Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha egy 17 éves NEM CSALÁDTAG...

Blazh kérdése:

Ha egy 17 éves NEM CSALÁDTAG Görögországba utazik Szerbián és Macedónián át, ilyenkor a szülők által aláírt papírt is fel kell mutatni a határon, amely azt igazolja, hogy szülői engedéllyel lépi át a határt, ennek a papírnak hogy kell kinéznie?

Figyelt kérdés
2015. aug. 14. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy
2015. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, de javasolt MINDKÉT szülő írásos beleegyezése a kiskorú külföldre távozására.

Vagy a célország nyelvén vagy angolul érdemes kiállítani - nincs rá formanyomtatvány, de az alábbi linken van egy minta:

[link]

2015. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
15 évesen voltam egy 2500 km-es balkani korutazason, Görögország, Bosznia, Horvátország, es Szlovénia kivételével mindenhol (Macedóniába is), es nemhogy szülői papir nem kellet de meg utlevelet sebkertek (mondjuk nem is volt nalam) es penzel se kentem le őket, mert ugyebár ott azt is meglehet tenni. De Görögországba ha jol tudom Polykastro a határ a vonattal ott nem jartam, csak azzal a vonattal jártam, ami skopjen megy keresztül.
2015. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Horvatorszagba viszont kell szülő papir az tuti...
2015. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerbiában és Macedóniában még nem voltam (csak görögbe már repültem, az viszont EU), viszont voltam még 16 évesen Boszniában, Horvátországon keresztül. Vki ide azt írta, hogy horvátba kérik, hát nálam csak az útlevél volt semmi más, mégis átengedtek (állásideje persze volt akkor sok is a busznak, szokásos schengeni módra, míg a horvát-bosnyák határon kb annyit álltunk mint akármelyik stoptáblánál)...
2015. szept. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!