Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Névváltozás miatt "érvénytelen...

Névváltozás miatt "érvénytelenítik" az útlevelem április 30-án, habár 2020ig érvényes lenne, tudok vele májusban utazni?

Figyelt kérdés
Május közepén utaznék,megvan a repjegy és minden más.Tudok az érvényes-érvénytelen útlevelemmel utazni?
2016. ápr. 2. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy 1990-ben megtörtént a rendszerváltás, és 2004 óta EU tagok vagyunk?

Erre csak azért szeretnélek emlékeztetni, mert az utazók 80 százalékának semmiféle útlevél nem kell 12 éve. Csak még nem jöttek rá.

2016. ápr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké,átfogalmazom.Névváltozás miatt április 30-án érvénytelenítik az összes iratomat.A személyimet is.Angliában élek.Tudok utazni?
2016. ápr. 2. 19:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Az érvénytelen szó jelentésével tisztában vagy?
2016. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Képzeld el,tisztában.És képzeld el,itt olvasgattam,hogy mások vígan utazgattak a leánykori neves útlevelükkel a lejártáig érvénytelenítés ide vagy oda.És reménykedtem,hogy valaki olyan ír nekem,aki tapasztalt valamit,pozitívat vagy negatívat,nekem már tökmindegy.

Sőt,kaptam kommenteket,hogy ha egyezik a repjegyen lévő név és az útlevélben lévő,akkor nyugodtan mehetek.

Illetve,rákérdeztem,hogy ilyenkor mégis mi van,hogy februárban beadok egy papírt,aminek persze 1-6 hónap az elbírálási ideje,és természetesen az utazásom előtt 2 nappal jár le az útlevél.Kérdeztem a kormányirodát,hogy mit tehetek ilyen esetben,nem tudtak válaszolni.Egyszerűen nem tudták.Ahogy azt sem,hogy a reptéren kibukik-e,hogy a magyar hatóság érvénytelenítette az igazolványt.Mert képzeld,megkérdeztem.És ha ők nem tudják,akkor hiába vagyok tisztában az érvénytelen fogalmával,ha nem tudják elmondani,hogy ez miben áll...

2016. ápr. 2. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz vele utazni. Az ervenytelenites azt jelenti, hogy beviszed a konzulatusra az összes iratodat, ők pedig vagy atveszik és megsemmisitik, vagy csak kilyukasztjak. Az pedig elég feltűnő. Egyszeri haza utazásra szóló igazolást igényelhetsz, azzal Magyarországra tudsz utazni. Itt pedig Budapesten van lehetőség már 1 napon belül is útlevelet készíttetni, természetesen jó sok pénzért
2016. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, nekem még kb 2 évig érvényes az az útlevelem, ami már akkor is hibás névre lett kiállítva, amikor megcsinálták 8 éve. Soha senkit nem érdekelt.

A személyim tizenvalahány év névváltoztatás után írták át, igaz akkor is csak azért, mert lejárt.

Igaz, ebből is látszik, hogy én eddig a ki nem sz.rja le kategóriába soroltam azt, hogy mi van a papírjaimba írva.

Ráadásul mindenkit lebeszélnék arról, hogy valaha is más néven akarjon élni, mint amit a teremtő adott neki.

Ha tőlem be akarnák vonni a te helyzetedben a papíromat, rúgnék, kapálnék és harapnék mellé.

2016. ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha èrvènytelenìtik, akkor lyukasztjàk. Azzal nem utazhatsz akkor sem ha 2150-ig ervènyes lenne amùgy.
2016. ápr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2020ig lenne érvényes.A fantasztikus magyar bürokrácia miatt érvényét veszti a kinttartózkodásom kellős közepén.A reptéren azt látják,hogy érvényes 2020ig vagy azt is,hogy a magyar rendszerben már érvénytelen?Mert speciel erre a kérdésre senki sem tud választ adni...a hivatalnokok sem.Viszont itt rengeteg kommentben olvasom,hogy vígan utazgattak sokan a leánykori neves útlevelükkel,ezért vannak kétségeim.Ezért írtam ide,hátha valakinek tapasztalata van.
2016. ápr. 3. 17:29
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Mondom, ha érvénytelenítik, akkor vagy elveszik tőled, vagy kilyukasztják. Meg a rendszerben is benne lesz. Kizárt, hogy lejárt okmányokkal utazz. Főleg a mai, migránsokkal teli időszakban.
2016. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ervenytelenitik, akkor nem utazhatsz vele, ennél világosabban nem lehet megfogalmazni. Semmi köze a házassági nevvaltoztatashoz.
2016. ápr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!