Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mallorca vagy Tenerife?

Mallorca vagy Tenerife?

Figyelt kérdés

Mit ajánlanátok nekünk nászútra inkább? Egyéb verzió is érdekel, de Horvátba, Bulgáriába nem szeretnénk most.

Kettőnkre mindennel együtt 450-500.000Ft keret lenne (költőpénzt nem számoljátok ehhez)

Előre is köszi:)



2014. nov. 26. 22:23
 1/8 anonim válasza:
100%

Én Tenerifén voltam már 2x nyaralás céljából, imádtam, nagyon nagyon szép és jó hely.

Mallorca-n voltak anyukámék nászúton annak idején, az is szép volt a képek alapján.

De Tenerife.... Szerintem menjetek oda, mi imádtuk :)

2014. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Voltam mindét helyen. Mind a kettő szép szerintem. Tenerife újabb, Mallorca meg olyan lepukkantabb, régebbi épületekkel. Szerintem történelmi látnivaló több van Mallorcán. Szép természeti helyek mindkét helyen vannak. Tenerifén ajánlatos autót bérelni ahhoz, hogy bejárd a térséget, Mallorcán busszal és fakultatív kirándulással megoldható.
2014. nov. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik nagyon szép, én jobban szeretem Tenerife-t.
2014. nov. 27. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Horvátba... Hát nemtudom, Tenerifébe menj, aztán gyere haza magyarba...
2014. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi Gran Canarian voltunk, legemlékezetesebb nyaralásunk.

Madeirára szeretnék még eljutni.

2014. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egyértelműen Mallorca.
2015. márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően mindkét hely fantasztikus, és mindkettőn voltam, úgyhogy ez a kérdés lehet, hogy későn került el hozzám, de azért megválaszolom! :)


Mallorca abból a szempontból érdekes úticél, hogy a tenger teljesen kék és fantasztikusan szép. A tengerpartok nagyon kultúráltak, a helyiek nagyon kedvesek (bár azt hozzá kell tenni, hogy nagyon kevés igazi vérbeli helyivel tudsz találkozni, hiszen kis túlzással a sziget mára már egy német kolónia), és gasztronómiailag is egy igazán figyelemre méltó választás. A hotelek szolgáltatásai első rangúak és vendég-orientáltak.

Ami viszont negatívumként felmerülhet, hogy az ottani német barátaink nagyon szeretnek meztelenül napozni és úszni is, és szerintem el sem kell magyaráznom, hogy egy 62 éves idős német "polip" vízre érkezése majd annak elhagyása elég káros hatásokat tud eredményezni.

Ezen kívül pedig rengeteg érdekességgel találkozhat az ember, és rengeteg mindent meg is lehet látogatni. A katedrális gyönyörű, a kastély is gyönyörű, remek hajóutak vannak az egész szezonban, nagyszerű éttermek és sziklás partok mentén szép, homokos strandokkal futhatunk össze.


Tenerife ezzel szemben kicsit kevésbé tiszta vizű, azonban vulkanikus hegység, ami magában foglalja azt a tényt, hogy valószínűleg több látnivaló akad a turisták számára.

Tény, hogy a hely sajátossága egyben turisztikai előnye, hiszen a Teide hegység Spanyolország legmagasabb csúcsát nyújtja nekünk, a váltakozó fekete és sivatagi homokos strandok pedig megadják a hely panorámáját és egyedi hangulatát. Playa de las Américas az egyik legjobb hely az éjszakai életre és a gasztronómiára, azonban a sziget északi részein is akad látnivaló és érdekesség, többek között a Loro Parque, amely trópusi madarai és egzotikus állatain felül kiváló orka és delfin-show-val nyűgöz le bennünket. A Siam Parque egy mai használatban vette aquapark, ami Európa egyik legnagyobb és legszebb vízi csúszdaparkja, ami szerintem a "kihagyhatatlan" kategória első helyezettje, az árától függetlenül.


Mindkét hely csodálatos, azonban én Tenerife mellett voksolnék, ha volna rá lehetőségem. Ezen a nyáron is megyek vissza, egyszerűen a rabja vagyok a helynek. Remélem nem túl késő a válaszom :)

2015. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mindenkinek más a szép! Neked is, meg neke mis más szép. Pl. nekem Mallorca jobban tetsik, Tenerife-n nem voltam, csak a szüleim.
2016. aug. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!