Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egyiptom veszelyes hely?...

Egyiptom veszelyes hely? Nyaralni elmenni oda megeri?

Figyelt kérdés
Olvastam itt a Gyiken par kommentet, amitol kicsit elment a kedvem, viszont az arakrol szolo kommentek elegge motivalnak.. Mi az igazsag? Veszelyes, vagy nem? Mikor volt terrorcselekmeny, vagy barmi hasonlo utoljara? Decemberre tervezek egy utazast..
2015. okt. 18. 00:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Hova mész? [link] Sharm El Sheikh-et nagyon őrzi az egyiptomi hadsereg, az biztonságos. Azon kívül.... hát, nem kéne.
2015. okt. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem is tudsz róla semmit, akkor minek. Azt meg köszönöm ha a hadsereg őríz valamit és nekem ott kellene pihennem. Itthon is van ám nagyon sok szép hely. Ez csak egy pár embernèl számít hogy elmondhassa , hogy hol volt. Szerintem ez elég ciki hogy azt se tudod milyen a hely és menni akarsz. Persze neked is Fekete Pákó tanította a magyarnyelvet. De Egyiptomba akarsz menni!!!!!
2015. okt. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
35%
Már csak annak a tudataban, hogy Kairoban egymast ölik az emberek, sem mennek oda.
2015. okt. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy éve voltam Egyiptomban, bejártam hátizsákkal a párommal, Alexandriától a sivatagon át Abu Simbelig. Akkor ott nagyobb biztonságban éreztem magam mint itthon. Tömegközlekedtünk ami nagyon hatékony, bár a metró Kairóban zsúfolt. Az arabok nagyon segítőkészek és barátságosak voltak.

Szerintem most is biztonságos, én gondolkodás nélkül mennék. Egyszerűen fantasztikus ország, az egyik kedvencem. Ne menj a sinai északi résére és biztonságban leszel. Az ország nagyon olcsó kivéve a belépők.

Ne hallgass itt a sok hülyére akik azt sem tudják hol van Egyiptom. Az hogy sok a katona csak a biztonságérzetet fokozza, azon kívül sok vizet nem zavarnak. Én egy kormányzati épület előtt fotóztam egy harckocsiszerűt és csak annyi volt hogy odajött egy katona hogy no photo, még csak nem is töröltette a képet.

2015. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Az ide kommentelők nagy része nem tudom honnan veszi ezt a baromságot,hogy egyiptom veszélyes,meg mindenkit megölnek ott...... a következő dolgokat tudom az ilyenről elképzelni:

-egyszer hallotta valakitől aki látott olyat aki olvasta valahol......

-életében nem járt még ott,rosszabb esetben egy vaktérképen nem tudná megmutatni egyáltalán hol van ez az ország

-ott is arabok vannak,ezért akkor ott is biztosan mindenki felrobbantja magát meg lemészárolja a másikat....


Pedig valójában egyiptom egy csodás ország,kedves emberekkel!Nyilván itt is vannak hülyék,mint mindenhol a világban de nem ez a jellemző!

2015. okt. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

Hogyne. Fogalmunk sincs hol van Egyiptom ahogy arról sincs fogalmunk sem hogy június 10-én (nem múlt évben, most) a luxuri templomot egy felfegyverzett csoport kísérelte megtámadni de szerencsére a katonák megakadályozták ezt. Kairóban június 29-én a főügyész bombamerénylet áldozata lett amit az út szélén robbantottak ahogy elhaladt a kocsija. Július 11-én egy gépkocsibomba súlyos károkat okozott az olasz követség épületében.


Jó utat!

2015. okt. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

6.-s Ugyan már, ez bármelyik országban történhet mint ahogy történt. Vajon szeptember 11 hol történt, most akkor senki ne menjen az USA-ba? De sorolhatnám. Egyiptom biztonságos ország, meg kell nézni az FCO (angol külügyminisztérium) honlapját, Egyiptom legnagyobb része zöldként utazásra ajánlott helyként jeleni meg. Felesleges itt a pánikkeltés, de te csak maradj otthon és nézd a TV-t.

És a kérdező ha megteheti menjen, még egyszer mondom Egyiptom fantasztikus hely.

2015. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Az angol külügyminisztérium oldala valóban reális képet mutat. Ennek megfelelően az üdülőövezetek, tehát sharm el sheik, hurghada és marsa alam ugyanolyan biztonsági kockázati besorolásban van, mint Magyarország. Oszt mégis minden nap felkelünk, és elmegyünk a munkába..


A shínai félsziget északi része nem látogatható, de oda véletlenül nem is lehet odatévedni. Én 3-szor voltam Egyiptomban a fentebb említett üdülőövezetekben. Nem láttam egy katonát sem, teljesen biztonságos volt. Az arab emberek nagyon kedvesek, valóban más kultúra, mint Magyarország.

Továbbá én nem mennék Kairóba sem, a fentebb említett politikai feszültség miatt. Illetve a nílus mentén sem barangolnék.


De félreértés ne essék, Egyiptomban nincs olyan veszélyes hely, mint mondjuk Ózd. Tehát nehogy azt higgyük már, hogy mindenki meghal aki odautazik.


Az üdülőövezeteket tudom ajánlani, abszolút biztonságos, remek a kiszolgálás, gyönyörű a tenger. Viszont decemberben csak 17-22 fok van, és a tenger is csak 24 fokos.


Egyébként én imádom Egyiptomot, ár érték arányban a legjobb hely. És én is terveztem menni karácsonykor, csak nekem már kicsit hideg a víz.

2015. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Egyik kedvenc országom Egyiptom, minden évben megyünk. Most pláne érdemes, nagyon elmaradtak a turisták a sok ijesztgetés miatt, nagyon lementek az árak. Az egyiptomiak jó fejek, az ország biztonságos. Decemberben lehet még fürdeni, ha kifogsz melegebb napokat, de már utószezon strandolás szemponjából. Felső-Egyiptom fantasztikus, nyugodtan nekiindulhattok, még úgy is, hogy nem szerveztek előre szállást. Hurghadából mennek buszok, Kairóból vonatok. De a belföldi repjegy árak is megfizethetőek. Néhány nap tenger és egy szép körút, bármelyik nap indulnék :-) Ha az iszlám kultúra érdekel, Jordánia is rendkívüli ország, és Egyiptomnál fejlettebb. De ott nem lehet már decemberben strandolni, viszont nagyon jó körutakat csinálhatsz, akár hátizsákosan, vagy turista taxival.
2015. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
18%

#7-es

A nemet külögy honlapjan meg ez olvashato:


[link]


idezek:

Es besteht landesweit ein erhöhtes Risiko terroristischer Anschläge und die Gefahr von Entführungen. Diese können sich auch gegen westliche Ziele und Staatsbürger richten."


továbbá



Bei Reisen nach Ägypten einschließlich der Touristengebiete am Roten Meer wird generell zu Vorsicht geraten."


idezet vege


Még kérdés???

2015. okt. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!