Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megbüntettek a buszon azért...

Megbüntettek a buszon azért mert elvileg ettem:S de ez nem igaz csak pakoltam el a kajámat a táskám ezért nyitva volt.3000Ft ra Debrecenben de mivel nem volt annyi nállam ezért 6000 5 napon belül. Kifizessem vagy mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 10:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%
nem lehet enni buszon?mióta?
2010. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
85%

Néha eszek a buszon, de figyelek a tisztaságra és nem morzsázok; néha előveszek egy dobozos sört a táskámból, kinyitom és szépen megiszom ...

Én nem fizetném ki a bírságot ... azok fizessenek, akik össze*ugyozzák és sza*ják, köpködik a buszokat, vonatokat, villamosokat.

2010. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én azt se tudtam,hogy nem lehet enni a buszon!:o

Én nem szoktam,de nagyon sok embert láttam,látok nap mint nap aki eszik,és nem büntetik meg.

Ez a szabály a távolsági buszokra is vonatkozik,vagy csak a helyiekre?

2010. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ezt eddig én sem tudtam , az evidens hogy csöpögő fagyival vagy hamburgerrel nem fogok utazni de hogy egy kiflit ne lehessen megenni táskából ez röhely.Gondolom kell a pénz a dkv-nak:S és rájuk lett parancsolva hogy ezeket a büntetéséket osszák szét :S hát elrontották a napom de nem fogok fizetni csak ezért ennyi pénzt azt büntesse meg aki halál részegen össze*ugyozza meg egyéb a trolikat meg a buszokat...
2010. márc. 31. 15:26
 15/21 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen eszek buszon. Csokit, gyakran gyrost is. Bunkóság, de nem hiszem,hogy büntetendő. Én biztos nem fizetnék érte.
2010. márc. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha már kirótták a büntetést a te nevedre, akkor onnantól kezdve nem arról szól a dolog, hogy te egyetértesz-e vagy sem és van-e kedved fizetni vagy nem. Teljesen mindegy, hogy mi miatt büntettek meg, evés vagy nemfizetés miatt. Ha nem fizeted be, ők nem hagyják annyiban, és sokkal többet kell befizetned, akár bírósági per után is. Maximum megpróbálkozhatsz azzal, hogy levelet írsz a dkv-nak, de ha már aláírtad a büntetési jegyzőkönyvet, azzal gyakorlatilag elismerted a szabálysértést. Akkor kellett volna észnél lenni és megcáfolni, hogy ettél volna.
2010. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Istenem, ez de beteg... nálunk ilyen nincs. :) Rendben fagyival nem lehet felszállni a buszra, de volt olyan hogy egy félig csócsált hamburger volt a kezemben, látott a sofőr és még csak csúnyán sem nézett rám.

Amúgy ez a bűntetgetés nagyon felkapott lett, a minap egy fiatal srácot bírságoltak éppen nálunk, amiért átfutott a piros lámpán... hozzáteszem úgy 3 perce egy darab autó nem ment arra! Aztán a buszon, mert nem volt meg egy igazoló lapja egy diáknak. Hát sajna ez ilyen, amit nem szabad, azt nem szabad. Legközelebb mond azt hogy nem vagy köteles átadni a papírjaidat, vagy nincsenek ott, vagy lényegében teljesen mindegy, csak ne írd alá. Most már kénytelen leszel kifizetni, hogy ha nem akarod, hogy két havonta kapj egy csekket a kamatozó büntetésről.

2010. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy lehet "fellebbezni", de sokszor egyszerűbb kifizetni, mint utána mászkálni.
2010. márc. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Igazatok van , akkor kellett volna okosnak lennem de abban a hejzetben.. odajött és kivette a kezemből a bérletemet amit miutattam és egyből nekemállt hogy amiért eszek pótdíjat kell fizetnem:S ami 3000 ft annyi nem volt nállam.. emiatt lett 6000 .Tényleg nem kellett volna odaadnom az adataimat :S

Azért köszi a válaszokat rendesek vagytok.:)

2010. márc. 31. 23:22
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia.

Befizetted végül?

Én is debreceni vagyok, hallottam már róla hogy büntetik ha valaki eszik:S

Szerintem am fizesd be, mert a dkv szigorúbb mind a hajdú volán volt, ők komolyabban veszik a dolgokat, ha pl nem mutatsz iratot, akkor még ellenőrzés képpen anyukád névnapját is kérdezhetik, tehát nagyon fogyatékosok..komolyan veszik a semmit.

2010. okt. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!