Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az alábbi országok közül...

Az alábbi országok közül melyikbe emigráljak és miért?

Figyelt kérdés

A jövőben tervezem a külföldre költözést az alábbi országokba: Norvégia, Svédország, Finnország, Dánia, Hollandia, Németország, Ausztria, Svájc, Új-Zéland, Kanada.

A következő dolgokat veszem figyelembe és szeretnék ezekről véleményeket hallani kint élőktől: egészségügy!!!, oktatás, megélhetés, életszínvonal, divat, gasztronómia.

Angolul és olaszul beszélek, de bármelyik nyelvet meg tudom tanulni.

Már egyetemre is ki szeretnék menni, vagy építészeti vagy valamilyen management szakra.

Köszönöm az ÉRTELMES ÉS HASZNOS válaszokat.



2015. dec. 19. 18:07
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ezeken kívül fontos még, hogy ne legyen sok természeti katasztrófa. Ja és kihagytam Izlandot.
2015. dec. 19. 18:19
 2/29 anonim ***** válasza:
65%
Ha olaszul beszélsz miért nem jo Olaszország?
2015. dec. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Angol nyelvvel talán Új-Zéland és Kanada jöhet szóba. Az más kérdés, hogy vízumot kapsz-e.

Én Németországban élek.

Egészségügy: Le a kalappal.

Megélhetés: Attól függ milyen szakmád van és hol dolgozol.

Életszínvonal: Szintén a fizetésedtől függ.

2015. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Ez nem válasz a kérdésemre, és nem mindegy? Nem kell megmagyaráznom neked.
2015. dec. 19. 18:55
 5/29 A kérdező kommentje:
#2: Köszönöm a válaszodat!
2015. dec. 19. 18:56
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen arroganciával inkább maradj a seggeden, mert úgyis kiutálnak bárhová mész.
2015. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%

Nem bántásból. De miért nem használod a googlet?

Mindegyik országból írnak kint élő magyarok blogokat, történeteket, hogy milyen ott az élet. Tessék utána járni, olvasgatni.

2015. dec. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Nem vagyok arrogáns, ne ítélj meg egyetlen mondatból!

Nézegettem a Google-t es találtam is blogokat de sajnos nem sok infót szűrték le belőlük mert inkabb a gyerekek boldogulásarol, a nyelvi nehézségek lekuzdeserol írnak, es több infót szeretnek hallani kint élőktol.

2015. dec. 19. 19:56
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

Holandia:

Egeszsegugy: nagyon jó, ha komoly problémáról van szó (pl egyik nap felfedezése az ember egy csomót, másnapra már van időpontja mammográfiara, uh-ra, sebészi konzultációra), hétköznapi problémák esetén viszont aszpirin és paracetamol a megoldás.

Oktatás :Itt mi érdekel? A basisschool, ami a magyar általánosnak fele még valóban csak egy bázist ad, nincsenek olyan elvarasok,mint Mo-n, nincs fizika, kémia, feleletes. A középiskola több szinten működik, ha jól emlékszem 6 szint van és van brugklas mindenütt, ami athidalo osztály, segíti a felzarkoztatast. A felsőoktatás nagyon jó.

Megélhetés : Dolgozni kell és még lehet élni. Itt nem ritka a részmunkaidő, nagyon sok egyedülálló szülői dolgozik így, ebből is meg tud élni - mondjuk nyilván hozzá jön a csaladtamogatas is.

Eletszinvonal:magas

Divat: Kit érdekel, bármit vislehetsz gondolkodás van. Vannak olcsó üzletek és vannak felső kategóriásak is.

Gasztronómia: Hát mondjuk úgy az átlag holland nem egy gasztro őrült és nem is nagyon érdekli. Az elemiszer üzletek tele vannak félkész és kész ételekkel.

Munkavallalashoz elengedhetetlen a holland nyelvismeret, e nélkül max takarítani vesznek fel, vagy ha nagyon magasan kvalifikált hiány szakmad van, aminél elegendő az angol.

2015. dec. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú valaszodat! Hasznos volt! :) az oktatásban a felsőoktatás érdekel, de oda is írtam. Vagy építesz vagy valamilyen management szakra szeretnek menni.
2015. dec. 19. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!