Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki repülővel költözött ki (a...

Aki repülővel költözött ki (a méret és súly miatt kérdezem) hány bőröndbe/utazótáskába/akármibe fért bele a cucca?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nagyon sok mindentől függ, de kíváncsi vagyok.

Főleg olyanok válasza érdekel, akik "mindent vittek", tehát örökre vagy legalábbis jó néhány évre költöztek, de persze írhat bárki.


2015. nov. 21. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy évre mentem el egyetlen bőrönddel. Elég volt.

Odakinn vettem minden fontos dolgot meg. Ruhát, edényt, kabátot. Megtehettem, pedig nem fizettek halálra.

Persze ehhez meg kell tanulnod egyfajta alázatot: különbséget kell tudnod tenni fontos és nem fontos dolog közt. Ha ezt nem sajátítod el, 5 bőrönd is kevés lesz.

2015. nov. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
1 nagy, 1 kis bőrönddel mentünk fejenként (2-en). Vissza 3 év után kb 5x ennyi cuccal.
2015. nov. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nemrég volt egy hasonló kérdés -n ott azt írta az egyik válaszoló, hogy mivel sok holmijuk volt (végleg költöztek), nekik jobban megérte egy nagycsomag szállító céggel kivitetni a holmijukat - ők meg mentek repülővel :-)

Persze nyilván ez helytől is függ - pl. Amerikára nyilván ugyanez nem igaz :-)

2015. nov. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szomszédaink költöztek ki családostul, ők mindent magukkal vittek (bútorok, autó), repülővel mentek, a cuccokat az autóval együtt meg költöztető cég vitte ki kamionnal. Repülővel képtelenség mindent kivinni, legfeljebb a személyes holmijaidat tudod.
2015. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy feladott poggyászom volt (egy sporttáska) és egy kézipoggyász méretű hátizsák+laptop.


Egy váltás ágynemű, a legfontosabb ruháim, pár könyv, amiktől nem tudtam megválni, dokumentumok (bizonyítványok, banki papírok, stb.). Alapból nem volt rengeteg cuccom, utálom feleslegesen halmozni a dollgokat, de azért volt miből lefaragni :)


A ruháim nagy részét a barátnőim szétválogatták, a többi ment a Vöröskereszthez. A könyveim, edényeim, bútoraim, stb, amik az albérletemben voltak, pedig a szüleimhez.

2015. nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hoztam amit muszáj volt: néhány könyv ami ilyen vagy olyan okból értékes és fontos (dedikált, ilyesmi), egy kézipoggyász bőrönd tele macival, laptop hogy dolgozni tudjak, két váltás ruha, több semmi. Bútorozott lakást béreltem, másnap reggel lementem a Wintersbe vettem ruhát, éttermeben ettem pár hétig, és kész. Még így hét évvel később is amikor lakásbiztosításhoz összeadtam hogy mennyibe kerülne mindent újravásárolni új áron (amit soha nem fizettem meg, itt mindent leértékelve vesz az ember) az is csak ötöde volt annak amit a biztosító meghatároz minimumnak. Nyilván más egy megállapodott házaspárnak mint egy agglegénynek. Én amíg kanadai vízumra vártam (két évet) néhány hetente váltottam várost, országot, kontinenst -- maga a kiköltözés abszolút rutin volt.
2015. nov. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 nagy csomag, a többi jött autoval kicsit később.
2015. nov. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!