Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen az élet az Őrségben?

Milyen az élet az Őrségben?

Figyelt kérdés

Szentgotthárd, illetve az ahhoz kozeli falvak.

szép a kornyék, gondolom, de milyenek az emberek, milyen a hangulat arrafelé?

én a hajdűságból származom, most pesti vagyok, de majd később szeretnék hétvégi házat venni valahol vidéken, hegyvidéken... és az Őrség így a google maps alapján nagyon tetszetős.

de meséljetek, milyen arrafelé az élet? minden érdekel.


2015. jan. 29. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt is "csak" emberek élnek. Annyi a különbség talán a nagyobb városokhoz képest, hogy a mai napig rengetegen foglalkoznak állattartással, tehát teheneket, baromfit sok udvarban látni. Bp-hez képest sokkal nyugodtabb, csendesebb, de itt is vannak természetesen bulik. Az őrségi vásár az egyik legnagyobb rendezvény, esti bulikkal. Én már itt élek 22 éve, bár nem konkrétan faluban, egy kisvárosban az Őrség közelében. Fürdeni vágyóknak ott van a Gotthárdi fürdő, vagy akár a Vadása-tó is. Sztg-ről sokat nem tudok mondani, számomra az egyetlen pozitívum, hogy egy ugrásra van a határ. Vannak ott iskolák, kórház... De ha "csak" hétvégi házat szeretnél venni, én az egyik falvat ajánlom, sokkal nyugisabb, hangulatosabb, pl. Őriszentpéter, az Őrség központja. Annyira nagy "hegyvidékre" itt nincs, ez még nem az Alpok.

Voltál már az Őrségben kirándulóban? Én először azt tudnám ajánlani, bejárni a skanzent, falvakat, esetleg a vásárra menni. Egyébként tényleg szép és hangulatos, csak ajánlani tudom :)

2015. jan. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom szépen az ajánlót :D kedvet kaptam hozzá
2015. jan. 30. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!