Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Idén nyáron (2016) utaznánk...

Idén nyáron (2016) utaznánk Görögországba de még nem foglaltunk szállást. Szerintetek merjünk úgy elindulni, hogy majd ott találunk valami szállást? Az ételek milyenek? Jobban megéri ALLINCLUSIV-val menni vagy minden nap beülni valahova ebédelni?

Figyelt kérdés
Görögország, szállás, ételek

2016. febr. 2. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Bárhová el lehet indulni előzetes szállásfoglalás nélkül. A kérdés mindig az, mennyi pénzt szánsz rá, illetve mennyire fontos, hogy egy adott helyen legyél mindenképp. Ha autóval mentek, kapásból szabadok vagytok, mert az sem gáz, ha mondjuk nem 200 m-re van a tenger vagy a városközpont. Bár Görögországig még nem autóztunk, Olaszországban, Horvátországban többször nyaraltunk már úgy, hogy nem foglaltunk előre semmit, mert helyben találtuk ki, mi legyen az utazás végcélja.
2016. febr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Romániából, Marosvásárhelyről indulnánk és kb 1500 eurót szánunk a nyaralásra. Skhiatosra vagy Zakynthosra vagy Corfura mennénk
2016. febr. 2. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Szeptemberben mondjuk siman talaltok. Ha szezonban mentek, akkor sem lehetetlen csak egyertelmuen dragabban. Mi 2 eve voltunk Kolozsvarrol indulva Korfun. Kb annyit koltottunk 6-an, mint a ti keretetek.:) Mondjuk szeptemberben voltunk.
2016. febr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Korfun meg akkor voltam amikor drachmas fizetes volt, Kretan viszont par eve, amikor mar euroban voltak az arak.

Szerintem az AI nem igazan eri meg, kiveve ha egesz nap a hotelben akarsz lenni es tomni magad, meg koktelozni. Ha helyi specialitasokat szeretnel megkostolni, akkor jobban jartok az onellatos rendszerrel. Amugy Gorogorszag nem draga, plane a krizis ota. Ha pl appartmanos rendszert valasztotok, annak tobb elonye is van.

- appartmanokat gyakrabban kaptok helyben is, jo aron, es legalabb latjatok hogy milyen, es nem csak egy katalogusbol

- foleg szezonon kivul lehetseges helyben foglalni, de szezonban is lehet csak akkor pl sajnos nem garantalt hogy pl ket hetig ugyanazon a helyen tudtok maradni. Ures apartman mindig van, csak altalaban kerdeses hogy mennyi idore van uresedes. Viszont a jo pont, hogy ilyenkor altalaban a tulaj engedekenyebb ar tekinteteben is, ugyanis a nulla euro helyett megis van bevetele arra az idore.

-appartmanban mindig van felszerelt konyha, ahol egy alap reggelit ossze lehet dobni a boltban vasarolt alapanyagokbol. Delben lehet pl egy gyrost enni gorog salataval szinten az appartmanban, ez Kretan 2,50 euro volt. Este pedig lehet tavernazni. Plane ha kocsival vagytok akkor minden este mast lehet kiprobalni. Erdemesebb egy kicsit feljebb menni a tengerparttol, ahol a helyiek esznek. Kretan a tengerparton picit dragabb volt a menu de nem veszes, a legdragabb a ketszemelyes tengeri herkentyu tal volt, 11 euroert. De a kisebb, tenyleg helyi tavernaban : apero ouzoval meg ragcsaval: 2 euro, hat szemelyes meze vacsora (vegyes "eloetelek" amik valojaban foetelnek is elmennek mert elegge jol lehet veluk lakni, es mindenki eszik mindenbol) borral 36 euro volt a 6 fonek, a vegen a desszert meg a raki a haz ajandeka volt (amugy majdnem mindenhol ahol voltunk).

Szoval ha a napi etkezesre/ fagyizasra 20 eurot szansz fejenkent akkor azzal eleg jol el vagy eresztve.

Az AI eseten eleve befizeted azt ami annak az ara de ha elmentek kirandulni valahova akkor ott ugyis megint fogsz kolteni kajara meg innivalora, tehat az aznapi AI ellatasod tulajdonkeppen karba veszett. Es en pl szemely szerint a hotelek konyhait izetlennek tartom a helyi vendeglokhoz kepest, tulsagosan "egyen" modon foznek hogy mindenkinek megfeleljen.

2016. febr. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszt. Megfogadom tanacsod.
2016. febr. 3. 10:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Görögországban több helyen Zakynthos, Paros, Poros, Idra, Napflio és Santorin voltam úgy, hogy nem foglaltam előre szállást. Mindegyik helyen találtam. Ezek főleg május-június és szeptemberben voltak. Szóval nem a csúcsszezonban. Rengeteg szállás volt. A szigeteken, ahogy leszálltunk kompról ott voltak a szállásadók. Napflioba bementünk több hotelba érdeklődni. Mindenhol volt szabad szoba.


Görögországban én nem fizetnék be all inclusive ellátásra. Mondjuk máshol se igazán. Sokkal szabadabban lehet szerintem mászkálni anélkül.

2016. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Nem tudom, hogy ideális-e még a válasz.. de azért megírom. :)

Mi tavaly voltunk Korfun, én azt mondom, hogy jobb a biztosra kimenni.. az ibusz.hu-n is olyan sok first meg last minute van.. van, hogy 4900 ft egyénileg, szerintem az nem rossz. :)

Mi mindíg egyénileg vagy busszal, DE mindíg önellátással! Az a legjobb, nem vagy időhöz kötve, ott eszel és azt amit szeretnél.. és ahol szeretnél. Ha ajánlhatom, vigyetek hűtő táskát és a reggelihez való felvágatt szalámi , ilyesmiket tegyetek egy párat, mert az ilyesmik elég drágák. Ha kint reggeliztek egy jót szerintem délutánig nem is lesztek éhesek, elég csak vacsorázni menni, napközbe fagyi, gyümölcs stb..:))Jó éttermek vannak megtaláltok benne mindent. :)

Remélem tudtam segíteni.:)

2016. máj. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!