Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogy működik a szállodákban a...

Hogy működik a szállodákban a svédasztalos reggeli és vacsora?

Figyelt kérdés

Felkelés után le kell menni...magunknak szedünk, vagy kérni kell reggelinél és vacsoránál?

Reggeli kávé jár?

Borravalót mikor kell adni a pincérnek?


Elsőnek megyek és nagyon izgulok mert nem vagyok ebben jártas!


23L


2016. febr. 7. 21:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Illetve mennyi borravalót kell adni?


Fognak takarítani a szobában?? Ha például benn vagyunk akkor hogy? A szobalánynak kell adni...ha egyáltalán lesz?


Ti kiszoktatok takarítani vagy nem kell??

Én itthon nagyon rendmániás vagyok, de ott szeretném ha nem kellene ezzel foglalkoznom...

2016. febr. 7. 21:48
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Reggelinél:

Minden szállodában megvan a reggeli ideje: Legtöbb helyen reggel 7 órától 11 óráig van reggeli. Ez idő alatt bármikor ha lemész akkor egy hosszú asztalon már terítve lesz a reggeli választék.

Kávé, tea és gyümölcslé mindig van, te magad töltöd ki az asztalon található bögrébe.

Majd fogsz egy tányért, és az asztalon látható reggeli finomságok közül azt pakolsz a tányérodra amit enni akarsz. Tele is pakolhatod, vagy ha megetted akkor újra megpakolhatod.

Mi mindig jól bereggelizünk, így később leszünk éhesek.

Vacsoránál ritka esetben van svédasztal, de ha van akkor ugyanúgy megy mint a reggelinél.

Általában 2-3 féle leves, köret, és főétel van. Szokott lenni gyümölcs, desszert is. Azt eszel és annyit amennyit akarsz. Az italokért vacsoránál mindig fizetni kell.

2016. febr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

A borravalót kihagytam:

Szóval svédasztalos reggelinél nincs borravaló. Vacsoránál sincs, de mivel az italért fizetni kell, legyen az bor, vagy üdítő, ezeket a pincér hozza ki, és neki illik jattot adni.

Takarítani szoktak a szobában, ha olyan szállodában vagy. Egy panzióban, vagy hostelban nincs takarítás.

A szállodákban mindig akkor takarítanak amikor nem vagytok ott. Ezért amikor elmentek, és a portán leadjátok a kulcsot (elvileg mindig le kéne adni) akkor tudják, hogy a szoba üres, és mennek takarítani. Nem találkozol jobb esetben a takarítókkal, így borravalót sem adsz. De ha akarsz megteheted. Mielőtt elhagyod a szobát az vetetlen ágyra rakod a borravalót egy papírra írva, hogy "borravaló, köszönöm". De ezt is csak jobb helyeken csinálják.

2016. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Ja és még valamit. Soha nem takarítok a szobában, be sem ágyazok. Nem azért megyek, hogy ott is takarítsak, voltaképpen a szoba árában ez is benne van.

Van még egy szokás. Ha több napra mész, és úgy gondolod, hogy 2 nap után koszos a törülköző akkor érdemes takarítás előtt a földre tenni, mert ebből tudják, hogy cserélni kell. Jobb helyeken minden nap tisztát adnak, de valahol csak akkor ha jelzed, hogy csere kell

2016. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Mindent leírt az előző kivéve azt, hogy amennyiben magyar csoporttal mész, akkor jó ha az étkezések kezdetén már ott vagytok, mert lepusztítanak mindent, amit meg nem bírnak magukba tömni, azt bepakolják a szatyrokba, zsebekbe.

Sajnos mindig ez van, pedig piktogram és felirat is jelzi, hogy "NE PAKOLJ"!

2016. febr. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Időpont ma 00:22-nek


Előző válaszadó vagyok.

Amit írtál arról én nem tudtam.Talán mert soha nem megyek csoportosan. De szerintem a normális magyarok tudnak viselkedni.

2016. febr. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos 5 osnek nagyon igaza van. En eletemben ketszer mentem csoportosan szallodaba, egyszer magyarokkal Tuneziaba, egyszer franciakkal Bulgariaba. A vicces az, hogy ezt a "lerablom a svedasztalt es meg pakolok szendvicseket a szatyorba mert hiszen kifizettem, az nekem jar" mentalitas valahogy tenyleg a magyarok szokasa. Sem a nemetek, sem a franciak nem csinaltak. (Azota akarhova megyek, sajat szervezesben teszem.) Szoval ha mindenki ezt is csinalja korulotted, ne tedd mert nagy bunkosag.

Annyit szedj a tanyerra amennyit meg tudsz enni, legfeljebb szedsz meg egyszer. Altalaban ki van rakva minden sorban, van egy kavegep ahonnan valaszthato kave, forro viz teanak, forro csoki, stb.

Gyumolcsle is van mindig, amit te tolthetsz a poharadba. Ez is szallodafuggo, van ahol frissen facsart, de az alacsonyabb kategoriakban altalaban csak a dobozos koncentratum vizzel higitva...

Helytol es szallodakategoriatol fugg a svedasztal minosege. Franciaorszagban vagy a francia nyelvteruletu orszagokban pl az egyszerubb hotelek ugyan elvileg kinalnak kontinentalis reggelit, de aki sosat szeret reggelizni, az bizony ehen marad (maximum a vajat tudod megsozni, esetleg a sajt kepviseli a sos kategoriat). Harom csillagtol felfele mar talalsz viszont omlettet, lagytojast, felvagottat is. Ha valami esetleg elfogy, nyugodtan szolj a pincernek (legalabb egy mindig van valahol a teremben).

Angol nyelvteruleten viszont altalaban boseges(ebb) reggeli van (ham and eggs, kukoricapehely, zabpehely, paradicsomos bab, stb...).

Sot voltam olyan hotelben is mar svedasztallal, ahol kulon sarokban volt a kinaiaknak a meleg kaja meg a rizsleves, kulon sarokban az indiaiaknak az o reggelijuk, egy masik sarokban a francia, megint masik sarokban az angol tipusu reggeli, kozepen pedig a biovonal, illetve a zabpelyhek, joghurtok, gyumolcs, stb...

Amit a borravaloval kapcsolatosan kerdeztel :

Ha All Inclusive ellatasra mesz, ott altalaban bizonyos italok is benne vannak az arban, ezeket a pincertol kell kerni, de csak azokat kell kifizetni amik pluszban vannak (pl kulfoldon a rafinaltabb, vagy nem helyi alkoholos italt tartamlazo koktelok). De a legtobb hotelben pl nem kell feltetlenul ott helyben fizetned, hanem sokszor rairjak a szobaszamlara, es a nyaralas vegen fizeted ki.

Most mar egyre tobb helyen egyebkent az a jellemzo hogy a pincer maga nem foglalkozik a fizetessel, vagy ha igen, akkor altalaban a barpultnal ki van teve egy doboz ahova bedobhatod amit a szemelyzetnek szansz. A szobaasszonyoknak altalaban az agyon hagytunk nemi aprot egy ket koszono szo mellett (es ilyenkor valoban tisztabb is a szoba...)

Ja, es kulfoldon sok helyen pl nem szokas az "ennyibol adjon vissza", mint Magyarorszagon. Kifizeted az osszeget, es a vegen hagysz 1-2 euro borravalot az asztalon, ha elegedett voltal a kiszolgalassal. De ha eppen nem, akkor sincs baj. En altalaban hagyok, de elofordult olyan hogy kartyaval fizettem, es nem volt nalam kp, akkor nem hagytam.

2016. febr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

"Amit írtál arról én nem tudtam.Talán mert soha nem megyek csoportosan."

Nem kell ahhoz csoportosan menni.

Elég, ha a szállodádban éppen van egy buszos csoport is a honfitársaidból.

Ha nem vagy ott ilyenkor étterem nyitáskor, akkor úgy néz ki, mintha tank ment volna át az asztalokon!

Ha majd gyakrabban utazol, akkor párszor akaratlanul is belefutsz majd ilyenekbe.


"De szerintem a normális magyarok tudnak viselkedni"

Hát persze! Csak nézzél csak meg egy céges rendezvényt, ahol "tökig estélyiben és öltönyben" úgy zabálnak a svédasztalról, mint aki még életében nem evett!

2016. febr. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki bunkónak találja a magyarokat a svédasztalnál, az nem volt még oroszokkal egy szállodában...


A svédasztalnál magadnak szedsz valóban, bár én voltam olyan helyen, ahol a meleg ételt pultból adták, mint egy gyorsétteremben. Borravaló ilyen helyeken nem szokás, a borravalós doboz is csak keleti országokban jellemző.


És igen, nagy bunkóság teleszedi a tányért és nem megenni, ugyanúgy elcsomagolni a péksüteményt, szendvicset. Karakánabb helyeken (főleg ahol sok a csomagolós keleti turista) rád szólnak, vagy kifele menet elkérik...

2016. febr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:43

Elég gyakran megyünk nyaralni/üdülni a világ minden tájékára.

Volt, hogy Kínában találkoztunk magyarokkal, és nem tapasztaltam, hogy lerabolták volna a reggelipultot. Pedig mi a férjemmel a kezdési időben megyünk le reggelizni, mert korán kelünk, hogy több mindent csinálhassunk.

Valaki már megjegyezte. Látni kéne az oroszokat, vagy az angolokat, hogy ők mit csinálnak. Na az már durva.

Mondok egy kis sztorit.

2 éve kanári szigeteken nyaraltunk. A szálloda rendelkezett saját medencével, de pár lépés, és előttünk volt a csodás tenger is. Sok angol a következőt csinálja. A medencét reggel 6-kor takarítják, hogy 8-ra nyitva legyen. Mivel 8-kor nyitják meg, akkor lehet kérni nyugágyakat is. Egy angol család férfi tagja már 6 órakor leül a leláncolt nyugágyak mellé, és egy a két mancsát elhelyezi. Mintha átakarna ölelni 5 nyugágyat. Addig ott ül, és vár. 8-kor a dolgozók kedvesen kérik, hogy vegye már el a kezét, hogy a láncot levehessék. Gyorsan felkap 5 nyugágyat, rohan, és rakja le, de nem akárhová. Pontosan a büféasztal, és a nyílt büfé mellé ahol egy kis közlekedő van a vendégeknek akik a medencéhez akarnak eljutni. A pasas odateszi a nyugágyakat. Miért? mert fel sem kell kelnie belőle, és így is eléri az egész nap ingyen ehető ételeket, italokat. Volt, hogy az igazgató kérte, hogy ne oda telepedjenek le, mert nem lehet tőlük közlekedni. Erre a válasz egy per fenyegetése volt..

Ez nem egyedi eset. Az angol turisták csak egy picit jobbak az amerikai turistáknál. Ők aztán tudnak pakolni. Sőt ha tele a tányér akkor is rápakolnak, az, hogy 5 perccel később minden a kukába megy nem érdekli őket.

AZ oroszok viselkedéséhez külön regényt lehetne írni.

A magyarok még a közelben sincsenek a sok pofátlanságban amit mások csinálnak.

2016. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!