Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova érdemes kiköltözni?

Hova érdemes kiköltözni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és komolyan gondolnám, hogy kiköltözöm valahova. Angol és német felsőfokú nyelvvizsgám van, de könnyen tanulok nyelveket.


Az lenne tehát a kérdésem, hogy melyik országba lenne jó kiköltözni? Mivel érettségi után szeretnék menni (tehát diploma nélkül) elég lenne valami pincér munka is, vagy bármi, ami jól fizet, jobban mint Magyarországon. És melyik országban könnyű a megélhetés?


Imádom a hatalmas, füves pusztákat, ezért gondoltam Izlandra, Új-Zélandra, vagy Ausztriára.


Akinek van bármi tapasztalata kérem írjon!



2015. aug. 7. 19:28
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
87%

Helló!

Én is tervezem hogy kimegyek 18 évesen néztem is pár országot ha akarsz írj privátba.

2015. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%

Külföldön minimálbérért dolgozni, olyan mint otthon.

Bármi munka jó: Otthon miért nem jó a bármi munka?

2015. aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Pl. Ausztriában egy pincéri munkával is 3x annyit lehet keresni mint itthon
2015. aug. 7. 20:47
 4/26 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem Európa már felejtős. Németországban pl lassan több a néger, mint Afrikában.
2015. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
És?
2015. aug. 7. 20:56
 6/26 anonim ***** válasza:
24%

"Kedves utolsó! Pl. Ausztriában egy pincéri munkával is 3x annyit lehet keresni mint itthon"


De a kiadásod is több.

2015. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
20%

"Ausztriában egy pincéri munkával is 3x annyit lehet keresni mint itthon"


Attol meg az ott egy szar kereset, jovot nem lehet ra epiteni.

2015. aug. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 lencsefőzelék ***** válasza:
34%

Ausztria engem is vonz, de pont nem a hatalmas, füves puszták, hanem a hegyek miatt.

De hogy a nettó 1300 euró szar kereset lenne, és nem lehet rá jövőt építeni? Ezt az ostobaságot nem tudom, kitől hallottad, 7-es. Itthon több mint 20 év munkaviszonnyal, diplomával, két nyelvpótlékkal alig több mint a felét keresem meg ennek. És nem jár se 13., se 14. havi fizetés, mint Ausztriában; az utak minőségét már nem is akarom összehasonlítani.

2015. aug. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
30%

" Itthon több mint 20 év munkaviszonnyal, diplomával, két nyelvpótlékkal alig több mint a felét keresem meg ennek. "


Es? Osztrak arakat fizetsz a fizetesedbol? Es ne gyere nekem azzal hogy Ausztriaban minden olcsob, mert nem az.


"És nem jár se 13., se 14. havi fizetés"


Ausztriaban sem jar mindenkinek, sot.

2015. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
49%

Még mielőtt teljesen eluralná az országot az álmodozás, el kell, hogy mondjam: 2 ismerősöm is dolgozott Ausztriában, az egyik azóta hazajött. Elege lett abból, hogy egy akkora kuckóban kell laknia, ahol a karját épp, hogy csak ki tudta nyújtani a szoba 2 fala között valamint a családja is hiányzott.

A másik kb. másfél éve van kint, először szobalányként volt, de olyan hajtás van, hogy nem bírta. mindkét ismerősöm 12-14 órákat dolgozott + utazás. Mindkettő heti 1 szabadnappal.

Igen, 1.300 E-ért, de ha ennyit dolgozik az ember, akkor nincs ideje megkeresni, hogy itt ez olcsóbb, ott az - eszik, amit éppen ér,kerül, amibe kerül. Egyikőjük sem gazdagodott meg.


Saját véleményem, hogy a legtöbb jó állás már betelt kint.

Angliában élő fiatal srác ismerősöm, aki kb. 6 éve ment ki, ugyanúgy küszködik: McDonaldsban dolgozik évek óta, de nem ez élete álma...

2015. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!