Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol kapok nem magyarnyelvű...

Hol kapok nem magyarnyelvű igazolást, arról hogy külföldre kivihessem az inzulinomat, mert cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk külföldre utazni, mivel én cukorbeteg vagyok és rendszeresen inzulint kell beadnom magamnak, azt is vinnem kell az útra. Az inzulin határon való átviteléhez igazolás kell . Én kaptam a háziorvostól, de magyar nyelvűt, é Hol szerezhetnék be angol vagy német nyelvűt.

2015. szept. 17. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Olyan nyelvüt szerezz be amilyen nyelvü országba utazol.

Ha az orvosod beszél angolul, és angliába mész, akkor egyszerü, mert megírod, és aláírattatod vele.

2015. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
A magyar igazolásról készíttetsz egy hivatalos, hitelesített fordítást németre vagy angolra, ahová menni készülsz.
2015. szept. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Elkomplikálod a kérdésedet.

Beteszed a feladott cumódba és utazol. Gondolom nem egy évre mész, vagy ha hosszabb távra mész, majd az ottani tébével rendezteted a többit.

Ilyen egyszerű.

2015. szept. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van, nem kell igazolás.
2015. szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy évre való gyógyszert vittem feladottba (tabletták, ampullák, tűk, fecskendők) és számos reptéren átmentem, sehol nem szóltak.

Ne bonyolítsd túl az életed!

2015. szept. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak a gépre felvitt folyadék korlátozott, az inzulin is folyadék. Csomagtérben meg megfagyhat és tönkremehet.
2015. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Az inzulinnak mindig nálam kell lenni, mert különben az "utazás" véglegesen végetèr számomra:(. Ha megfagy megromlik.
2015. szept. 24. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!