Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Pedzegetem a gondolatot, hogy...

Pedzegetem a gondolatot, hogy diploma megszerzése után Írországba vállalnék munkát, és eleinte nem feltétlen a képesítési szintnek megfelelőt. Esélyek?

Figyelt kérdés

Tehát jövő tavasszal végzek.

Az angolom nem rossz, de messze nem olyan szint, hogy a szerzett diplomámmal a szakterületemen (üzlet, logisztika) el tudjak helyezkedni, ezért azt szeretném, hogy esetleg Írországban eltöltendő első évemben kicsit "bevándorlósabb", nem anyanyelvi angollal is elvégezhető munkát töltenék be. Mivel elvileg helyi környezetben kb tapad az emberre a nyelv, és az érzékem se olyan rossz hozzá, abba reménykedek, hogy 1 év után talán (ha persze elfogadják kint) a diplomámmal szerzett tudásommal is el tudok helyezkedni. Na, kint élők, szerintetek?

(persze tudom hogy az az első év elég nehéz lenne, egyedül, ismeretlen ország, kiszolgáltatva kicsit, meg sokat kéne dolgoznom, de nem bánnám)


2015. aug. 9. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Írországot nem javaslom.Kicsi sziget, kevés lakóval, gyenge bérekkel, magas àrakkal, gyenge infrastruktúràval. Ha màr angolul tudsz, akkor UK, de nem feltètlen London, màshol is van bőven lehetőség.
2015. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, én pont nem úgy látom, ahogy az első válaszoló.


Fél év Londonban élés után költöztünk Dublinba, és imádom.


A bérekben nincs nagy különbség, számoljunk minimálbérrel, Londonban ez Ł6.50 óránként, itt pedig 8.65€. Ha átszámolod, láthatod, hogy nem nagy különbség, viszont a megélhetési költségek Londonban sokkal magasabbak.


Dublinban sem a legolcsóbb az albérlet, ez igaz, probléma is az országban az árak emelkedése és a lakáshiány, de még mindig sokkal élhetőbb város.


Diplomával, nyelvtudással, és a munkához való megfelelő hozzáállással (amit én a kérdés alapján pozitívnak vélek) minden esélyed megvan arra, hogy megtaláld itt a számításod. Én tavaly novemberben költöztem ide, Mekiben kezdtem, azóta továbbléptem. Van mozgási lehetőség.

2015. aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Minimàlbérrel sem London, sem sem Dublin nem élhető. Londonban cca. 900-950 font nettòt keresel, közben 800-900 font egy aprò garzon. Dublinban 1300 € nettòt kapsz, egy kis garzon meg 900-1000 €. A lényeg, hogy nem minimálbérèrt kell kijönni, ès lehetőleg ne Londonba vagy Dunlinba kell menni. Jelenleg egy cca. 240.000-es városban lakom közèp-angliàban, sokkal jobb itt mint londonban az èletminősèg tekintetèben.
2015. aug. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor áruld el a kisváros nevét, hadd tudjuk, hol van a jó világ. :)
2015. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem a kérdező sem minimálbérért jönne, én sem azért jöttem, de az első 3 hónapban a párommal mindketten ennyit kerestünk, és nem voltak megélhetési gondjaink. És ahogy mondtam, könnyű továbblépni, ami magasabb fizetést is jelent.
2015. aug. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Derby a vàros neve. Én imàdom. 600 fontèrt 3 szobàs lakàst bèrlünk, autónk van, jól èlünk. Én egy IT cègnél dolgozom, felesegem pénzúgyi asszisztens. Londonban is bőven megéltünk, de nekünk az túl zsúfolt ès személytelen volt.
2015. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jól hangzik, Londonról nekem is hasonló volt a véleményem. Én azt mondom, kezdetnek (főleg ha az ember egyedül jön) érdemes nagyvárosba menni, onnan már könnyebben mozog az ember. A kérdező nyugodtan belevághat Írországba, aztán nem kötelező itt maradni, de ugródeszkának jó lehet.
2015. aug. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazad van. Kezdèsnek mindenképp nagyváros kell.
2015. aug. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát eleinte tuti a kisebb fizetésű állást próbálnám meg, mert hát oké hogy tudok angolul, de messze nem anyanyelvi szinten

aztán majd meglássuk, gyorsan tanulok, meg lelkes vagyok

lehet hogy majd akkor Dublinban keresek munkát, de valami közelebbi kisvárosban bérlek vmi lakást, v szobát, aztán bicajozok a kettő között, nekem az eső se árt :D

köszönöm a válaszokat :)

2015. aug. 12. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!