Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy kimehessek Amerikába (USA) és "letelepedhessek"?

Figyelt kérdés

Szeretnék kiköltözni Amerikába, de sajnos nincs hozzátartozóm odakint. Mi szükséges ahhoz, hogy hosszabb ideig ott tartózkodhassak, lakást bérelhessek és munkát vállalhassak?

Egy kinti munkáltatónak költségesebb egy külföldit alkalmaznia?

Milyen vízum szükséges ahhoz, hogy kint lehessek, illetve, hogy lehet igényelni ezt a vízumot?

Mivel kint szeretnék élni, szeretném megváltoztatni (majd) a telefonszámomat is, ez lehetséges zöld kártya nélkül is?

Mikor lehet pályázni a zöld kártyára és milyen feltételekhez van kötve?


Egyelőre ennyi kérdést jutott eszembe. Előre is köszönöm a normális, kulturált (!!!) válaszokat!



2014. nov. 12. 19:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Egy kinti munkáltatónak költségesebb egy külföldit alkalmaznia? - sokkal! "

Miért költségesebb?


Miert nem nezel utana, mar itt a gyikon is annyiszor leirtuk, hogy mar hanyingerem van tole.


De lasd jo napom van, megosztom veled az infot.


Ceg keres alkalmazottat. Ket lehetoseg van:

- kiteszi az ablakba, hogy "hiring" es boldog boldogtalan bejon es talan csak talal valakit aki megfelel, vagy egyeb hirdetesi modot valaszt. Hirdet a helyi INGYENES ujsagban, vagy szol minden ismerosenek, valakit csak talalnak. Egyszeru, szinte ingyen van.


- kulfoldit akar felvenni, ilyenkor FIZETETT hirdetest kell feladnia, amire szinten jelentkezik boldog boldogtalan (aki mind helyi) de o ragaszkodik a kulfoldihez, ugyhogy az elobbieket el kell tanacsolni (vmi jo indokkal). Kulfoldinek papirokat kell intezni, a papirokhoz "illetek" belyeg jar, ami nem ingyen van. Ha nem felel meg a kulfoldi kirugni nem eri meg mert a sok sok penzt mar kifizettek erte. Ha nincs a fonoknek ideje a papirokkal tokolni, akkor hozzaertot fogad, aki nem ingyen dolgozik. Barmikor johetnek ellenorizni az o kulfoldi munkasat, vagyis mindennek rendben kell lennie. stb stb stb

Ezek itt mind idobe es penzbe kerulnek es mivel az ido is penz ezert sok sok dollar ezerrol van szo!


Ezert koltsegesebb kulfoldit alkalmazni!

2014. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Rettenetesen nagylelkű vagy, hogy egy ilyen oldalon, (aminek a szlogenje is: "Amit máshol nem mertél... Itt megkérdezheted!") hajlandó vagy egy semmitérő választ kicsikarni magadból. Köszönöm a kedvességed! Nem igazán értem az olyan embereket, akik azért járnak fel, hogy a másikat kritizálják, "trollkodjanak". Ha nem tetszik, hogy kérdezek, ne olvasd el a kérdést. Ennyire egyszerű.
2014. nov. 24. 22:08
 13/14 anonim ***** válasza:
48%

De mégis, mit írjon bárki is, ha ennyire tehetetlen vagy?

Csak itt legalább nyolcvan kérdés foglalkozik ezzel, teljesen felesleges volt feltenned nyolcvanegyedszerre is ugyanazt.

Mikor elkezdted kiírni a kérdést, fel is ajánlotta biztosan az előzményeknél a hasonló témákat.

Nem mellesleg pedig ennek nyugodtan utána nézhettél volna magad is.

2014. nov. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Amit máshol nem mertél" - de ha mar elotted 100 masik megkerdezte ugyanezt?!


"semmitérő választ" - leirtam a tenyeket, ha ez neked semmitero az talan azert van mert nem sikerult felfogni, de lehet hogy en fogalmaztam rosszul....


"Ha nem tetszik, hogy kérdezek, ne olvasd el a kérdést." haha, ha nem olvasom el, honnan fogom tudni, hogy tettszik vagy sem?


De nem ez a lenyeg. Itt elek, vagom a temat, megjartam a hadak utjan es szivesen segitek. Visszaszamoltam, tobb mint 200 Eszak-Amerika kerdest valaszoltam mar meg, es meguntam a lapozast a kerdesek kozott, ugyhogy lehet hogy az van 300 is.


Ha valaki olyat kerdez, amibol arra kovetkeztethetunk, hogy lusta vagy erdektelen volt utana olvasni, vagy tehetetlen guglit hasznalni, azt szerintem joggal erezhetjuk ido vesztegetesnek es talan ezert nem valaszolunk nyajasan es szajbaragosan, ahogy azt a kerdezo elvarna...

2014. nov. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!