Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha valaki magyar allampolgarke...

Ha valaki magyar allampolgarkent nem rendelkezik statusszal egy idegen allamban, akkor azt deportaljak. Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Az illetot csak felteszik egy hazafele tarto gepre es a gep fedelzeten az utlevelet kezebe nyomva elkoszon tole a bevandorlas azzal, hogy a soha viszontlatasra, vagy ez valami joval szigorubb dolog? Az ilyen haza deportalt embereknek aztan a magyar hatosagokkal is meggyulik a baja?

Egyaltalan: a deportalas = toloncolas?



2015. márc. 7. 01:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Nemrég néztem erről egy dokumentumfilmet. Ausztráliában elkaptak pár illegális bevándorlót. Az egyik pasas lassan 10 éve élt már ott illegálisan, és egy egyszerű autó ellenőrzés miatt bukott le. Amikor kiderült, hogy illegális, ,ár haza sem engedték. Bevitték egy zárkában volt, és az illető pasas telefonált a barátnőjének, hogy vigye be az útlevelét. Amint meglett feltették egy hazaúti gépre. Később mesélték, hogy ki kellett fizetnie a büntetést, a jegy árát, és + valamilyen pénzbírságot. Meg X évre ki volt tiltva Ausztráliából.
2015. márc. 7. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt [link] olvasgasd ha valami nagyon meredek dologra keszulsz. Roviden: jol sejted, valoban az van hogy feltesznek a gepre es irany Magyarorszag. Nehany evre ki leszel tiltva es kapsz egy igen szep szamlat is (buntetes, repulojegy stb) De voltak akik sokat ugyeskedtek es azokat chartergepen zsuppoltak ki.


Vegul: az utleveledbe kerul egy pecset hogy deportaltak es utana minden orszag nagyon ferden fog rad nezni, praktikus az ilyen utlevelet hamar elveszteni. [link]

2015. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Magyarul a deportálás szó csak háborús kontextusban használatos. Helyette a kitoloncolás a helyes.
2015. márc. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igaz, csak háborús kontextusban használatos és ráadásul mást is jelent (mint a toloncolás): a deportálás egy olyan szabadságvesztés, amikor erőszakkal kényszerlakhelyre hurcolnak. A (ki)toloncolás viszont egy, a szabályok be nem tartása miatti kiutasítás.
2015. márc. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Es ha belekerul az utlevelbe az a pecset es elvesztem az utlevelet "praktikus okbol" akkor az ujban lessz valamilyen bejegyzes errol a priuszrol? Nyilvantartjak ezt valahol?


Amugy, ha egyszeruen kiutasitanak valahonnan es kapok 30 napot a tavozasra, akkor barmilyen iranyban tavozhatok, vagy kizarolag haza mehetek a szabalyok alapjan? Megszabhatjak, merre induljak?

2015. márc. 7. 13:31
 6/10 anonim ***** válasza:

"Amugy, ha egyszeruen kiutasitanak valahonnan es kapok 30 napot a tavozasra, akkor barmilyen iranyban tavozhatok, vagy kizarolag haza mehetek a szabalyok alapjan? Megszabhatjak, merre induljak?"


Én úgy tudom, hogy kitoloncolás, vagy nevezzük kiutasítás esetén nem kapsz 30 napot. Ha megvan az útleveled akkor benntartanak, és a lehető leghamarabb induló gépre már fel is raknak. Ha nincs csak másnap akkor 1 éjszakára a vendégük vagy. Nem adnak 30 napot, mert a legtöbb illegális rögtön eltűnne.

2015. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amit mar fent is linkeltem [link] az valoban azt mondja


Usually, the orders will give you a chance to leave of your own free will [...] Deportation orders usually come with terms and conditions, you must leave within a set amount of time, buy your own ticket out (don’t necessarily need to go home but you can’t stay here) and stay outside the country for a set period of time.

2015. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt en is olvastam, koszonom.

Csak jo lenne egy magyar ember szemelyes tapasztalata, mert az biztosabb.

2015. márc. 7. 22:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki olyan, hogy toloncolják ide-oda, annak nincs is számítógépe...
2015. márc. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mar tobbszor valaszoltam de ez a "Csak jo lenne egy magyar ember szemelyes tapasztalata, mert az biztosabb." teljesen kiakasztott. Leirom kicsit maskeppen mit irsz:


Sziasztok! Arra keszulok hogy megszegjem a torvenyt. Remelem nem lesz nagy bajom belole. Vannak itt hasonlo torvenyszegok? Csak szemelyes tapasztalattal rendelkezok irjanak!


Igenis megverhetnek a rendorok foleg ha okoskodsz, ellenszegulsz satobbi

2015. márc. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!