Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Sok magyar miért hiszi azt,...

Sok magyar miért hiszi azt, hogy nyelvtudás nélkül külföldön többre viheti, mint itthon?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 13:27
1 2
 11/18 anonim válasza:
35%
Megdöbbenve olvasom a válaszokat milyen rossz külföldön,tipikus sötét felsőfoku közép magyarországi hozzászolások! 5 évet éltem Németországban,majd 6 évet ingáztam Ausztriába Sopronbol,4 éve vettem házat Burgelandba. Minimális nyelvtudással kezdtem,minimál bérért/1000 Eu/,aztán asztalosként egyre jobb cégekhez juttotam,/kint elsödleges a szakmai tudás,másodlagos a nálunk egekig magasztalt iskolai végzetség/ a mostani fizetésem 2000-2200 Euro+400-500 Euro borravaló.Ellehet gondolkodni hogy milyen hülyére vesszik ebben az országban az embereket.Ja egy liter benzin 275ft és tegnap ment le az ára 2 centel? Az Ausztriai házammnak kevesebb a rezsije,élelmiszert csak kint vesszünk,amúgy innen töltik fel a soproni InterSpárt??? Érdekes! 2 autom van de csak egy rendszámra fizetek adot.biztositást mert egy ember csak egx autoval tud menni logikus nem? ja fél méter hó esett egy délután és nincs fen akadás mert van ember,gép tisztitani az utakat! 36 évesen elértem hohy két házam két autom egy 3 millios motorom van,és nem nézem mikor jön a fizetés! Egy szakmunkás fizetésből nem rossz,ennyit a 1-2-3 diplomákrol,és Magyarországrol!
2010. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát utolsó, én is ugyanígy külföldön melózok mint te, írtam is mi a véleményem a dologról. De az ilyen szűklátókörű embereknek mint a 16:41-es, hiába magyarázod a dolgokat, ő nem lát Magyarországon túlra. Szóval ezt tényleg csak az tudja aki volt már kint külföldön. Ráadásul nem árt nem elfelejteni, hogy külföldön a kitörölheted a hátsódat a diplomáiddal meg az érettségiddel. Mo-n egy dolog számít. Van papírod? Van? Akkor jöhetsz. Tökmindegy mekkora idióta munkakerülő vagy, csak papírod legyen. Külföldön meg csak egy számít. Tudsz dolgozni vagy nem tudsz. Tudsz? Akkor azt meg is fizetik.
2010. febr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Bocs: a 16:41-es vagyok: az utolsó kettönek: az azért elkerülte a figyelmeteket, hogy már 20 éve nyugatok élek - nem ártana, ha figyelmesen olvasátok - és tudom, hogy milyen itt a helyzet. LEhet, hogy nektek szerencsétek volt (de szerintem csak felvágtok kicsit, hogy mindenki irigyeljen benneteket), de a legtöbbnek MOST mar nem sok esélye van.
2010. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Akkor most máshogy kérdezem. Ha olyan szar ott kint, te miért vagy ott? Miért nem a nagy Magyarországon élsz? Én meg csak annyit mondok, hogy én is nyugaton élek, rengeteg magyart ismerek aki nyugaton él és valahogy mindenki irtózik a gondolattól hogy visszamenjen a nagy Magyarországra.
2010. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Kedves Mindenki!

Nagyon sok év külföldi tapasztalat után ez az én véleményem:

Amennyiben a kis hazánkban dolgozó emberek hasonlóan állnának a munkához mint a külföldön dolgozó honfitársaink, véleményem szerint már ez évek óta nem lenne téma, amiben most vélemények tömkelege hangzik és íródik. Itthon fele annyit sem tesz a nagy többség a saját munkahelyéért ( így az életéért sem) mint külföldön. Panaszkodás, kamutáppénz, kamuelalvások, lázítás, és mi minden, csak , hogy véletlenül sem legyen jobb az élet. Mentem én is, az újdonság varázsa tartott 2 hónapig, aztán rájöhettünk lassan sem ott nem vagy otthon, de már itthon sem leszel itthon, csak a és b közt.

2010. febr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Sziasztok!

Egy kérdés jutott az eszembe külföldi "siker kovácsokról"...

Csináld meg itthon azt amit külföldön megcsináltál.

Fanatikus munkakeresés, ünneplés ha felvetek valahová, pontos munkába érkezés, profi hozzáállás, kitartó munkavégzés, nem játszod az eszedet, és évente kapsz órabér emelést egyszer, a családodat csak 2x látod évente, nem élsz nagy lábon és azt híreszteled mindenkinek ez a világ legjobb húzása volt tőled....

Ha megpróbálnád intenzíven ezt így csinálni itthon, szerinted jobbá válna az életed itthon?

2010. febr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is lassan 5 éve élek külföldön,és bizony nekem is furcsa olvasni,hogy valaki 2 ház,több autó tulajdonosa lett.Persze lehet,hogy már lassan 15-20 éve van kint.(akkor érthető),de ha valaki 2-5 éve él kint az ennyit nem fog össze keresni..(vagy ki tudja)Én csak a saját tapasztalatomról tudok beszélni,és osztom annak a véleményét aki azt írja,bizony kint sem az ÉDEN van..

Igaz mi 3-an a család vagyunk kint.A gyermekem még iskolás vagyis őt el kell tartani itt kint is..Semmi támogatás nem kapunk mint otthon,de hát nem is azért jöttünk ki,hogy rögtön segélyeket,támogatásokat kérjünk...

5 év alatt mit értünk el? Nos.Mivel adósságunk volt Magyarországon (nem is kevés)azt trljrs egészében lerendeztük..Ma sehol nincs semmi hitelünk,tartozásunk.

Autónk az van,de jóval könnyebb,és olcsóbb itt kint autót venni mint otthon..Mint írtam mi egy család vagyunk,így egy valamihez nagyin ragaszkodunk..Nem lakunk idegenekkel egy lakásban,nem zsúfolódunk 1 szobába,ahogy sokan teszik..Van akinek megfelel az is,hogy évekig egy szobában él,és osztozkodik a többi helyiségen akár több magyarral vagy más idegen nemzetiségű emberekkel..Mi erre nemvoltunk hajlandóak.Így a fizetésem nagy része a lakás bérélésre megy el...Ez már jelentős anyagi veszteség,mert elég drága mulatság ez.De nem panaszkodom,mert ezt mi akarjuk így..A mi álmunk is az,hogy összeszedni annyi pénzt,hogy egyszer haza mehessünk,tudjunk házat venni..Eddig még nem nagyon jött össze...

Nekem is sok magyar ismerősöm él itt kint az idegen országban,és a 90%-a bizony egyszer haza akar menni ,ha összeszedte rá az anyagiakat,hogy otthon is nyugodt körülmények közt tudjon élni..Sokan vállalkozáshoz gyűjtenek..Magunkat is beleértve az indok,hogy miért mennénk haza egyszerű.Mert Magyarországon legalább otthon vagy.Akárhol van az ember a világban azért csak idegen,és nem vagy más csak egy keleti bevándorló vendégmunkás!!

Főleg most,hogy a magyarokon kívül több országban is elindult a népvándorlás..Ezért ma bizony nagyon nehéz az élet,és esély sincs melót kapni ha nem tudod az adott ország nyelvét.Nagy a konkurencia,és senkinek nem kellenek olyan emberek akik nem tudnak kommunikálni..Ma már az is nehezen talál munkát aki már itt van kint,dolgozott,és van is nyelvtudása...Azt sem szabadna elfelejteni(de úgy látszik a magyarok ezeket a híreket nem hallják/olvassák),hogy a válság nem csak a magyarokat érintette,hanem szinte minden országot.PL: Angliában 2008-ban több mint 3.5 millió munkanélküli volt.(ebben nincsenek benne a vendégmunkások)Németeknél hasonló volt,és sok német ment Angliába,Francia országba,és több országba szerencsét próbálni...Ahogy a magyarok is..

Itt sem könnyű az élet,sőt szinte mindig meg kell küzdened azért,hogy ne téged tegyenek lapátra,mert itt nincs senki segítség(se testvér,se szülő)...Tudom miről beszélek,mert a válságra hivatkozva már átéltem milyen ha utcára tesznek egyik napról a másikra.

Mielőtt megkérdeznéd,hogy akkor miért nem megyünk haza,elmondom.Azért mert haza menni sem olyan könnyű,ha már évek alatt berendezkedtél.Hisz rengeteg olyan tárggyal rendelkezünk ami nem fér egy bőröndbe.Mert most legalább az egyikünknek van munkája,és a szűkösen de megvagyunk..Otthon lehet,hogy ez sem lenne.De a lényeg amiért még nem indulunk haza az,hogy a gyermekem jövőjét biztosítsam.Lassan érettségizni fog,majd utána valami szakmát akar tanulni..Ha ez is meglesz akkor segíteni,hogy eltudjon indulni a NAGY BETŰS életbe..Ha már úgy látom,hogy egyedül is tud boldogulni,ha már nem kell,hogy mi a "háta mögött" álljunk,akkor hazamegyünk..

2010. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

tegnap 14:19-es: csak azért élek itt, mert ide jöttem férjhez (NEM A PÈNZ MIATT, AZ EGYETEMEN MEGSZERETTÜK EGYMÁST ÉS ÖSSZEHÁZASODTUNK), igy itt van a családom, a gyerekeim, MO-on meg már nincsenek rokonaim sem.


Viszont éppen azért, mert már 20 éve itt élek, jobban látom ahelyzete, mint aki MO-ról elképzeli.

2010. febr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!