Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nektek is érdekes annak a...

Nektek is érdekes annak a látványa, amikor átléptek egy határon és hirtelen minden átváltozik a túloldali ország szabványaira, színvonalára, nyelvére?

Figyelt kérdés

Pl. másak lesznek az útburkolati jelek, a táblák, az utcai lámpák, vasútnál a felsővezetéktartók és a sínágy kiszórására használt kövek színe.


Nem ritkán járok külföldre, de mindig rácsodálkozok erre a látványra :)



2015. máj. 18. 20:47
 1/6 anonim válasza:
79%

Én ezért imádom Európát, a legjobb kontinens!


Itt megyek 300km-t egyik irányba és más nyelv, kultúra, gasztronómia, stb. Amerikában meg mész egyik irányba 3000km-t és ugyanúgy hamburgert zabálnak.

2015. máj. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja pl. Ausztriánál is nagyon jó. Ott járkálok a modern lakóövezetben, Hollandiában, Norvégiában érzem magam, de ha jönne a honvágy, csak elbiciklizek 1-2 km-t kelet felé, és máris "koccintó" kocsmában ihatom a Kőbányait a lerobbant TSZ-udvar tövében :)
2015. máj. 18. 21:08
 3/6 anonim válasza:
Csak ha ott élsz, nem vágysz vissza magyarországra, max a barátok/család miatt
2015. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én pl visszavagytam, amikor külföldön bemegyek egy élelmiszer üzletbe, minden gyümölcs zöldség gyönyörű, húsok frissek, szépek, rend van és tisztaság, de mindez nem múlhatja felül azt, amikor itthon bemegyek egy henteshez vagy csak végig megyek a Tesco húsos pultja elott, és megérzem azt a nagyon finom füstölt illatot. Amikor külföldön éltem és hazajöttem, olyan jó volt ezt érezni, mert ez csak nálunk van, nyugatabbra sehol, vagy csak jóval gyengébb.
2015. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én nem érdekesnek,hanem inkább elszomorítónak találom,hogy mikor hazalátogatok magyarországra,egyből kiveri az ember szemét az a pusztulat lepra ami itt van!próbáld csak ki!mindegy melyik irányból jössz mpeg a határ előtti utolsó kis falu is rendezett,szép házakkal,muskátli az ablakokban,emberek mindenhol,zajlik az élet stb stb......ahogy átérsz magyarországra,az első falu:már majdnem összedőlt,félig kiborult falu vályogházak,maximum nagyanyámék ülnek a házak előtt azt várják a halált,az egyetlen hely ahol van valami élet az meg a kocsma.....
2015. máj. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát azért nyugat magyarországon a legtöbb falu tisztaságban, rendezettségben Ausztriával vetekszik.
2015. máj. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!