Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha nem beszélnétek semmilyen...

Ha nem beszélnétek semmilyen idegen nyelvet, el mernétek utazni nyaralni idegen országba?

Figyelt kérdés

2015. jún. 9. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

persze.


a szuleim egy szot sem beszelnek semmilyen nyelven, aztan voltak mar egy csomo helyen. Raadasul autoval.

2015. jún. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Persze. Amúgy hiába tudok én akárhány nyelven, ha a helyiek csak kínaiul :).
2015. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, elmernék. De azért az egy nagy előny ha valaki beszél angolul. Ha nem beszélnék, akkor például előre mindent leszerveznék, még itthonról.


Egyébként ha olvasod a tripadvisort és akkor vannak olyan hihetetlen történetek egy-egy szállodáról, amik leginkább amiatt szoktak lenni, mert nem sikerült egymással megértetniük magukat. És aztán lett belőle nagy galiba.

2015. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ, hova, milyen út, egyéni szervezett stb. Általában nem, addig nincs is gond amíg minden rendben van csak ha baj lesz.

Persze itt a sok okos el merne menni csak nem tudom mit csinálna ha pl törölnék a repülőgépét, vagy eltévedne stb.

2015. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem beszélsz nyelvet akkor a szervezett utakat neked találták ki.
2015. jún. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
persze. nektek való a szervezett út. nekem van 2 ismerős hölgy, akik mindig együtt utaznak, és egy kukkot nem beszélnek semmilyen nyelven, mégis jártak már az USA-ban, keleti, nyugati part, Mexikó, Európa nagy részén, stb. mindenhova szervezett úttal mentek,
2015. jún. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ismerőseim végigutazták Ázsiát (nem szervezett út!), ahol a helyiek többsége semmilyen nyelven nem beszél.
2015. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nálam is gondot jelent, én félős vagyok, pedig nagyon jól beszélek angolul, felsőfokú nyelvvizsgám van december óta, de sosem mertem mégsem menni külföldre, mert féltem a nyelv miatt. Mert a párom viszont egyáltalán nem beszél angolul.

Aztán belevágtunk, mert vágytunk nagyon rá, egy csomó helyre szeretnénk utazni.

Azóta voltunk Bécsben, Prágában, Londonban, Zágrábban, Budvában, Stockholmban, Dublinban.

És nagyon könnyen megy, mostmár nem félek.

De a párom nem beszél nyelvet, mint írtam, de mégis ő is simán elvolt minden út alatt, volt, hogy az étteremben is ő rendelt stb.

Szóval szerintem nem jelent gondot, mert boltban csak kirakod a szalagra, amit kérsz, és fizetsz, étteremben meg mutogatsz. De azért jobb lenne, ha többen mennétek és legalább egy valaki beszél nyelvet. De szótár mindenképp jól jöhet, ha van nálad.

Ha meg esetleg így nem mered bevállalni, akkor a szervezett utak tényleg jók, magyar vezetéssel.

2015. jún. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7.-s Kína kivételével Ázsiában sokan beszélnek angolul, mindig lehet találni olyat aki angolul tud segíteni. A kérdés arra vonatkozott hogy csak magyar nyelvel el lehet-e indulni.
2015. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!