Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Svédországba költözés -...

Svédországba költözés - milyen egészségügyi biztosítás kell ami ott érvényes?

Figyelt kérdés
A helyzet: most érettségiztem, nincs semmilyen munkaszerződésem, párom kint él és dolgozik, ott született, én 1 hónap múlva költözök hozzá. Ahhoz, hogy kint munkát tudjak keresni, regisztrálnom kell az ottani adóhivatalnál, amihez szükséges egy 'olyan egészségbiztosítás ami Svédországban minden egészségügyi ellátást fedezne szükség esetén' ezt az információt kaptuk a hivataltól. Van valaki aki tudja, hogy ilyen egészségügyi biztosítást honnan tudnék igényelni?
2015. jún. 26. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Regisztrálni kell a försäkringskassan-nál. Nézzétek meg mi a menete.
2015. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen az ötletet! de nekem úgy tűnik, hogy ahhoz, hogy ott bármilyen biztosítást is kapjon az ember kell egy personnummer.

nekem pedig először is a personnummer 'megszerezéséhez' kéne egy egészségbiztosítás. :)

2015. jún. 26. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:
A párod, aki ott született, hívja fel a hivatalt és kérdezze meg !!
2015. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
felhívta, és annyit mondtak, hogy legyen egy egészségügyi biztosítás ami mindent fedez (amíg ugye nincs munkám és nem vagyok az állam által biztosítva..) hétfőn majd érdeklődöm az OEP-nél, addig gondoltam hátha van valakinek tapasztalata
2015. jún. 26. 14:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Personnummert a skatteverket ad, de mivel nincs munkád igy nem adnak rendest, vagyis olyat adnak, ami 0000-ra végződik és sok mindenre nem jó, de talán arra igen, hogy beregisztrálj. Ha összeházasodtok adnak rendes számot.

Nekem nincs sok tapasztalatom, mert amikor én csináltattam még sokkal egyszerűbb volt.

Van a fészen is svéd- magyar csoprt több is. Lépj be, ott biztos tudnak adni friss infókat. Nem rég változtak a szabályok.

2015. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, mire jutottál? Hasonló cipőben járok. Én úgy tudom, hogy a nemzetközi egészségügyi kártya kell, valami S1 vagy S1.. formula. Mi más dokumenturma van még szükségünk a personnumerhez? Köszi
2015. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!