Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Magyar kártyáról pénzt levenni...

Magyar kártyáról pénzt levenni külföldön?

Figyelt kérdés

Németországban vagyunk és szeretnénk levenni pénzt, de mivel magyar kártya és forint van rajta, nem tudom hogyan működik egy automatánál?


ha pl van 10.000Ft-om a kártyán, bedugom a gépbe, pin kód, és 30€-t kell beütnöm?

Többet von le, mintha átküldenénk egy német kártyára?



2016. márc. 9. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:

eurot ad az avtomat, amit aztan a bankod atszamol valuta eladasi arfolyamon forintra es lebAsz a szamladrol


de meg jol meg is sapol melle, a kulfoldi penzfelvet mian.


Ha atkudod nemet kartyara, akko meg nemzetkozi utallas, az sokba faj, de akko csak devizaveteli arfolyamon veszed az ejrot, nem valuta, az kicsit jobb

de annak is van sapja

2016. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy Eurót ad ki, mint mindenki másnak. Azt, hogy milyen díja van a pénz felvétnek, a bankod honlapján találod meg. Az én bankom kb 500 Ft-ot számol fel a külföldi pénzfelvétért, tehát egyáltalán nem vészes a dolog.

Sőt, ha belegondolsz, hogy akkor és annyi pénzt kapsz mindenféle pénzváltós tranzakciós adó nélkül, amennyi kell, akkor tök fölösleges itthon váltani.

De a legjobb az, ha mindenütt kártyával fizetsz. Annak semmiféle díja nincs, és Németország egy civilizált hely, ahol szinte mindenütt használhatod a kártyádat.

2016. márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak éppen banki eladásin váltja, szóval sokkal rosszabbul, mintha itthon pénzváltónál vetted volna. Plusz a külföldi pénzfelvételi díj. Nem tudom, lazult-e a dolog, régebben csak dombornyomottat fogadtak el a külföldi automaták. Egyszer egy útitársunk eljött Egyiptomba némi apróval, meg valami nevesincs vacak kártyával, sehol nem fogadták el, éhezett egész úton.
2016. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az árfolyam nem rosszabb szerintem.
2016. márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!