Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mikre készüljek föl ha kimegye...

Annonymusz kérdése:

Mikre készüljek föl ha kimegyek az Egyesült királyságban dolgozni illetve albérletben élni (pontosabban Bristol ba)?

Figyelt kérdés

Jövő év kora tavaszán mennék, útlevél januárban lesz kész, van eu tb kártyám viszont nem tudom milyen papírok kellenek még!


Az angol nyelvtudást több féle módon fejlesztem viszont mik a jobb és praktikusan ötletek (ha vannak)!??


Illetve úgy általában mikre érdemes odafigyelni az elején hogy ne történjen akkora nagy pánik bennem?!


2014. dec. 11. 23:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Fontos lenne, a válaszokért millió hála, és bocsi az ekezetek lehagyásáért.
2014. dec. 11. 23:42
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé kortól és nemtől függő mekkora akultúrális sokk ami ér. A legfontosabb, amit országtól függetlenül tisztáznod kell magadban, hogy minden kommunikációban tapasztalt kudarc a kúltúrális külömbségeknek tudható be, és hogy igen ez bizony alapjaiban más, na nem annyira mint mondjuk Namíbia de azért más.


Éppen az Egyesült királyságban még nem jártam, de beszéltem olyannal aki járt. A legmegdöbbentőbb az volt számomra, amit a közbiztonságról mondtak....például, hogy fiatalok versengenek azon ki hány szembejövőt tud elsőre feldönteni zsinórban...vagy hogy heccből szurkálnak meg embereket...ez meglehetősen furcsa állítólag épp csak mostanában kezdtek el foglalkozni ezzel a problémával...

Szóval igne, éjszaka akkor mászkálj inkább, ha már kitapasztaltad a környéket.


A nyelvtudásra annyit tudok mondani, hogy jó ha van stabil alapod, sok gyökér megy ki innen úgy hogy alig makog valami, aztán meg sír a youtube vlogjában, hogy csak mosogatni kell, és hogy itt nincs is munka...tény, hogy az országot durván elöntötték a bevándorlók, ezért jó ha van benned legalább annyi plusz, hogy jól beszélsz angolul, nem baj a bizonytalanság, de értsd meg amit mondanak, és meg tudd értetni magad.


Nem jó egyedül kimenni...inkább párban, párral, vagy baráttal lenne a jó, az albérlet is könnyebb lenne úgy.


Egyébként érdekes statisztikai adat (a bajtárskereséshez) aki 25 alatt ezen gondolkodik, az valószínűleg nem megy ki 25 fölött viszont a gondolkodás kimenetelt jelent...

2014. dec. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Legyen elegendo penzed, amikor en kijottem (nem Bristolba, de az Egyesult Kiralysagba) akkor az elso masfel honap nagyon kemeny volt (es mar ugy jottem ki, hogy volt munkam, csak hat az elso fizetest ugye meg kellett varni).

Elso korben szobat fogsz csak tudni berelni, ugyhogy erdemes mar elobb nezelodni a gumtree-n. 2 havi kaucio minimum szokott lenni, es nem is feltetlenul szeretik visszaadni, ugyhogy elso korben nem ideiglenes szallast keresnek, hanem hostelben huzodnek meg par napig, majd keresnek hosszutavu szallast,. lehetoleg agency-n keresztul .

Amikor kijossz, eloszor is National Insurance Number-t kell intezned, ha orvoshoz akarsz bejelentkezni, ahhoz nekem pl nem kellett az EUs TB kartya sem, csak ki kellett tolteni nehany nyomtatvanyt. Bankszamlat nyitni sem egyszeru moka, nekem masfel honapig tartott elintezni.. de sok helyen csekkel is kifizetnek.

Olvasgass forumokat, meg keress vissza itt is valaszokat, rengeteg helyen irnak errol reszletesen.

Bristol amugy jo hely :)

2014. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Az igazsághoz hozzá tartozik hogy noverem kint van a párjával. Viszont nem szeretnék minden infot akkor és tőlük megkapni mert akkor felkeszuletlen lennék. Ott élnék 1-2 hónapig viszont utána máshoz mennék , kihez nem tudom.


Bristol tényleg jó hely azt mondjak, viszont nem úgy szeretnék oda menni hogy rám néznek az ottaniak és "még egy vendegmukassal több" persze ez igy lesz. Sajnos.

2014. dec. 13. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!