Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Névváltozás miatt "érvénytelen...

Névváltozás miatt "érvénytelenítik" az útlevelem április 30-án, habár 2020ig érvényes lenne, tudok vele májusban utazni?

Figyelt kérdés
Május közepén utaznék,megvan a repjegy és minden más.Tudok az érvényes-érvénytelen útlevelemmel utazni?
2016. ápr. 2. 19:36
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Csak azért írok,hogy hátha más is kerül hasonló helyzetbe és tudja mi az igazság.A 30 napos érvénytelenítésről kértem egy rendeletet vagy jogszabályt az ügyintézőtől,amire nem tudott mit mondani,nincs ilyen.

Az iratokat nem érvényteleníthetik,max szólhatnak érte,hogy ajánlott lecserélni.Az egyik ügyintéző valami jogosultság megszűnéséről beszélt a megváltozott név kapcsán,ami szerint be kéne szolgáltatni az útlevelet,de erről semmi levelet nem kapunk,természetesen.

Eközben a londoni konzulátus visszaírt,miszerint 6hónapon belül ajánlott az okiratok cseréje,az útlevelet lejártáig akár a régi névvel is lehet használni utazásra és személyigazolásra egyaránt.

Illetve a Ryanairnek is írtam,kérdeztem,hogy probléma-e ha a magyar rendszerben más a nevem,mint az útlevelemen és a repjegyeken.Azt sem tudta miről beszélek.A lényeg,hogy egyezzen a kettő.

Bocsánat,ha hosszúra sikeredett,de ez a tapasztalat.

2016. ápr. 8. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!