Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek mi éri meg jobban,...

Szerintetek mi éri meg jobban, több kisebb utazás (2 max 3 napos) Vagy 1 egy-másfél hetes kicsit messzebb, vagy különlegesebb helyen?

Figyelt kérdés

Szóval 2 havonta ilyen mini hétvégi városnézés Európában. Fapadossal/vonattal/busszal, hostelben. Mondjuk 40-50.000-ből.

Vagy egyszer egy évben, 350.000-400.000-ből bejátszani egy 1 hetes Amerikát?



2015. márc. 6. 14:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy egyszerűbb, ha 1 évet ilyen 2 havi periódusokra bontva próbálom ki, hogy megy-e egyáltalán. Ha igen, és már láttam amit látni lehetett minimál pénzből, akkor elkezdeni egy nagyobb 1 éves projektet valami nagyobbra?
2015. márc. 6. 14:35
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az időt és az árakat is alálőtted, legalábbis ha nem akarsz gyorsan végigrohanni mindenhol. Amerikára is kevés az 1 hét.

Ez nem egy eldönthető kérdés szerintem, kinek mi a személyes preferenciája.

2015. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyéni ízlés kérdése, meg hogy mennyire egzotikus a hely ahova mész.


Ha sok a látnivaló, könnyebben megéri 1-2 hétre menni, ha csak ki akarod tisztítania fejed 2-3 nap strandon heverészés bőven jó.


Figyelembe kell venni azutazással töltött időt és annak költségét (ha többször utazol többet vagy úton), éshogy egyben szereted/engedik kivenni a szabadságod, vagy 1-2 napos aprókban.

2015. márc. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én egyetemistaként illetve munkámból kifolyólag már körbejártam európát, ezért én a nagy utakat preferálom. Tavaly 6 hetet voltam Ázsiában, nem került sokkal több pénzbe mint az általad megadott keret. Következő cél Kuba - Mexikó :) Ezért én biztos nem költenék egy fillért se európán belüli nyaralásra. De ha nekem vagy a barátnőmnek nem lenne élményünk Spanyolországból, Franciaországból, stb. akkor azért fontosnak tartanám beiktatni.


26/F

2015. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ hova szeretnél menni. Az számít-e, hogy minél több helyre eljuss, vagy az, hogy elmenj valami jó helyre és ott kikapcsolódj.

Turistáskodni szerintem inkább egy hét-öt napra érdemes.

London, Olaszország, Isztambul egy hét is kevés lehet (mi csak Velencében voltunk 5 napot, ami kevés volt).

Plitvicei-tavak, Prága, Bécs egy hosszú hétvége (3-4 nap) elég.

Pozsony 1 nap alatt megnézhető.

Amerikára, Thaiföldre én is két hetet szánnék - nagy az időeltolódás, ahhoz is hozzá kell szokni, ami pár nap -, az utazás drága, ha már kinn van az ember, akkor minél több mindent lásson.

2015. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly 7 és fél hónapot voltam Ázsiában, volt ország ahol 60 napot de ott még ez is semmi volt. Én pl 2,5-3 hét alatt nem indulok el egy országba sem.

Ez teljesen egyéni ízlés dolga.

Úgy csináld ahogy neked jobb.

2015. márc. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazából az egész azért fogalmazódott meg bennem,mert az új munkahelyem, és az, hogy itthon lakok megteremti azt, hogy félre tudjak tenni. Fel vagyok rá készülve, hogy minden hónap más, nem feszülök rá, hogy mindig ugyanannyit be kell tennem a megtakarításaimba. Átlag havi 30.000-el számolok, elég minimálban élek, nincsenek nagy kiadásaim.


A részletkérdésekbe jelenleg felesleges belemenni. Szervezés, szervezés,szervezés a lelke mindennek.

A repülőjegyek iszonyatosan elérhető áron vannak.

Amerikát sem úgy értettem, hogy akkor New Yorktól San Franciscoig 1 hét alatt. :D

Függ a munkahelyemtől, az időzítéstől, hogy mennyi az, amíg ellehetek következmények nélkül.

Szóval nem kőbe vésett időintervallumok ezek, csak egy megközelítés, hogy rövidebb távú úgymond közeli célpontok, vagy hosszabb távú, távolibb célpontok.


De igazatok van, hogy kis lépésekben érdemes meghódítani a világot!! Köszönöm az eddig érkezett válaszokat, mindből vontam le tanulságot!

2015. márc. 6. 17:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha latni karsz akkor a tobb rovidebb. Ha pihenni akkor egy hosszabb.
2015. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!