Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek ez az utazási...

Szerintetek ez az utazási ajánlat nem átverés?

Figyelt kérdés

Ingyen szállást ígérnek (Tenerife), cserébe egy előadást kell végighallgatni.

Feltétel:30-60 év közötti pár + max. 2 gyermek mehet

Regisztrációs díj: 149 euró/apartman

Ezen az oldalon vannak olyanok akik már éltek eme lehetőséggel, de picit kételkedem nem e átverés az egész: [link]

Azért, mert egy másik honlapon pedig azt írják a regisztrációs díjat elengedik...: [link]

És még sok sok hasonló oldal hirdeti ezt a lehetőséget...

Ti tudtok erről valamit? Voltatok már? Mi a véleményetek erről?



2014. jún. 14. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Évek óta működik, nincs benne semmi átverés.
2014. jún. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

1. Kimentek "ingyen". (A valóságban, ez több százezer Ft lesz.)

2. Leitatnak és megvásároltatnak veletek egy üdülési jogot.

3. Ennek minden évben annyi lesz a költsége, mint ha nyaralni mennétek.

4. Soha többé nem tudjátok majd eladni!!



Jó utat.

2014. jún. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 14. 21:46
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Évek óta működik, pedig átverés!!
2014. jún. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem kamu, tényleg van ilyen és akinek van egy csöpp esze no meg pénze a repjegyre(azt te fizeted!) az igyekszik kihasználni ezt a csodás lehetőséget. Vásárolni nem kötelező és senkit nem itatnak le! A marketing előadást persze kötelező végig hallgatni, ami kb fel nap, tulajdonképpen ezzel az időddel fizetsz az ingyenes szállásert cserébe!!


Aki 149 eurót kér az viszont nem ingyenes. Lehet találni valóban ingyenest.


Na és akkor a hülye válaszra reagálok:

" 1. Kimentek "ingyen". (A valóságban, ez több százezer Ft lesz.)

2. Leitatnak és megvásároltatnak veletek egy üdülési jogot.

3. Ennek minden évben annyi lesz a költsége, mint ha nyaralni mennétek.

4. Soha többé nem tudjátok majd eladni!!

Jó utat."


1. Annyiért mész, amennyiért tudsz. Télen néha 20 ezer forintból megvan oda-vissza. A repjegy intézése tehát a te dolgod... A gyakorlatban sokszor ez úgy működik, hogy találsz egy irtó jó árú repjegyet aztán kezdesz szállást keresni aztán rátalálsz az ingyenes szállásra és velük intézed tovább.. :-P


2. Nem itatnak le. Sose voltál, ugye?


3-4.: fogalmam sincs mennyi a költsége, de nem is érdekel és sose vennék ilyesmit. Végig kell hallgatni, ez a feltétel az egy hét szállásért cserébe! Ennyi! Vásárolni nem kötelező. Ha végén azt mondod, hogy köszi de téged ez nem érdekel akkor sincs semmi, egy hét szállás adott akkor is.



Az a rossz csak, hogy 30 év felett engedik csak illetve életedben csak egyszer lehet. No hallottam már élelmesékről(csalók? ügyeskedők?) akik másodikra is mentek kamu adatokkal de alapvetően egyszer lehet csak. :-)


Ja és amúgy az egész kérvény úgy indul hogy egy részletes kérdőívet ki kell tölteni, amiből fel tudják mérni anyagi helyzeted. Pl hány és milyen kocsid van, hol voltál nyaralni utóbbi években és mennyibe került, stb.


Mert ugye ők csak azokat szeretnék vendégül látni akinek van pénze, tehát van esély eladni neki valamit! A gyakorlat persze más: szegényebb ember is be kamuzik mindent, csak hogy megkapja az ingyen szállást. ;-) úgyse tudják ellenőrizni!

2014. jún. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

" Évek óta működik, pedig átverés!!"


Na de ki és kit ver át?


A 149 euróra gondolsz? Az tényleg nem szép, hiszen találni valódi ingyenest is! Bár az is igaz, hogy 149 euró semmiség egy olyan jó szállásért egy hétre akár négy fős családnak.

2014. jún. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi voltunk a férjemmel. Valóban úgy van, ahogy írták: repjegyet te intézed, a szállást kiválaszthatod. Jó szállások. Lehetőség volt fakultatív kirándulásra is. Nagyon kedvesen fogadtak, nyelveden beszélő szórakoztató társat kaptál, hozzá fordulhattál. Valóban egy napod elmegy az előadás meghallgatásával, szállásokat mutatnak, oda is visznek. Mi tudtuk,hogy nem veszünk semmit, mégis érdekes volt, no meg azért idegtépő. Illedelmesen végig hallgattuk, még kérdeztünk is, majd nem kértük.Persze azért vártak magyarázatot, de azt előre már kitaláltuk. Tenerife megtetszett, s már éven visszamentunk...természetesen drágábban.
2014. jún. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

06:00


Na megjött az, aki hasonló bérleti jogokat árul, és nyomja itt is a h ü l y e s é g e i t...


Amúgy vajon miért próbál szinte mindenki megszabadulni ezektől a rájuk erőltetett szerződésektől, már hosszú évek óta??!

2014. jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az első két válaszadónak ment a zöld kéz, most azért nem adok, mert nem látom értelmét ekkora lepontozások után!

2014. jún. 16. 12:43
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

" Na megjött az, aki hasonló bérleti jogokat árul, és nyomja itt is a h ü l y e s é g e i t..."


Ezzel most nagyon-nagyon mellé lőttél! :-D :-D :-D


Közöm nincs ilyesmi céghez, sose volt, sose vettem ilyen jogot de még csak nem is voltam mert nem vagyok még 30. Se ha megfelelek majd a feltételeknek akkor természetesen fogok menni mert rendkívül jó lehetőség. Venni akkor se fogok semmit. :-D


Visszakérdeznék: ha a boltban olyan csokit, üdítőt, sajtot, sört kóstoltatnak amit épp szeretsz akkor te nem élsz a lehetőséggel? Én simán el szoktam fogadni és nagyon ritkán vettem meg utána az adott terméket. Pedig ez lenne a kóstoltatás hátsó szándéka. De nem vagy köteles vásárolni!

Na ez a Tenerife tök ugyanez. Kóstoltatnak, azaz kapsz ingyen szállást. Aztán döntesz, hogy akarsz venni vagy sem. Rajtad múlik, hogy mit teszel.


Én azt mondom, ha már adják elfogadom aztán nem veszek semmit.



A válaszod másik részét nem tudom értelmezni. Úgy írsz mintha kötelező lenne vásárolni. Nem az. Előre el kell dönteni, hogy nem, és bármit mondanak ki kell tartani emellett. Ha gyenge, befolyásolható ember vagy akkor inkább tényleg ne menj. A többieknek viszont érdemes kihasználni a lehetőséget. ;-)


Nekem mondjuk tényleg tok mindegy, semmi érdekem az egészhez, mint írtam, csak ez a sötétség fáj ami itt árad egyesekből, akik nem tudják megkülönböztetni a jó lehetőséget az átveréstől. És ami a rosszabb, hogy mindezt még terjesztik is. :-(

2014. jún. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!