Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egy ismerősömet megbüntették...

Egy ismerősömet megbüntették Romániában, viszont nem volt nála annyi lej, a rendőr nem fogadott el más pénznemet, a postán kellett volna befizetnie, de zárva volt, másnap pedig korán indultak haza. Várható-e valami szankció itthon?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 07:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kapott róla cédulát is, akkor attól függ, hogy az eljáró román rendőri szerv érdemesnek tartja-e tovább göngyölíteni az ügyet, vagy nem...

Gondolom, gyorshajtásért büntették meg, ez a gyakoribb. Ugyanis a határ felé egymás után következnek a falvak, mindenhol 50 km/h van, egy háromhetes út után, hazafelé tartva nehéz feladat betartani mind...

Magam is felfigyeltem a jelenségre: az a román rendőr, aki a határ közelében lakik (0-80 km.) a 8 órás munkája után hazamegy, megebédel, utána újra kimegy most már a saját faluja főutcájára egy kis önkéntes "túlórára". Ez abból áll, hogy kifigyeli a magyar határ felé tartó osztrák, német, holland és a belecsöppenő magyar gépkocsikat azzal, hogy átlépték a sebességhatárt.

Következik a sablon-szöveg, hogy fizesse ki, mert baj lesz a határon, hogy holnap szombat van és minden zárva ezért inkább neki, igaz, hogy nem tud számlát adni, de garantálja, hogy nem lesz baj stb.

Engem norvég autóval intettek le, a szokott duma után mondtam (jól tudok románul):

Jól van, fizetek, de kérem a sebességmérő fotóját.

Mondja: az nincs, mert nem működik a gép.

Mondom: akkor honnan tudja, hogy átléptem a sebességhatárt ?

Aszondja: Onnan, hogy amikor más ment el, akkor az útszéli tyúkok békésen eszegették a füvet, de amikor én haladtam el, akkor riadtan felrebbentek :))


Szóval jön a szabadságolások időszaka, a román rendőrök azért is februárban veszik ki a magukét azért, mert jún-szept között megkeresik a fizetésük többszörösét. Be kell tartani a falvakban az 50-es határt, nagyvárosok külkerületeiben is 70-80-at mert nincs kegyelem, ebből élnek.

2011. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Egyébként 56-tal mérték be...
2011. jún. 17. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!