Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Sok magyar miért hiszi azt,...

Sok magyar miért hiszi azt, hogy nyelvtudás nélkül külföldön többre viheti, mint itthon?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 13:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

Mert sokan ezt mondják oda haza...Sokan akik külföldön keményen dolgoznak,még maguknak is nehezen vallanák be,hogy nem is olyan könnyű az élet,és ha nem is rosszabb,de csak kicsivel jobb mint otthon.De otthon ezt nem szabad elmondani,mert az olyan ciki lenne..Sokan azt is hiszik,hogy minden ország csak a magyarokra vár,és itt kint nincs is munkanélküliség..Ugyan már!Hisz aki beteszi a lábát egy külföldi országba az rögtön állást,lakást,segélyeket kap!!Legalábbis sokan ezt hallják,gondolják!

Pedig kint sem könnyű,még annak sem akik már évek óta kint vannak..De hiába írod,hogy nyelvtudás nélkül nem lesz munka,sőt munka is alig van,amíg lesznek olyanok akik a nagy ÉDEN-ről írnak addig el is hiszik,hogy a világon mindenhol kolbászból van a kerítés...

2010. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Csak úgy megfogalmazódott bennem ez a kérdés, és talán nincs is benne minden, amire kíváncsi vagyok. Van, akinek bejött van akinek nem. Ez tény. De itt az oldalon is azt olvasom, hogy "alap nyelvtudással" sikerül e meg minden. Már hogy sikerülne? Nem azért, de egyik ismerősöm már akkor is nagyon jól beszélt angolul, mikor Angliába költözött (végig 5-ös volt, egyetemen is, filmet felirat nélkül is 90%-ban értette, még papírja is van a tudásáról :D, szóval tudott), de mikor kiköltözött, kb 2 hétbe került, mire "kezdte érteni" az ottani "akcentust" (az igazi angolokat, és akkor nem beszélek az arab, indiai és lengyel angolról...). Akkor egy alap tudással mit vár az ember? Hisz ha a munka során nem is kommunikál, az ügyintézéshez, a boltban, az albérlet intézésekor stb beszélni/érteni kell. És kint is dolgozni kell ám, keményen. Még szinte keményebben, mint itthon... És ugyanúgy "nem fizetnek meg". Persze, hogy jól hangzik az ÁTSZÁMÍTVA 200.000 ft-os, vagy még magasabb havi jövedelem (ami nagyjából a minimum), de az ott kb annyit ér, mint itthon. Ha szinte minden luxusról lemondasz, akkor elfogadható. Ha van ismerős, az talán kicsit megkönnyíti a dolgokat, de a nyelvtudás akkor is kell! (na jó, ha Hollandiába kimegy valaki tulipánt szedni, egy hónapra, ne tanuljon meg hollandul, de azért angol/vagy német tudás nélkül azt is neccesnek tartom...)


De kívánom mindenkinek, hogy sikerüljön a külföldi álom, és nem is baj, ha elmentek, mert kisebb lesz a konkurencia a munkaerőpiacon!!! :D :P

2010. febr. 15. 13:43
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
vannak ismerőseim akiknek bejött és vannak akiknek nem. mondjuk akiknek bejött azoknak is nehéz volt az első időben. de ha rá van kényszerülve az ember akkor azért gyorsan tanul. pl van egy ismerősöm, itthon hónapokig nem talált munkát úgy döntött kimegy Londonba (ott szereztek neki melót). úgy ment ki , hogy semmit nem beszélt. de legalább volt munkája és szállása. szóval abból állt az első pár hónapja , hogy reggeltől estig dolgozott. nem volt könnyű, mert egyedül is volt. de nem adta fel. most már több mint egy éve ott él, van barátnője akivel összeköltöztek, és jól élnek, nincsenek anyagi gondjaik. Van még pár ilyen ismerősöm akinek bejött a dolog. Ha valaki nagyon kitartó és talpraesett és túléli az első pár hónapot és szerez minimális nyelvtudást akkor utána könnyebb. de ha valaki nem beszéli a nyelvet és nincs ott tuti állása annak esélytelen a dolog.
2010. febr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Najó... de van egy olyan oldala is hogy magyar közvetítő cégen keresztül megy ki az ember, itthoni cég kapcsolatba van egy ottani munkaközvetítővel, van 2-3 ember aki itt is és ott is megfordul és tudnak intézni munkát olyan embernek is aki alig beszél angolul sőt szinte sehogy se . Ezt csak azért tudom , mert én először így mentem ki , és volt ott egy srác, aki annyira nem tudott angolul , hogy mikor megkérdezte tőle egy fish and chips-ben az eladó , hogy hello, how are you? akkor ő erre csak annyit mondott hogy medium chips :D hát nem kis röhögésben törtem ki :D , lényeg a lényeg, az hogy semmit sem tudott angolul , még is az állásközvetítő cég, szerzett neki munkát, de csak konyhai kisegítőt, azonban azt is csinálta egy ideig , tudta hogy mást nem tud. Tegyük hozzá hogy ez mind szép és jó, de nem keresett sokat, és még a szállást is kellett fizetni, az utazást, és még a kaját is , tehát inkább -ban jött ki mikor hazajött kb 2 hónap után. A félreértések elkerülése érdekében mondmohogy, nem én voltam ez az ember, csak egy szobában laktunk vele , ezért tudom ezeket. Amúgy meg ha nem hiszi el vki az nem érdekl :) , csak gondoltam leírom.
2010. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

Sokan csak arra gondolnak, hogy mennyivel többet keresnek ÁTSZÁMOLVA, de arra már nem, hogy nyugaton a megélhetés IS SOKKAL többe kerül.

Ha MO-on valakinek azt mondod, hogy 1 kg kenyér kb. 630 ft, vagy 1 kg hús 2300 ft, akkor már kicsit máshogy néz ki a dolog, egy apartman (bútor és rezsi nélkül) havi 90000 Ft, akkor már kicsit máshogy néz ki a dolog.

Csak ezt a legtöbben elhallgatják, mert akkor nem hangzik olyan jól a meséjük.

Azt meg, hogy rendesen kell dolgozni: a munkaidöben nincs lazsálás, telefonálni, SMS-ezni nem lehet, arról szintén hallgatnak.

2010. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó. Ahogy arról is, hogy Amerikában 1 gallon benzin kerül ami ugye 3 liter 200 Ft-ba, itt meg 330 Ft-ba 1 liter. Én külföldön dolgozom, én tudom hogy milyen, tehát engem nem lehet beetetni. Havi 300.000 Ft-ot keresek, szállást, ételt fizetik (Hotelban dolgozom). És nem minden drágább itt kint!!!! 2 év alatt tudtam venni 5 millió forintért egy vadonatúj autót, igaz hogy részletre, de abszolút nincs gond a kifizetésével. Ha ott maradok, még egy 1 millió forintos használtautót sem tudtam volna venni. Szóval ennyit erről. Ez tipikus magyar mentalitás. Mindenhol szar, senki se különb, mi vagyunk az ászok, de vhogy mégis a béka pi..ája alatt vagyunk. Akkor hogy is van ez??
2010. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Én 3 évvel ezelőtt semmi angol nyelvtudással jöttem ki Angliába.1 hét múlva már egy irodában takarítottam part time melóban.Egy gyönyörű 3 szobás lakást bérelek,ahol csak én,a fiam és a párom lakik.vagyis idegenekkel nem lakom egy fedél alatt..A lakást teljesen bebútoroztuk,mert szándékosan bútorozatlan lakást bérelünk..Van autónk is.

Ez mind nagyon szépen hangzik,de nem ilyen könnyű..

Nekem semmi nem sikerült volna nyelvtudás nélkül,ha nincs mellettem a párom akik folyékonyan beszéli az angol nyelvet.Mivel jó szakmája van,így nem a mekiben kezdte 800 fontos havi fizetésért...Én egy angol barátunknak köszönhetem,hogy nyelvtudás nélkül egy irodában dolgozom.Igaz még mindig nem teljes munkaidőben,de legalább a havi kajának az árát én keresem meg.

A lakást minden egyébbel együtt(council tax,bérleti díj,villany,gáz,víz,internet,telefon) havonta 800 fontért béreljük..Ami nem olcsó..Ezt egy ember ha mosogat,nem tudja fenntartani.De még így sem könnyű..nem vagyunk gazdagok,sokszor megnézzük mire adunk ki pénzt,és néha ha erős a honvágy bizony számolgatunk,hogy megéri-e még mindig Angliában maradni..Hisz a lakásbérlés sokat elvisz,és ami marad,azt otthon is megkeresnénk..(ha nem kéne bérelni lakást bizony jobban megérné itt)Otthon nem kéne albérletben laknunk hiszen a 2 szobás lakásunk üresen áll....Hogy mégis miért maradunk? A fiam miatt.Hisz hamarosan érettségizni fog,és utána szakmát tanulni..Legalább az ő élete legyen könnyebb,neki ez nagy lehetőség...

2010. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

ma 14:27-es vagyok: az amerikai csodának üzenem, hogy ö az, aki tipikusan hülyiti a többieket, és amit ir, annak a fele se igaz.

Már több évtizede élek nyugaton és tudom, hogy milyen árak és bérek vanna errefelé és aki azt állitja, hogy itt csak döl hozzá a pénz, az hazudik.

A testvérem Amerikában él, és ö se úszkál a pénzben, alig kap többet, mint MO-on kapna (kb a dupláját, de a kiadásai is jóval magasabbak, annak ellenére, hogy egy elég lepusztult szobában lakik, mert lakásra nem telik neki, pedig napi 12 órát dolgozik és nem is könnyü munkát.


Az igaz, hogy MO-on nincs túl jó helyzet, de nyugaton se annyival jobb, mint ahogy a hozzád hasonló nagyotmondók állitják. Igazán sokat keresni tisztességes munkával nem lehet, csak féligmeddig illegális módon, vagy erkölcstelenül.

2010. febr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Akkor miért él testvéred Amerikában ha ott olyan rossz??????
2010. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%
Mert elhitte, hogy ott csak úgy döl be az ablakon a pénz, kiment dolgozni - össze akart annyit szedni, amennyivel egyenesbe jön - és most nem tud annyit félretenni, hogy meglegyen a repülöjegye vissza, ezért kénytelen maradni (úszva nehéz lenne megtenni a visszautat...)
2010. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!