Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti Nekivágnátok egy útnak...

Márk Simon kérdése:

Ti Nekivágnátok egy útnak Londonba, úgy hogy nem nagyon tudtok Angolul?

Figyelt kérdés
Ugye mindenki tudja hogy a Magyar kormány egyre rosszabb,és ez ellen nem lehet sajnos semmit tenni.Apám vissza szeretne menni Londonba(Mert úgye ő ott élt egy keveset),persze egyenlőre ez csak egy gondoltat volt,mivel nem nagyon beszélünk angolul. Kinn él egy barátja, ő tökéletesen beszél angolul. Itt nem a pénz számít szóval a repülőjegy ára, meg egyebek... A nyelvtudással van gond. Meg hogy én hova tudnék iskolába járni,Londonban ahol magyarul, vagy felesbe beszélenek?Vagy addig maradjak Magyarországon, míg meg nem tanulok angolul? A fél családommal mennék ki. (Apám-pótanyám-kisöcsém-nagymamám-én) Ebből én, meg apukám beszél egy kicsit angolul.Ti mit tennétek az én helyemben? Tanuljak meg itt angolul,vagy majd kinn ráérek. A NORMÁLIS válaszoknak csak örülni tudok,és meg is köszönöm őket. Üdv. Márk Simon.

2015. ápr. 29. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak nyelvtudással és SOK pénzel!
2015. ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyorsan beiratkoznék egy szuper intenzív tanfolyamra.

Mikor akartok indulni?

Egy hónap alatt nem fogsz megtanulni angolul, de tisztában lehetsz alap nyelvtani dolgokkal, alapszavakkal, amikkel boldogulhatsz. Kinn pedig megtanulsz rendesen. Mennyi idős vagy? Ha most kezded pl a gimit, akkor kimennék, de lehet, hogy a nyelvi nehézségek miatt egy évet csúszni fogsz a suliban. Ha már csak két éved van hátra, akkor maradnék, itthon leérettségiznék és utána mennék ki.

2015. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Intenzív nyelvtanulással 3 hónap alatt majdnem alapfokon meg lehet tanulni. Én a következő 3 hónapot erre szánnám és csak utána mennék ki.
2015. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ma már gyenge nyelvtudással egyre kevesebb az esély a munkára. Ha van is, akkor még nagy eséllyel átvernek, nem fizetnek ki. Több év tapasztalat azt mondatja velem, hogy csak jó nyelvtudással és tapasztalattal érdemes kijönni.
2015. ápr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A baj az hogy Londonban van am boven angolul rosszul tudo ember aki olyan korulmenyeket elvisel, olyan munkat elvallal hogy elkepzelni nem tudod. Afgan, iraki, pakisztani, mindenfele afrikai, ugy nott fel hogy nem volt folyoviz vagy elektromossag, na ezekbol bekoltozik egy tucat egy haloszobas pincelakasba, akarmilyen szaros-hugyos melot bevallalnak es van beloluk jo sok. Nem jo ezekkel versenyezni marpedig kepzettseg es angoltudas nelkul...
2015. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem öten akartok jönni, és ebből csak apukák beszél angolul. ( kicsit )

Ne haragudj de ez így esélytelen. Ha apud talál is munkát, akkor 5 embert kell eltartson minimálbérből. Mert ugye gondolom a nagyi, tesod, te és pótanyud se tud angolul és úgy munkát találni lehetetlen.

2015. ápr. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez legfeljebb aprankent megvalosithato.

Eloszor kimegy valaki kozuletek, aki mar jol tud angolul, es van megfelelo szakmaja, keres munkat, lakhatast - ez nagyon draga, foleg 5 emberre!

Aztan a tobbiek kesobb kovetik. Megfelelo nyelvi kornyezetben gyorsan megtanulsz angolul, de csak akkor, ha mar van valami alapod, es ha nem emberektol elzarva mosogatsz (napi 1 fontert).

Amig nem beszel apad angolul, addig szerintem max. nagyon nagy tokebefektetessel lehetne meguszni - ami addig fedezi 5 ember kinti eletet. Ez ugy tippre 10 millio forint korul lehet, es nagyon nagy a kockazata meg ugy is.

Alternativ megoldas: ha nem rogton Anglia legdragabb reszere mentek, hanem valahova videkre, ahol kevesebbet fizetnek, de legalabb az addig nem dolgozo csaladtagok is tudnak nyelvet tanulni+beilleszkedni.

2015. ápr. 30. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Léteznek olyan szakmunkák, amihez nem fontos a nyelvismeret. De a szakmai ismeret elengedhetetlen. Például állatenyésztés, útépítés,.... ahol nem kell a munkavégzés során emberekkel gyakran kommunikálni, csak az elvégzett munkának az eredménye számít. Ha nincs ilyen szakmai ismeret sem, nyelvismeret sem, akkor jobb itthon nyomorogni a megszokott környezetben.
2015. ápr. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a pozítív válaszokat. Megtanulok Magyarországon angolul, és utána megyek. :)
2015. máj. 2. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!