

2014. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha egyszer kiszámolod, mennyibe kerül magyarországon pénzt váltani, többé nem mész pénzváltóhoz.

Ha van bankkártyád, odakinn is vehetsz föl pénzt bármelyik atm-ben. NEm is értem miért kellene itthon váltani. Hogy aztán visszaváltsd.

Az unicredit török társbankjánál ingyen vehetsz ki pénzt, de nézd meg a saját bankod kártyaszabályzatát, mennyi a kivét külföldön.

Elárulom, pár száz ft.

Ahol meg lehet, fizess kártyával.

2014. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

>> En mindig a reptereken valtok, nekem igy a legegyszerübb, leggyorsabb.


És hihetetlenül drágább is.

2014. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 The answer ***** válasza:
T. 7-es: Egyzser számold ki, mi az olcsóbb itthon pénzváltónál váltani (NEM BANKNÁL), avagy külföldön bankkártyát használni vagy ATM-ből felvenni helyi készpénzt. A Bank minden esetben a pillanatnyi SAJÁT CÉGE középárfolyamán vált kártyahasználat esetén, ami általában relevánsan drágább, mint itthon pénzváltónál megvenni eladási árfolyamon. Nem mindig, az árfolyammozgás miatt, de főszabály szerint így van.
2014. okt. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!