Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért van egy csomó európai...

Miért van egy csomó európai város (neve) Amerikában is?

Figyelt kérdés

Például


London, Ohio

Hamburg, Pennsylvania

Vienna, Virginia

Birmingham, Alabama


Ennyire gyökerek, hogy innen koppintották vagy régen valami gyarmatosítási dolog miatt ?



2014. okt. 31. 17:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az áttelepültek nevezték el az eredeti otthonuk után.
2014. okt. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Igen, azok a 'gyokerek', akik alapitottak az egesz orszagot, azok neveztek el a varosokat. Es nahat nahat, a sajat szulovarosukrol, esetleg 'New'-kent utalva ra, hogy ez egy uj varos?


Az megvan, hogy az USA-t europai kivandorlok telepitettek be? Az is megvan esetleg, hogy brit gyarmat volt, a Fuggetlensegi Haboru soran szakadtak le a Birodalomrol?


Vannak gyokerek, de nem csak az USA-ban...

2014. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
Mielőtt felteszel ilyen ostoba kérdést, nem ártott volna utána olvasni Amerika történekmének.. Így rögtön választ kaptál volna, hogy honnan vannak a város nevek..
2014. okt. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Történelemóráról hiányoztál...

Az európaiak vándoroltak be Amerikába, és elnevezték az európai otthonaik után.

Még Budapest nevű városka is van.

2014. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Bizony van Budapest is. Sőt, még Tokaj is.
2014. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat... Tényleg egy hatalmas nagy idióta vagyok, nem is értem, hogy mertem kiírni ezt a kérdést. Bocsássatok meg nem gyökerek, nagyszerű emberek.
2014. okt. 31. 20:20
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket amúgy én sem tudtam.

A jó pap is .........

2014. okt. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
En tegnap beszelgettem 2 kanadaival, az o varosukat Berlinnek hivtak, de a 2.vh kitorese utan atneveztek, mert nem akartak ennyi kozoset sem Hitler nemetorszagaval.
2014. nov. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Mert az USÁt mint olyan európai telepesek alapították, és az otthoni városaikról nevezték el az újonnan kialakult városokat is.
2014. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%

Egyébként, Kérdező, nem az a baj, hogy nem tudsz valamit (bár ebben az esetben az ilyen mértékű tájékozatlanság igencsak ciki, ha már elmúltál 11 éves...), hanem a stílus, ahogy felteszed a kérdést...

Őket "gyökerezed" le, mikor te ilyen alap-dologgal nem vagy tisztában...

2014. nov. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!