Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliában szeretnék dolgozni....

Angliában szeretnék dolgozni. Mennyi ideig tartózkodhatok kint, milyen feltételekkel, hogyan vállalhatok munkát? Kell-e valamilyen munkavállalási engedélyt? Mo. -ról kell-e vmilyen hatóságtól igazolás? (OEP, NAV)

Figyelt kérdés
2016. márc. 22. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha EU állampolgár vagy (márpedig magyarként az vagy), akkor korlátlan ideig tartózkodhatsz kint (feltéve, hogy Anglia is és mi is az EU-ban maradunk :P), és bármilyen munkát elvállalhatsz, nem kell semmi engedély.

NI szám kell meg egy angol bankszámla, ahova utalhatják a fizetésed (bár valószínűleg munkád előbb lesz, mint bankszámlád, a bürokrata fos rendszerüknek köszönhetően).

2016. márc. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Ekkora tájékozatlansággal szerintem maradj otthon és ezt nem bántásból mondom.
2016. márc. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem is a tájékozatlanságod lep meg. 2017-ben azért már tudni kéne a kérdéseidre a választ, ha máshol nem akkor itt a gyakorin. 1 milliószor le volt már írva, hogy mi a menete annak ha valaki külföldön akar dolgozni.
2016. márc. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem a jövőből jöttem..2016 és nem 2017---
2016. márc. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, de ezeket már én is tudtam... Viszont egy ismerősöm okoskodott, hogy csak fél évig maradhatok kint. Gondoltam, valami elkerülte a figyelmem. Aki csak beszólogatni tud, kérem mellôőze a kommentet. Köszönöm...
2016. márc. 23. 13:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszadóknak természetesen köszönöm a korrekt -és nem kioktató- választ! :)
2016. márc. 23. 13:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd nem mondott hülyeséget. Ugyanis tényleg van olyan szabály (csak sokan nem vesznek róla tudomást, mert az hiszik eu tagként bárhová mehet az ember és bármeddig), hogy bár addig maradsz ameddig akarsz, de ha fél évig nincs munkád vagy nincs aki eltartson akkor te nem tudsz megélni Angliában, hajléktalan, és munkanélküli vagy. Bár ma már csak akkor derül ki ha elmennél segélyért. Ebben az esetben ha kiderül, haza is toloncolhatnak. Ingyenélőkre nincs szükség.

Egyébként a brit kormány ezt a szabályt akarja most megerősíteni, és komolyabban foglalkozni vele, kezdve azzal, hogy nem akarnak X évig semmiféle támogatást, segélyt adni a kiérkező eu tagoknak. Így bizony ha fél évig nincs munkád, akkor nem lesz se pénzed, se szállásod.

2016. márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!