Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vélemény Egyiptomi nyaralásról?

Vélemény Egyiptomi nyaralásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) Megyunk Egyiptomba nyaralni,5 plusz csillagos szallodaba, de kicsit azert felek tőle. Aki volt már Egyiptomban egy két véleményt írjon. Köszi! ;)

2015. jún. 9. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt már hasonló kérdés.

A párommal hátizsákos módban jártuk be (kis részét) Egyiptomot, viszont a vörös tengernél nem voltunk.

Mivel nyilvánvalóan máshogy látjuk a világot hátizsákosként mint egy 5 csillagos szállodában megszállóként így a véleményem nem mérvadó.

Ezért csak annyit hogy Egyiptom szuper jó hely (nekünk).

2015. jún. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon szép a Vörös tenger is, csak egyetlen kérdésre nem tud válaszolni az átlag magyar turista.


Miért megy oda akkor, amikor ott 40 fok van alapból, és amikor idehaza is szép idő van, illetve miért nem akkor megy oda, amikor itt hó esik???

2015. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor itt hó esik, akkor Egyiptomban hideg van. Pontosabban a víz az ami nagyon hideg.


Egyiptomban a tapasztalataim alapján májusban, vagy október, novemberben érdemes menni.


Fantasztikus hely, sokszor voltam már. Legjobb legolcsóbb nyaralás. Sokkal olcsóbb, mint ha itthon mennél el valahova, és amit ott kapsz, összehasonlíthatatlan. Én búvárkodom, így ez elég meghatározó a történetben. A Vörös tenger az egyik legszebb búvár paradicsom. Tényleg nevetségesen olcsó. A szállodák nagyon jók, bár vannak köztük régebbi eresztések. De a Miskolcon nevelkedett feltörekvő értelmiségnek még ígyis leesik az álla. A kiszolgálás nagyon jó. Kicsi pénzért bármit megtesznek. Alapból is nagyon jó a kiszolgálás ezeken a helyeken, all inc, ultra all inc, de ha csúsztatsz egy-két dollárt, te vagy az isten.


A kaják nagyon jók. Én nem vagyok válogatós, és kifejezetten szeretem az egzotikus ízeket. De egyébként a sültkrumpli sült hús, hamburger girosz kombó mindig mindenhol van (gulyás levessel is találkoztam már). Volt már hogy ment a hasam, de engem nem zavar különösebben. A piák is jók viszonylag. Általában a sörök egészen kellemes magyar színvonalat meg szoktak ütni. A tömények nem az igaziak, de koktélba bekeverve teljesen korrekt, ingyen pénzért.


Gyönyörű ezeknek a szállodáknak a kertje is. Animációs programok vannak, mindig van mit csinálni. Én nem szeretek kimenni ezekből a resortokból, mert egy nincs kint semmi, kettő csak jobb a biztonságban. Szervezett utakra mindig elmegyünk. Amit mindenképp érdemes kipróbálni az a sivatagi quadozás. Fantasztikus élmény a kietlen tájban motorozni. És ez egyébként elég olcsó is. Amire még érdemes elmenni, az az egynapos hajótúra. Már maga a hajókázás is egy élmény, de megálltok 2 helyen is merülni. Érdemes kipróbálni az intro merülést, ez olyan 100 dollár per fő. Ha nem merültök, akkor is tudok sznorkelezni a megállókban, ami fantasztikus de tényleg, az asszem 50 dollár körül van. És a hajón van még egy ebéd is. Mi ezt sosem hagyjuk ki. Ilyenkor egyébként bele lehet futni delfinekbe is. Messzebbi túrákra nagyon nem érdemes elmenni. Pl a piramisok 8-9 óra buszút a sivatagban, aztán meg vissza.. Kegyetlen kínzás. Én igazából egyszer futottam bele egy programba, ami mint utólag kiderült 3 óra autóút volt (azt hittem hajó lesz) és nagyon megszenvedtem. Szóval tényleg nem jó móka a nyaralásod értékes perceit egy 20 órás sivatagi buszútra költeni.


Ha tudtok úszni és tervezitek hogy sznoriztok, vagy merültök, mindenképpen vegyetek egy vízalatti fényképezőt. Nem nagy tétel, 30-40 körül már kaptok nagyon jókat. Ha érdekel nekem milyen van, írj rám. Ha nem akartok ennyit rákölteni, akkor van aaa asszem kodak vagy nem tom melyiknek egyszer használatos, eldobható. 24 képet lehet vele csinálni. 3-4ezer forint. Nem olyan jó a képe, de legalább az is valami. Vigyetek úszó cipőt, szintén 3-4 ezer forintba kerül.


Hát röviden ennyi. :)

2015. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mi már egy pár éve oda járunk, nagyon jó hely :D

Mondjuk aki kirándulni akar annak tényleg nem nyáron érdemes menni, mert rettenetesen meleg van, de ha csak a tengerparton és a medencék közelében vagy (mint ahogy mi is szoktuk) akkor jó is, hogy biztosított a meleg idő.

A Vörös tenger pedig gyönyörű *.* még csak búvárkodni se kell tudni elég egy úszószemüveg és már a part közelében is hihetetlen az élővilág.

Ráadásul rengeteg sokféle ételből lehet választani szóval arra sem lehet panasz.

A medencék és a tenger partján is vannak napágyak, bár nekünk általában korán kellett kelni, hogy legyen helyünk, de ez szállodától is függ.

Összességében nekünk az eddigi kedvenc nyaralóhelyünk lett úgyhogy ne félj, biztos klassz lesz ;)

2015. jún. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!