Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül 7 nap/6 éj...

Mennyibe kerül 7 nap/6 éj nyaralás Londonba?

Figyelt kérdés

Augusztusban szeretnénk kimenni anyukámmal 1 hétre.

Vonattal utazunk majd,mert édesanyám nem tud repülővel menni,így gondolom drágább is lesz.


Lenne néhány kérdésem:


1. Vonattal hogyan tudok eljutni Londonba és mennyibe kerülnek a jegyek oda-vissza? Van valamilyen kedvezmény?


2. Tudtok mondani szállást,ami nem túl drága?

Tisztában vagyok vele,hogy ami nagyon olcsó,az vagy kamu vagy nagyon lepusztult hely.


3. A közlekedéssel kapcsolatban: melyik bérlet típust érdemes megvenni? Van erre vonatkozó kedvezmény? (pl.: diákkedvezmény)



2015. febr. 14. 15:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Fuh, hát ez nagyon nehéz kérdés. Elvileg a diákkedvezményedet igénybe veheted, de ezeket minden egyes esetben meg kell kérdezni. Van ahova jó a magyar diák, van ahova ki kell váltani ezt a nemzetközit, és van ahol nem fogadják el ezeket.


A vonatról csak annyit tudok, hogy nincs közvetlen járat, és hogy a létező legdrágább megoldás. Nem tudom mi a baj a repülővel, de többszöri átszállás mellet szerintem simán 3-4-szer annyiba kerül, mint a repcsi.


Még eseetleg a buszokkal lehet próbálkozni, azok talán olcsóbbak. De azzal meg simán van 24 óra az út, ha nem több..


Ha ketten akartok egy saját szobát, azok olyan 15 ezer forint/éjtől indulnak.


A tömegközlekedésnél, vagy heti buszbérletet kell vennetek, ami 8ezer forint körül van, vagy metróbérletet, ami 15ezer körül. A busz olcsóbb, de nyilván azzal sok helyre rengeteg idő eljutni..


A kaja, attól függ mik az igényeitek, de szerintem napi 20 font, 8ezer forintot per fő mindenképp számoljatok rá. Pláne hogy a szálláson nem igen tudtok majd főzni, meg ilyenek. De persze, ha eléltek egy hétig mekis sajtburgeren, akkor azért ez kevesebb.


Összességében egy főre a buli: 90 szállás+15 tömegköz+55 kaja. = 160ezer, az utazás nélkül. Ha repcsivel jönnétek, az csak 30ezer lenne, vonattal szerintem 100 körül. És még költőpénz.


De persze, ha jó előre lefoglaltok nagyon olcsó szállást, esetleg nem csak ketten vagytok a szobában, hanem többen, vagy nem kell saját fürdőszoba, hanem jó a közös is, akkor azon kapásból le tudtuk faragni 30-40 ezer forintot fejenként. Ha elég egy napra egy szendvics, két mekis sajtburger, és egy sült csirkecomb, és víz akkor a kajátok is kijöhet napi 3-4 ezer forint/fő-ből.


De mindent egybevetve, szerintem a vonat miatt annyira drága az egész, hogy nem éri meg.

Ha van még kérdésed csak írj. Épp itt vok Londonban. :)

2015. febr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!